Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet ennyitől baja?

Lehet ennyitől baja?

Figyelt kérdés
A babám 9 hónapos.Már mászik,meg most tanulgat állni a járókában.pont elfordultam,és ő a járókában ahogy próbált felállni,valahogy előre bukott és beütötte a rácsba a kis homlokát.Tegnap meg ahogy mászott nem is tudom hogyan,de hirtelen hanyatt fordult és egy nagyot koppant a buksija.Alig van nyom,nagyon enyhén piros a homloka.Ti hogyan előzitek meg az ilyen "baleseteket"?Ezektől lehet baja?

2018. júl. 10. 13:43
 1/7 A kérdező kommentje:
Még annyi,hogy hallottam már olyat,hogy van aki ilyen baba bukósisakot ad rá,de én ezt kicsit szélsőségesnek tartom....vagy ti adtok a babátokra?
2018. júl. 10. 13:52
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem adtam rá bukósisakot és nem lehet sehogy megelőzni, mivel kicsi, nem tud akkorát esni, hogy, nagyon megüsse magát a rácsokban, később amikor a lakásban mászkál az már veszélyesebb, de hát mindenki így tanulja meg.
2018. júl. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Megelőzni odafigyeléssel tudod, de mindent kikerülni nem lehet. Normál körülmények között nehogy bukósisakot tégy rá!


Figyeld, ha aluszékony lesz, nyűgös vagy hány, akkor az lehet agyrázkódás, akkor azonnal fordulj orvoshoz! De nem valószínű, hogy így lesz.

2018. júl. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én is gondoltam arra, hogy veszek neki sisakot, mert rossz nézni ahogy néha ,,koppan" viszont akkor soha az életbe nem tanulja meg, hogy védenie kell a fejét az esésnél..Szóval sisakot még véletlen se vegyél.


Sajnos minden esést se bírsz megakadályozni, mert egyszerűen lehetetlenség.Azt mondják ilyenkor még rugalmasabbak a csontok ezért nem lesz minden esésből baj.Magasról ne essen, meg ha tudod menteni a helyzetet akkor kapd el.Van mikor elesik..akkor meg vigasztald ha sír.Nálunk is ez van most.Sokszor olyanokat csinál, hogy égnek áll tőle a hajam:D


Ha esik figyeld nem e lesz aluszékony,hányhat akkor menj vele orvoshoz.


Kitartás :)

2018. júl. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.ment a zöld kéz mindenkinek.Lekopogom még nagy baj,(pukli,zúzódás,stb...) nem történt.Mindig nagyon odafigyelek de néha egy-egy koppanás történik,olyankor rettentően érzem magam,mivel olyan hangja van,mintha egy bomba robbant volna.Néhány másodperc sírásnál eddig még nem történtt több,de már előre izgulok mikor majd tenyleg elkezd járni tanulni...De a válaszaitoktol kicsit megnyugodtam...
2018. júl. 10. 17:16
 6/7 anonim ***** válasza:

Igen sajna lehet az uncsitesom babajanak is koppant 11hosan agyrazkodasa lett es visszamaradott gyerek,,,

Az elso osztalyt most kezdi masodjara,de azert jo hogy talan ez a csaladunk legnagyobb tragediaja

Orvos!!!Most

2018. júl. 10. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%

"Kis homloka"

"buksija"

Allj mar le ty

2018. júl. 10. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!