Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit "kell" beszélni a...

Mennyit "kell" beszélni a babához?

Figyelt kérdés

A férjem mindig azzal nyaggat hogy "beszélj már a gyerekhez". Szerinte azért nem fog megtanulni beszélni mert kukán ülök egész nap. El szoktam mondani a babának hogy pl most megfogom ezt és ezt csinálom vele, vagy kimegyek a konyhába valaminek aztán jövök hozzád vissza, megkérdezem hogy aludt és mit álmodott meg hasonlók. Nem vagyok az a típus akinek egész nap be nem áll a szája vagy aki mellett mindig megy a tv rádió hogy legyen valami zsivaj. Szeretem a csendet de azt azért nem lehet mondani hogy meg sem szólalok a gyerek előtt.

Te mennyit beszélsz hozzá?


2018. júl. 10. 14:18
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
Ennyi epp elegendo, ahogy csinalod. :)
2018. júl. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%
Kb. én is emnyit beszéltem. Most 3 éves és választékosan beszél. Egész nap be sem áll a szája. 😃
2018. júl. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%
Én sem téptem rongyosra a szám,de mindent kommentáltam neki.Nyilván vannak csendes időszakok,amikor csak úgy elvan az ember. Két és fél éves kora után kezdett beszélni,de akkor egyből mondatokban. Soha egy nyelvtani baki,semmi. Külföldön élünk,az itteni nyelvvel is ezt csinálta. Gyűjtögette magában,aztán egyszer csak kirobbant belőle. Viszont semmi szinkronizált rajzfilm,mert abban nem megfelelően mozog a figurák szája ,a kicsik pedig még azt figyelik eleinte. Jól csinálod :)
2018. júl. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
80%
A férjednek az megvan, hogy neki pont annyira részt kell ebben vennie, mint neked? Azaz ne téged oltogasson, hogy beszélj vele, hanem beszéljen vele ő sokat.
2018. júl. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
48%
Nem sokat beszéltem hozzá kisebb korában, nem ettől tanul meg beszélni, férjed, meg gondolom mások is beszélnek hozzá és a ti beszélgetéseiteket is hallja.
2018. júl. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
91%
A beszéd eleinte csak a kötődés egyik eszköze. A szülő,elsősorban az anya hangja megnyugtató a bab számára. Szomorú,ha valaki nem beszél hozzá,csak a minimálisat, hisz "úgysem érti és nem ettől tanul meg beszélni".
2018. júl. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
47%
Nem sokat beszéltem hozzá kisebb korában, nem ettől tanul meg beszélni, férjed, meg gondolom mások is beszélnek hozzá és a ti beszélgetéseiteket is hallja.
2018. júl. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
94%

Sokat gondolkodtam rajta már én is.

Én egyfolytában beszélek hozzá.Szerintem dilinyósnak is néznek, nem annyi idős, hogy visszaválaszoljon.:D Viszont cserébe nem hisztizik a boltba ,ha hosszú a sor hanem nyugiba kivárja.Néha a maga nyelvén vissza szól amit nem értek.Egyenlőre itt tartunk.Párom szerint korán megtanul beszélni, de megnyugtattam hogy valószínűleg nem ettől függ.

2018. júl. 10. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!