Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Júliusi születésű babámnak...

Júliusi születésű babámnak vegyek meleg (plüss) babatakarót, vagy elég, amit vettem? (lent)

Figyelt kérdés
Vettem neki egy nyári vékony pamut hálózsákot, vettem 2 db nagy textilkifogot, szintén takaroak, illetve van sima textilpelus is. Kell ennél vastagabb takaró most nyárra?
2018. júl. 11. 09:19
 1/10 anonim ***** válasza:
60%
Mi használunk vastagabb takarót, elég rossz idő van folyton nálunk pedig alapból a 40 fokban is hűvös a lakás. Ha nálatok is akkor én vennék, + esetleg esti sétához is jól jöhet.
2018. júl. 11. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
49%
Abból indulj ki, amit majd a kórházban el is fognak mondani remélhetőleg, hogy a kis újszülöttnek meleg kell, azaz amiben te jól érzed magad, arra még egy réteg pluszban. A kicsik hőháztartása, hőszabályozó rendszere nincs még kialakulva és kb. 1 éves koráig még eléggé fejletlen.
2018. júl. 11. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Akkor ezen nem múlik, veszek egy vastagat is. Köszönöm 🙂
2018. júl. 11. 09:34
 4/10 anonim ***** válasza:
9%
2- es ekkora ostobasagot hol olvastal ?!
2018. júl. 11. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%
Nem olvastam, hanem az újszülött osztályon mondta még a neonatológus!
2018. júl. 11. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem marad örökké július, később pedig biztos kell.

Egyébként 40 fokos hőségben szültem, mégis kellett a vastag takaró mikor kiengedtek a kórházból 5 nap múlva, mert addig átvonult egy hidegfront és 20 fokban, esőben vittük haza (pár nap múlva megint 40 volt).

Sose tudhatod, amilyen szélsőséges az időjárás.

2018. júl. 11. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
61%

A kicsik hőháztartása azért borul meg könnyen, mert olyanok, mint a sivatagi róka :D kis testtömegükhöz képest nagy a testfelület, így nagy felületen adják le a hőt (fejnehezek, nagy a buksi, ezért kell nyáron is vékony pamutsapka), könnyen ki/meghűlnek. Nyilván ez addig igaz, amíg nincs olyan meleg, hogy tocsogósra izzadja magát a ded is... vagyis kánikulában nyilván nem kell bodi meg rugi is, hanem elég egy szál pelus meg egy tetra pelenka takarónak.


Plüss takarónk sosem volt. ellenben polár isgen és horgolt is. ezeket használtuk. Ha fúj a szél, a

babát már zavarhatja. Ha jön a hidegfront, fázhat. esti sétánál neki már hűvös lehet (mert ugye 38 fokban nem viszi ki az ember gyereke, akkor inkább este 8 után)... és hát éjjel nyitott ablaknál is a huzat már lehet, hogy sok neki.

És ha meg megveszed és nem használod most, akkor mi van? majd használjátok az ősztől!

2018. júl. 11. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
10%

40 fokos hőségben szültem júliusban, az is volt végig még két hónapig.

Isten ments, hogy betakartam volna, főleg vastag takaróval. A lakásban is volt 35 fok, ragadtunk az az izzadságtól. Volt, hogy csak azért fürdettem le langyos vízzel (nem hideg!), hogy felfrissüljön a gyerek. Rövid ujjú body volt rajta, és este egy vékony vászonpelenkával takartam csak be és úgy is izzadt, mint a ló.

2018. júl. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

:)

Legrosszabb esetben elteszed pár hétre, és használod ősszel, vagy ha nincs, de kell, akkor a párod gyorsan elugrik és vesz egyet. Nem kell ennyire túlgondolni, csak élvezzétek a babavárást!

2018. júl. 11. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Közben köszönöm a tanácsokat, mivel elég változékony az idő felénk mostanában, vettem biztonság kedvéért egy pihe-puha kis plüss takarót, maximum tényleg elteszed kesobbre

🙂

2018. júl. 11. 11:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!