Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit gondoltok a Matilda névről?

Mit gondoltok a Matilda névről?

Figyelt kérdés
Régies tudom, de tetszik a jelentése (hatalom,harc-vetélés utáni baba lenne) és nekem mindig az a 90-es évekbeli film jut eszembe ahol a kislány tudta mozgatni a dolgokat az akaratával és legyőzte a gonosz igazgató nénit és ilyen huncutka volt :D becézve se rossz Tilda, Mati. Közben nem is olyan elterjedt, inkább a németeknél van pár távoli ismerősöm akiket így hívnak. Nem is olyan cifra. Köszi a válaszokat :)

#jelentés #névkereső
2018. júl. 11. 14:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem bűbájos név. Jó választás!
2018. júl. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
76%
Régies az igaz,de olyan mint a Sára vagy az Anna,sosem lesz ciki név.Szerintem is szép,teljesen vállalható név.
2018. júl. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
83%
Nekem tetszik, azt a filmet én is imádtam :), meg Minako Aino (Sailor Venus) is Matilda volt a magyar animében.
2018. júl. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
75%
Én olyan 20 éves korom körül kezdtem el néhanapján azon lamentálni, hogy miként fogják hívni a gyerekeimet, ha egyszer szülni fogok, bár sokkalta később alapítottam családot. Azt biztosan tudtam, ha lányom lesz, Matilda lesz, bár én a névről elsősorban a Leon a profi-ra asszociáltam akkor és most is. 2 fiam lett végül, így nem kellett lánynévben gondolkodni, de a választásomban biztos vagyok mai napig, imádom ezt a lánynevet. Egyszerre bájos és dallamos hangzású, minden korban jól áll, nem extrém, mint annyi név manapság, amikor mindenki különlegeset akar (bár föl nem foghatom minek), de mégsem gyakori, hogy szembejöjjön állandóan. Jómagam egyetlen Mathildát ismerek személyesen, ő sem magyar, azért is a nevében a h, egy borzasztó kedves csupabűbáj, okos fiatal nő, még inkább pozitív benyomásokat kötök a névhez miatta, mondjuk a 13 éves Natalie Portman az továbbra is, aki elsőnek beugrik.
2018. júl. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
75%

Nagyon tetszik fiam van, nem is gondolkodtam lány nevben, de ez a név most azonnali szerelem lett.


Kisfiunknak is régies neve van, csupa pozitív visszajelzest kaptunk ra eddig

2018. júl. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Igazából még nem tudom, hogy fiú vagy lány lesz és kíváncsiságból tettem fel a kérdést is:) De ha kislány lesz ez lesz a befutó és talán nem lesz minden második barátnőjének ez a neve!
2018. júl. 11. 15:19
 7/13 anonim ***** válasza:
28%
Nekem rögtön a nyúl jut eszembe róla. Matilda rabbit. Nem tudom,miben làttam.
2018. júl. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
60%

Jó név!

Nem adnám, de nem is rossz.

Külföldön egyáltalán nem ritka név.

Adnék 2. nevet is mellé mert nagyon komoly hangzású.

2018. júl. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
68%
Sailor Venus máig kedvenc karaktereim közé tartozik. Talán emiatt is, de én nagyon szererem ezt a nevet :)
2018. júl. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
75%
Sailor Venus ugrott be nekem is gyerekkorom kedvenc meséje. ☺ Végre egy értelmes név ^^ Nagyon tetszik.
2018. júl. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!