Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mit föztök babátoknak?...

Ti mit föztök babátoknak? Kisfiam 13 hónapos és nagyon válogatós. Szinte csak bébi ételeket fogad el, amit én fözök nem eszi meg a pörkölt kivételével.

Figyelt kérdés
Receptekre, ételekre, tamácsokra lenné kiváncsi, kinek mi vált be. Ti babátoknak mi a kedvence, hátha nekünk is beválik.

2018. júl. 11. 21:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
64%
Kisebbik lányom volt ilyen, ő is csak a boltit ette. Akármit főztem, kevertem boltival, nem kellett. Aztán egyszercsak majd' másfél évesen elhagyta, elkezdte érdekelni a mi ebédünk, és átszokott. Próbáltam én is több mindent, de nem lettem okosabb.
2018. júl. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
74%
A kislányom 13 hónapos és szintén csak a bébiételt eszi. Illetve ez a kedvence: édeskrumplit megsütöd olvaolajjal meglocsolva egy sütötálban kakukkfűvel, sóval. Ha megsült hagymát, fokhagymát olivaolajon megpiritod, rádobod a sült édeskrumplit, felöntöd vízzel, beleraksz egy leveskockát, kicsit főzöd, összeturmixolod, sajtot raksz a tetejére.
2018. júl. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
50%
Mindent eszik, amit mi. De ő már egész piciként, 4-5 hónaposan is kinézte a szánkból a kaját, szóval neki inkább az volt a nehéz, amíg nem adhattunk bármit neki. 😊
2018. júl. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
63%

Bolognai? Azt szinte minden baba szereti.

Nálunk még amit szeret a 3 sárgarépa, 1 fehérrépa, kis zeller, fél vöröshagyma, fél alma és csirkemell kockázva. Ezeket párolva, turmixolva tésztával (szarvacska).

2018. júl. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
49%
Mint a 3-asnál. Mindent, amit mi is eszünk.
2018. júl. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Mindig megkínálom azzal, amit mi eszünk, de öklendezik az új dolgoktól aztán eldobálja. Kipróbálom az édesburgonyát és bolognait. 😊 Szivesen fogadok még tippeket 😊
2018. júl. 12. 10:26
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Ebben az időben nálunk a leves volt a sztár, jó gazdagon (borsó leves pl.).

Vagy a betű tésztás valamilyen szósz. Legtöbbször a bolti ételt feleztem meg egy-egy alkalomra.

Illetve a virsli. Oké, nem ebédnek való, de uzsonnára jókat evett belőle! Van amúgy olyan, ami 80 valamennyi százalékban tartalmaz húst és gyerekeknek való. Nincs benne sok sz@r..

2018. júl. 12. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
64%
Én eddig felváltva adtam bébiételt és házi főzeléket a babámnak, de igazán jókat azóta eszik, hogy a húslevesből adok neki zöldségeket tésztával, husival és a mi ételünből kapja azt, ami neki való. Én nagyon leheletnyi sót tettem csak rá olyan 9-10 hónapos korától az ételekre. Fűszerezni is csak néhány hete kezdtem. Tejtermékeket, tojást csak most kezdtük bevezetni neki és úgy tűnik ez hozta meg az áttörést, mert odáig van ezekért. Kedvence a sárgarépa, sütőtök, főzőtök, cukkini, főtt rizs, bolognai, zöldborsó, tejfölös, pulykamellsonkás, sajtos meleg szendvics...például a töltött tököt is imádja ( én paradicsomosra csinálom a töltelékét) Elég jól eszik azóta és semmi előregyártott nátrium glutamátos ízesítőt sem teszek semmibe. Pl. húslevesbe leveskocka helyett lestyán kerül, no meg jó sok finom zöldség, petrezselyem.
2018. júl. 14. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

#7: még 93%-os hústartalmú is van. :) az én 1 évesem imádja.



Kérdező, nekem a nagyobb gyerek volt ilyen, 16 hónapos koráig legtöbbször bébiételt adtam neki. De talán a müllerben vettem neki 1-3 éves gyerekeknek valót. Töltött paprika, bolognai és pörkölt csúszott viszont ha olyan kedve volt, még a rakott dolgokat is megette, általában rakott brokkolit. De minden mást elutasított, amit mi ettünk.


A kicsi meg alig eszik :( házi, bolti, mindegy, rosszabb napokon max pár kanál, jobb napokon egy üvegnyi fele.

2018. júl. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

15 hónapos a lányom. Régóta a kedvence : 1 krumplit megpucolok,felkockazok, lábasba vizet engedek rá,mellé rakok 2-3 brokkoli "fejet" lecsipek az egész brokkolibol (vagy fagyasztott, mirelit brokkolibol 3-4 darabot), egy csipet só bele,megfozom.

Csirkemellfilet is megfozok (én előre megfozok egy nagyobbat,leturmixolom és jegkockatartoba teszem és így a melyhutobe. Ilyenkor 2 kockanyit kiveszek, amèg megfő a krumpli-brokkoli,addig a hús is kienged.) Ha megvan,akkor a krumpli fozolevevel higitva kicsot, leturmixolom az egészet.

Ez mindig bejön neki.

2018. júl. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!