Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan anyuka, akinek...

Van itt olyan anyuka, akinek 20-30 éve volt kisbabája, aki mozgásfejlődésben társaihoz képest lemadadt? Volt később erre visszavezethető gondja?

Figyelt kérdés
Babám 10 hónapos,kúszik mindenhová,nem ül,nem áll négykézláb,nem mászik,nem áll fel.Tudom,a mostani anyukák ilyen esetben Dévényeshez,gyógytornászhoz viszik a kicsit,mert állítólag így diszlexia és hasonlók alakulhatnak ki.Nagyon sokan hordják a babákat szakemberhez,és kíváncsi lennék,hogy régebben mennyire foglalkoztak azzal,ha egy baba lassabban fejlődött.Azért elgondolkodtató,hogy ennyi gyermek szorul segítségre.Akkor mi a helyzet azokkal,akik ma már 20-30-40 évesek,és később kezdtek mászni,járni?Talán én is okosabb lennék most,ha az édesanyám erőszakkal próbál annak idején rávenni valamelyik mozgásformára,ahelyett,hogy hagyott volna a saját ütememben fejlődni? :-)

2018. júl. 13. 14:04
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
Én a helyedben nem a gyerekemen kiserleteznék...amúgy ha elviszed egy Dévény terápiára, az nem azt jelenti hogy erőszakkal veszed ra egy mozgasformara, hanem azt hogy segítesz neki, hogy meg tudja csinálni azt, amit valami miatt (pl túl feszes izomzat) jelenleg nem tud. Nyilván nem tudjuk utólag bizonyítani, hogy okosabb vagy ügyesebb lett e ezáltal vagy éppen lett volna e lemaradása, ha nem visszük de miért ne adnád meg neki az esélyt? Egyébként más apró problémákat is okozhat, pl viselkedés problémákat. Nálam egy az egyben kimaradt a maszas, sajnos enyhe discalculiam van. De ha most ide 10-ből 8-an azt írjak, hogy semmi bajuk nem lett, akkor nyugodtan hátradőlsz és nem teszel semmit? Nem is értem a kérdésedet....
2018. júl. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
38%

Jah és az, hogy 20-30-40 éve nem ismerték a járványos gyermekbenulas elleni vakcinát, az is megnyugtat? Akkor te se adatod be, mert végülis azért sok gyerek túlélte, nem?

Vagy éppen feles cukros tejjel etették a babákat, akkor mehet az is, nem kell tapszer? Micsoda kicseszett logika ez.

2018. júl. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%

29 vagyok, néhai PIC-baba, , koraszülött és alacsony súlyú (1800 gr), és bizony a mozgásom sem úgy alakult eleinte, mint kellett volna.


Nem vittek sehová ezügyben, mert fontosabbnak tartották, hogy a kb-i normális súlyt elérjem 1 éves koromra. mozogtam, de később kezdtem kúszni, mászni, felülni, kapaszkodva járni pl. 1,5 évesen kezdtem el.


Semmi problémám nincs, oviban meg általánosban kisebb voltam súlyban és magasságban is a társaimhoz képest, de ennyi volt a "probléma".

5 évesen szinte folyékonyan olvastam, kiválóan úsztam (ide kezdetben a mozgáskoordinációs problémáim miatt vittek, aztán ott ragadtam, mert imádtam).


29 vagyok, normál magasságú nő, renezett mozgással, szép beszéddel (logopédia is játszott még 2-ban is), annyi, hogy a számokhoz sülthülye vagyok, de szó szerint.

2018. júl. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
De unokahúgomat pl. vitték, mert ő még 13 hósan sem mászott, és azért aggasztónak találták.
2018. júl. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nekem a fejlődésem tök rendben volt, mindent időben csináltam, tök hülye vagyok a reál tárgyakhoz. Moszgásommal minden rendben semmilyen mozgásszervi gondom nincs. A bátyám 1,5 évesen tanult meg járni, állítólag nem mászott. Magas iq ja van, több diplomája, okos , értelmes, rengeteg dologhoz ért. Mozgása teljesen oké, 50 éves, mostanra lett neki egy kis vmi gerinckopása, de focizik, fut, úszik, kirándul .

3 gyerekem van, kettő fiú,egy lány. A lány 6 hónaposan mászott gyönyörűen, 10 hónaposan járt. 1 évesen szavakat mondott, 18 hósan mondatokat. Nagyon ügyes a mozgása, nem volt balesete, nem érte sérülés. 10 évesen kiderült hogy Adhd-s. (hiperaktivitás figyelemzavar, aminél sokszor arra fogják, hogy nem mászott, vagy nem eleget).

A fiam 14 hónaposan tanult meg járni de 10 hónapos korától szépen mászott. Később róla is kiderült, hogy adhd-s. A harmadik tankönyvi, 8 hónaposan mászott, 1 évesen indult el, mozgása talán neki volt a leggyengébb így nagyobb korában, nem adhds, okos normál képességű.

Most a nevelt babánk 15 hónapos, nem mászik, kúszik, felül , nem áll és nem jár . Kezdetektől fejlesztőbe és dévényeshez járunk, és mégsem. Szóval ilyen is van.

Én semmi összefüggést nem vélek felfedezni, de tudom, ezek csak egyéni példák.

2018. júl. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mozgásom , bocsánat az előző voltam.
2018. júl. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!Természetesen nem a válaszok alapján döntöm el,hogy viszem-e fejlesztésre,azt majd az orvos eldönti,hogy szükséges-e.Csak kíváncsi vagyok a tapasztalatokra.Nekem ez a torna dolog jó üzletnek tűnik,annyi embertől hallani,hogy hordja a babát fejlesztésre,és mégsem hozza be a "lemaradást". Azért az oltások hatása bizonyított,a torna hatása meg nem,de nekem nem meggyőző az sem,hogy kizárólag statisztikák alapján állítják,hogy összefüggés van a mozgásfejlődés és a tanulási,viselkedési zavarok közt.
2018. júl. 13. 16:36
 8/10 anonim ***** válasza:

Mi jártunk fejlesztésre. És behozza a lemaradást, nem tudom, miért írod, hogy nem. Egy év alatt szépen helyrejött a kislányom.

Vidd el orvoshoz, ha látja, hogy baj van, akkor úgyis kiírja a tornát. Lehet vinni államiba is, az neked nem kerül semmibe (nem dévény, csak gyógytorna).

2018. júl. 14. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hat mivel az bizonyított tény, hogy az idegrendszer fejlődése a nagymozgasok mibenlétén alapszik, így egyszerű azt is elképzelni, hogy okozhat viselkedési zavarokat vagy egyéb problémákat. Ez nem statisztika. Sztm egy kicsit tájékozódj a témában, mert nekem úgy tűnik, hogy nem vagy teljesen képben.
2018. júl. 14. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"jó üzletnek tűnik,annyi embertől hallani,hogy hordja a babát fejlesztésre,és mégsem hozza be a "lemaradást""


Más az, hogy ha első mondvacsinált "jelre" viszi a szülő ("Jaj, a szomszéd Pistike már 4 hónaposan forgott, az enyém meg már mindjárt 5 és még nem csinálta, szaladok"), és más az, ha tényleg van lemaradás és azért járnak fejlesztésre.


A kúszás határideje pl.: 10 hónap. A legtöbb anyuka, apuka viszont már a gyerek 7-8 hónapos korában begőzöl, mert a kismamablog és hasonló áltudományos helyeken azt látja, hogy a gyerekek átlagosan már ekkor kúsznak.

Csakhogy az átlagban benne van a korán és később kezdők halmaza is, azaz egy adott határon belül minden normális.

A gond akkor van, ha az adott határig sem éri el a gyerek azt a mozgásfejlődési állomást, vagy nagyon döcögősen, mert valami hátráltatja (pl.: jobb esetben csak izomtónuszavar, rosszabb esetben neurológiai probléma).

Utóbbi esetben KELL a fejlesztés és örülsz, ha egyáltalán fejlődik.


Egyébként az eredeti kérdésedre: kislányom hipotón izomzatú, 3 éves és még nem hozta be a lemaradást. A fejlesztése során kiderült, valószínűleg tőlem örökölte. 30+ éve valóban nem törődtek vele. Olyannyira, hogy anyukám nem is emlékszik, hogy mikor kezdtem kúszni, mászni. Csak elkönyveltek "lusta" gyereknek amiért nem mászókáztam, szaladgáltam, közben valószínűleg semmi erőm nem volt hozzá. Utáltam tesizni, minden mozgáshoz "béna" voltam, rossz volt az egyensúlyom és gerincferdüléssel küzdöttem.

Ez mind a gyengébb izomtónus (és ízületek) problémájára vezethető vissza. Na ezért kell gyógytornáznia a lányomnak. Kicsi, gyenge, de szeret mozogni és ha folytatjuk, talán nem is fogja utálni. Ha folyamatosan erősítjük, megelőzhető a tartás gond is.

2018. júl. 14. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!