Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Külföldön miért nem lehet a...

Külföldön miért nem lehet a babák fülét kilyukasztani?

Figyelt kérdés

[link]


Ez a cikk alapján jutott eszemben, hogy háborognak azon, hogy a babának ki van lyukasztva a füle.


Ez nálunk teljesen általános dolog, már a szülőszobán kb.


Mi Angliában élünk, itt se lehet 4-5 éves korig megcsináltatni.


De miért?


2018. júl. 15. 10:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
20%

De lehet ( Angliaban elek 15 eve ) . Csak itt tisztaban tartjak a gyerek jogait, es nem lyukasztjak szejjel a testet. Ez ilyen balkani divat.

Ovodaban pedig tilos a fulbevalo. Ettol fuggetlenul ismerek itt magyart aki kilyukasztotta a gyereke testet, aztan mire ment vele, ha csak szunetben hordhatja a fulbevalot. Amit minden masik gyerek kinevet ...

2018. júl. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
22%

Beleolvastam a kommentekbe, és alig találtam olyat, aki támadta volna. Vagy kiegyelték a kommenteket, vagy nem is olyan meglepő dolog ott sem amit tett.


Egyébként nekem 30+ évvel ezelőtt se lyuggaták ki a fülemet csecsemőként (vidéki Mo.) és a 3 évesemnek sincs fülbevalója.

2018. júl. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 vandorsolyom8 válasza:
36%
Ez nyugati orszagokra jellemzo. En szemely szerint ezt nagyon megbotrankoztatonak tartom. Nem akarjak hogy a gyereket jozan apuka es szereto anyuka nevelje, ezert tarsadalmilag elfogadott normakat hoznak letre. A lenyeg talan hogy ne legyen egyeniseg, csak birkaszellem. Legyenek korlatok,karrier ahol az eros a gyengeken eloskodik. Beleavatkoznak a nevelesbe,megbontjak a csaladi rendet, hogy beketlenseg legyen uralkodo, ahol iranyithatoak vagyunk. Jozan paraszti esz elitelve, szemelyiseg szentesitve, tomeghiszteria beiktatva.
2018. júl. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
32%

3, mi?

A fülbevaló tenne egyéniséggé? Inkább birkává, ha a többségnek van.

2018. júl. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
93%

Mi is Angliaban elunk, fiaim vannak, igy nem lett a fuluk lyukasztva.

Ettol fuggetlenul tudom, hogy lehet, nem tudom kerdezo, hogy te hol hallottad/olvastad, hogy nem lehet.

A legtobb helyi beauty salon-ban megcsinaljak, de a kornyekunkon pl az osszes Claire’s-ben is lyukasztanak gyereknek/babanak fulet.

Biztos vagyok benne, hogyha rakeresel, akkor infot is talalsz rola.


Altalaban annyi a feltetele, hogy a masodik kor legyen meg a vedooltasbol, azaz 3 honapos kor utan csinaljak meg.

Tobb ismerosom van, aki rakatott a lanyanak fulbevalot es nem csak magyar, ugyanis nagyon sok kulturahoz ez hozzatartozik. Ezt el kell fogadni, max nem kell elni a lehetoseggel, de az errol valo vegtelen vita annyira felesleges, mint pl a vallasrol vitatkozni. Vagy az abortuszrol. Vagy Trumprol.


Akinek ez alap, az nem erti, hogy mi a gond vele, aki meg olyan kulturaban nott fel, hogy sosem latott ilyet, annak ez nem normalis.

Pont mint a koromporkolt. :)


Jah, a fiaim sulijaban a lanyok tobbsegenek van, vegyes a tarsasag, mar az ovodaban is voltak fulbevalos lanyok.

Annyi volt a tajekoztatoban annak idejen, hogy lehet fulbevalo, de csak a beledugos, vagy a kapcsosbol a kicsi, tehat amiket babafulbevalokent is arulnak itt is az ekszeruzletekben es pl Magyarorszagon is.

Akkora karika nem lehet, vagy “logos”, amibe beleakadhatnak, meghuzhatjak es emiatt balesetveszelyes, de ez szerintem teljesen egyertelmu.

2018. júl. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Mi kb 3 helyen voltunk a 2 kislánnyal, de sehol nem akarták megcsinálni.

De megcsináltattuk itthon Magyarországon :)

2018. júl. 15. 10:58
 7/16 A kérdező kommentje:
Mi szinte minden nyarat itthon töltünk teljesen, így keresztelő-füllövetés minden ilyesmit el tudunk intézni itthon lét alatt :) Szóval nem csináltunk belőle gondot, de több helyen is azt mondták nekünk, hogy csak 4 éves kor felett vállalják.
2018. júl. 15. 11:00
 8/16 anonim ***** válasza:
79%
Spanyolorszagban elunk, itt is van fulbevaloja a kicsiknek, a lanyomnak is. Annyi a kulonbseg hogy nem mindenhol vallaljak el par honapos korban.
2018. júl. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
71%

5-os vagyok.

Akkor lehet, hogy terulettol is fugg, marmint attol, hogy milyen a kizosseg.

Mint irtam, itt eleg vegyes, de van boven indiai, latin, europaibol minden fele vegyesen, afroamerikai es angol is. Szoval tenyleg minden. :)

Ebbol kapasbol a felenel altalanos a fulbevalo lanyokon, gondolom azert csinaljak ennyi helyen, mert van ra piac.

Arban is “olcso” ennek megfeleloen, ahogy par eve erdeklodtem (baratnomnek segitettem gyenge angolja miatt) beauty salonokban 20 font korul volt, claire’s-ben pedig 60 fontot mondtak, de abban mar volt fulbevalo is.

Elotte erzestelenitik spray-vel es ugy csinaljak,m, van, ahol szurjak, van, ahol lovik. De a lenyeg, hogy csinaljak. Ez NW London es Central kornyeke.

2018. júl. 15. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
49%
Mondjuk a Cosmopolitan egy szennylap tele félrevezető hülyeséggel, marhasággal, ami felszínes beszólogató, "mostjólmegmondom"-típusú plázap....csákká neveli az értelmes embert. Nem tartom szerencsésnek, hogy ilyen lapokból tájékozódsz, kérdező!
2018. júl. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!