Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Macska és baba megfér egymás...

Macska és baba megfér egymás mellett? Pár év múlva babát szeretnénk, és most tervezünk menhelyről elhozni egy cicát. Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

2018. júl. 17. 11:17
 1/9 anonim ***** válasza:
75%

Nekünk 2 benti perzsacicánk van, az egyik 5 éves, a másik 4, a lányunk 1,5 éves.


Az idősebb cica távolságtartó, tart attól hogy megtépik, így alig találkoznak mert mindig másik szobában van, de a lányom őt is szereti ennek ellenére, mindig integet neki ha meglátja.


A másik cica a lányom legjobb barátja. Mindig gyűri, simogatja, ölelgeti, melléfekszik, ráfekszik, hozzábújik. A macska meg csak dorombol és tűri. Imádják egymást.


Szóval az biztos, hogy a kézen nevelt perzsa macska és a baba megfér egymás mellett, mert ha félénk a cica akkor el tudja kerülni a babát, ha meg szeretetigényes akkor külön élvezi hogy van egy pajtása. Menhelyi macskáról nem tudok nyilatkozni, mert lehet hogy ők esetleg agresszívebbek vagy távolságtartóbbak, hiszen nyilván azért kerültek menhelyre mert nem volt szerető otthonuk és nincsenek emberhez szokva.

2018. júl. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
Én kölyökmacskát vennék magamhoz inkább. Mégis csak saját nevelés lenne.
2018. júl. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%

Pár év múlva már hozzátok fog szokni a cica és nem lesz semmi baj a gyerek és közötte.

Az tény, hogy többet kell takarítani macska mellett, mint nélküle, de akik szeretik az állatokat, azoknak ez a kis plusz munka nem okoz gondot.

Nálunk most érkezik a baba és mellette van egy mentett cicánk. 3 évvel ezelőtt került hozzánk. Távolságtartó macsek, de amióta terhes vagyok szeretetgombóccá változott. Bújik a hasamhoz és dorombol neki. :)

Később, ha megérkezik a baba, te döntöd el, hogy mit engedsz meg a cicának. Nálunk eddig sem mehetett fel az asztalra meg a szekrényekre (nem is nagyon akart), de most pl a babaágy, kocsi tabu lesz a cica számára.

Szerintem jól megfér állat és gyerek egymás mellett és semmi baja nem lesz a babának, ha korán megtanul az állatokkal bánni.

2018. júl. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
86%
Arra azért figyelj, higy rendeszeresen oltasd be, féreghajtózd a cicát és akkor, a közhiedelemmel ellentétben, nem kaphattok el tőle semmilyen betegséget.
2018. júl. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%
1 éves volt a cicánl, mikor született a lányunk. Picit féltékeny volt a macsek, de ez abban nyilvánult csak meg, hogy rajtam próbált lógni, a babára rá se nézett. Előre megtanítottuk, hogy a kiságy tabu, nem volt gond. Kontaktba akkor kezdtek kerülni, mikor a gyerek mászni kezdett, azonnal mutattuk a kicsinek, hogy csak simogatni szabad a cicát, hamar megtanulta. Most a kislányunk 3 éves, a cica 4, nagyon szeretik egymást. Egyik se bántotta sosem a másikat. Szóval szerintem igen, jól megférnek, csak nevelni kell a macskát (a tévhittel ellentétben nagyon is lehet), és figyelni kell a gyerekre, hogy ne bántsa.
2018. júl. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
82%
Sajnos nalunk nem bírta a kislanyomat elviselni. Fujt ra es meg is tamadta. Le lehet pontozni de a gyerek védelme érdekében elvittuk egy tavoli rokonhoz aki nagy macskas es befogadta. Mazlink volt. Jah és a lányom szuletese előtt egy nyugodt macska volt..nem volt jele sose ilyen agresszívitasnak.
2018. júl. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
67%
Igen. De ha neked ez nem egyértelmű akkor ne hozd el azért hogy esetleg visszavidd ha jön a baba
2018. júl. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi 3éve hoztunk el egy idősebb cicát menhelyről. Rengeteget foglalkoztam vele.Aztán megszületett a kislányunk. 3hónapos a kisbabánk és sajnos egyszerűen alig jut a cicára idő. Sajnos a macskánk többször megtámadott engem, néha elég mélyen megkarmolt :( folyamatosan odapisil különböző helyekre, van hogy napjában többször is. Nem tudunk tőle szellőztetni, mert folyton kiszökne, próbálkoztunk ráccsal,szúnyoghálóval stb..Ha nincs nyitva az ablak, 35fok lenne a lakásba. Így mi most nyárra elvittük anyósomékhoz, ők is nagy macskások. Pedig én előtte azt mondtam,én soha nem fogok megválni tőle. Borzasztóan hiányzik és nagyon remélem, hogy ősszel ha visszahozzuk, jobb lesz a helyzet és nem támad meg és pisil mindenhova.
2018. júl. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem macskája is nagyon válogatja, a macskák nagyon különböznek a kutyáktól. Kevésbé és sokkal nehezebben idomíthatók, ha egyáltalán lehet. A fajták közt is nagy különbségek vannak. Én úgy gondolom, hogy teljesen mindegy, hogy milyen korú macskát vesztek magatokhoz, ha olyan a természete a fejed tetején is állhatsz. De nem hiszem, hogy bármilyen is a cica és bármilyen is a baba, ne lehetne megoldani a helyzetet. Inkább azt gondoljátok át, hogy szeretnétek, ha majd terhes leszel és meglesz a baba. Pl lakásban tartott cica, hová járhat be, hová nem, stb és kezdetektől úgy szoktatni, akkor nem lesz neki nagy törés a baba érkezése. Egyébként lehetnek akár világra szóló barátok is. Nálunk is így van. A 8 éves macskám és a 9 hónaposom imádják egymást.
2018. júl. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!