Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen hordozót vegyek?...

Milyen hordozót vegyek? Kisfiam 3,5 hónapos 7,5 kiló, nagy baba. Háton nem szeretném hordozni, csak elöl. Olyan lenne jó, amiből kifelé fordítva is tud nézelődni. Valakinek ötlete?

Figyelt kérdés

2018. júl. 18. 13:45
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Hordozó megkötős kendő kizárva!!! Strapabíró legyen, de nem dögmeleg, lehetőleg csatos vagy vallpantos. Most egy kicsi Chicco Go-nk van, de alig kezdtük használni, mindjárt ki is nojuk.Nem szeretem benne, hogy a baba a terdemig lóg, akárhogy állítom. A kicsim érdeklődik már kifelé is, a fejtartas viszont még nem megy. MeiTait,Manducat nézegettem, de nem tudom, lehet-e úgy is hordozni elöl,hogy a kicsim kifelé néz...
2018. júl. 18. 13:50
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

01. elöl hordozni 8kg felett hazavágja a te gerincedet

02. elöl kifele hordozni gyereket súlyosan egészségkárosító a gyerek számára.

2018. júl. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Kifelé hordozni tilos, erről tegyél is le szerintem..
2018. júl. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
95%

Miért nem jó kifelé fordítva hordozni?


Nem valósulhat meg a fiziológiailag helyes teshelyzet, így a gyermeknél tartáshibák és hátfájás alakulhat ki.

Nem lehetséges a béka-lábtartás, így a csípő nem fejlődhet megfelelően.

Ingertúltengés: a babának nincs lehetősége elbújni az ingerek elől, nem bújhat a hordozóhoz.

Nincs szemkontaktus a baba és a hordozó között, a túlterhelt baba az esti sírással vezeti le a feszültséget.

Az ágyékrész fokozott terhelése miatt deformálódás, fiúknál herezúzódás alakulhat ki.

A hordozó személynél váll- és hátfájdalmak alakulhatnak ki. A keskeny, sokszor rosszul párnázott vállpántok csak rontanak a helyzeten.


Forrás: [link]

2018. júl. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
64%

Hordozóban nem tudsz kifelé hordozni, az a kenguru. 7,5 kilónál le fog szakadni a vállad és a hátad.

Hordozóban is előlre tudod kötni, én is szoktam a 8+os 9 hós fiamat ha elalszik az autóban, míg alszik nem rakom a hátamra felébredne fordítás közben, de ez csak kényszer megoldás. Viszont 3-4 hónaposan még simán mehet előlre, egy jó hordozóban elenyészik a súlya.

2018. júl. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
33%

9 kg-os kislanyunkat siman hordozom elol 2-3 orat is, pedig 165 cm es 58 kg vagyok. Igaz, heti 1-2* hasznaljuk csak.

Cybex first to go kengurunk van.

2018. júl. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
90%

kifelé sosem hordozunk! Nézelődik a gyerek, mert nem tud mást tenni. De sok az inger, sok az idegen, ijesztő és nagy a világ. És nagyon nem utolsósorban a gerincének sem jó.


7,5 kilósan pedig lassan már nehéz lesz elől, a te gerincednek sem lesz jó.

2018. júl. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
83%

Ahogy és amivel nem szeretnéd egyébként súllyosan ártassz a baba csípőjének.

Háton és mei tai. Vagy csatos mei tai bár lehet egy két hónapot várnid kell vele mert kicsi a csatoshoz.

2018. júl. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Babakocsi???? Ott nézelődhet és a gerincének sem árt.
2018. júl. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
86%

Hordozási tanácsadás kérdések és válaszok a facebookon. Keress rá!!!!


Kengurut semmiképen se, az nem jó egyikőtöknek sem.

Olyan hordozó kell, ami térdhajlattól térdhajlatig támaszt.

Ekkora babának még pontról pontra kellene támasztani a gerincét, nem való neki mei-tai, csatos vagy félcsatos. Esetleg Emeibaby vagy valahogy így írják. :)

2018. júl. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!