Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hónapos a babám de már most...

9 hónapos a babám de már most elegem van mindenből. Reggel mikor felkelek csak sírnék. Nem tudom azt csinálni amit szeretek mert mindig vele kell foglalkoznom. Mit csináljak hogy egy kicsit jobban érezzem magam?

Figyelt kérdés
Elvan az apjával is de ha meglát engem akkor ordít. Főzni is imádok de tőle azt sem lehet.
2018. júl. 19. 16:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
64%
Huhuuu ez egy vitaszító kérdés!
2018. júl. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%

Az enyém is 9 hónapos.Vele is vele kell lenni mindig. Ez ilyen. Te vagy az anyukája, hozzád kötődik,persze, hogy veled lenne.

Az enyém is ilyen, de attól lehet mellette csinálni bármit. Csak ő is ott van velem. Cipelem még a mosdóba is. Ketten szoktunk pl főzni is. Mosogatni meg akkor szoktam mikor lefektettem aludni. Mást meg mindent meg tudok oldani vele is.

Arra meg nem tudok tanácsot adni ,hogyan érezd jobban magad.

2018. júl. 19. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
66%
Végre egy őszinte anya :)
2018. júl. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
88%

Hm... nem vagyok hordozáspárti, de nem próbáltad meg esetleg a hátadra kötni? Esetleg valami pihenőszék játékkal, és addig ő ott elnézne téged? Kisebb járóka, amit úgy tudsz elhelyezni, hogy lásson téged?


Az enyém 10 hónapos, nem szereti a hordozást, a járókát, a székben sincs el szokáig. Amikor sütit csinálok, mindig ott mászkál körülöttem, ezzel jól elvan, csak nekem kell vigyáznom, ne essek el benne.


Amikor nem sütök, vagy csinálok valami egyebet, akkor úgy alakítom, hogy legyen külön program és közös játék is. A külön programot úgy kell elképzelni, hogy ő eljátszik a földön a játékaival, én meg megnézek egy 20 perces sorozatot mondjuk, vagy olvasgatok és ezzel ki is kapcsolódtam.


Az alvásidejében nem tudsz kikapcsolódni?


Elhiszem, hogy nem könnyű. Alvászavaros vagyok, mire elalszom, addigra ő felkel. Van olyan nap, amit egy óra alvással viszek végig, de annyira aranyos, amikor mosolyog, az energiája pedig rám is átragad sokszor.

2018. júl. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
92%
Nem minden baba mellett lehet fözni, házimunkát végezni, én se tudok, csak ha alszik. Ha elkezdek valamit jön utánam és nyíg vagy valami rosszat csinál.Nagyon nehéz... Én akkor tudok mást csinálni, ha haza jöna férjem és rögtön leviszi sétálni, hintázni stb. Vagy nagyszülök feljönnek és megyek is a városba.😃
2018. júl. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
74%
Igen, a babák ilyenek, ezért vagy gyeden. Egyébként hat hónapos korától mehet bölcsödébe te meg vissza dolgozni ha nem tetszik.
2018. júl. 19. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
77%
Két 8 hónaposom van. Ha kiborulsz, gondolj erre.
2018. júl. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
73%

Ez nagyon depressziónak tűnik... Kérj segítséget! Beszélj a férjeddel, a védőnővel, más anyukákkal, bárkivel.

Nehogy a baba hibája legyen már minden, ők már csak ilyenek.

2018. júl. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
93%

Semmi segítséged nincs?

Nem fog sírni ha nem lát, tudom milyen matrica korszak ez, lesznek még ilyen hullámvölgyek ,de hidd el egy éves kor után mikor már elkezd kapaszkodva lépegetni, egyedül járni, hirtelen nagyon önállóak lesznek.

Visszatérve kérj segítséget, nekem rengeteget segített hogy nagyszülők elvitték sétálni míg szusszantam egyet, apával is legyen el, te meg menj addig el valahova, esetleg nyelvtanulás,vagy fotózás, bármi hobbi megtalálása, amit alvásidőbe szívesen űznél, és agyadat kikapcsolná.

2018. júl. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
91%

Most szorítsd össze kicsit a fogad, tarts ki! Szerintem nehéz időszak ez. Szeparációs szorongás is ilyenkor van, nem véletlen, hogy utánad ordít.

Egyébként az enyém nyugodt gyerek, de ebben a korszakban állandóan a lábamban kapaszkodott és pont ekkor én sokszor éreztem, hogy hiányolom a régi életem. Persze sokminden megváltozott, biztos van aki könnyebben megszokja, nekem nem ment csak így. De innentől egyre jobb lett. Most fog óvodába menni, de a dackorszak feleennyire se visel(t) meg, mint ez a 9-10 hónapos időszaka. Már most kifele jön belőle, úgyhogy le merem írni. Egyébként max hajnal 4-kor kezdődött nála egy nap de kelt is fel jópárszor minden éjszaka, úgyhogy utólag azt gondolom, talán a fáradtság tette ezt nálam. Akadozott a beszédem, szédültem. Én egy éjszakát külön is aludtam, utána nappal is jobban kihasználtam az alvásokat (alvással) és ez sokat segített.

2018. júl. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!