Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnak is voltak ilyen érzései...

Másnak is voltak ilyen érzései a második babával kapcsolatban? Mióta haza vittük a kis tesót a lelkem megszakad. Normális amit érzek?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Sajnos nincs nagyon senki, akivel ezekről az érzésekről tudnék beszélni, vagy bárkit megkérdezni hogy vele is volt-e hasonló. Van egy 3,5 éves kislányom, 3 napja hoztuk haza a kis tesót. Szeretgeti, ölelgeti, puszilgatja. Mindig mondja hogy anya milyen jó, hogy van egy kis tesóm. Hála az égnek nem vettem észre eddig nála gondot. De én lelkileg megszakadok. Ha az egyikkel foglalkozom, a másik miatt van lelkiismeret furdalásom. Azt érzem, hogy hiányzik a kislányom, holott ott van ő is mellettem. Ne értsetek félre, szeretem a kisfiamat is, ugyan úgy, de kicsit olyan érzés, mintha gyászolnám ezt a 3,5 évet amit kettesben tölthettünk a kislányommal. A férjem szerint majd megszokom ezt az új helyzetet és teljesen természetes lesz, de azért aggódom is hogy normális-e hogy ilyeneket érzek.


Köszönöm a válaszokat előre is.


2018. júl. 20. 13:51
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindig lesz valami ami miatt sajnalkozni fogsz. Ha először megy táborba akkor azért, ha ballag, érettségizni fog akkor még azért, hogy hogy repül az idő. Ha vissza fogsz menni dolgozni, akkor lehet megint sajnálni fogod, hogy elmúlt a babazos időszak. Majd megszokod ezt is.
2018. júl. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem normális amit érzel! Tudod meg kell tanulni négytagú családnak is lenni. Nekem az is nehéz volt, mikor megszületett a kisfiam, pedig mindennél jobban akartuk őt! Hiányzott az amikor csak ketten voltunk. De pár hónap múlva már olyan volt, mintha mindig is velünk lett volna. Semmi probléma veled, ha erre vagy kíváncsi! Minden kezdet nehéz, most nektek is ez egy kezdet négyen.
2018. júl. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
11%
Az ilyesmire mindig azt mondom,hogy nem hiszem el hogy szeretetet lehet 100 felé darabolni.Ha 100 gyereke lenne valakinek,ugyanúgy szeretné őket ? Azt kétlem.
2018. júl. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
94%

Dehogy is osztódik a szeretet. Az ember nem egységnyit kap belőle egész életére, hogy ossza be, sokkal inkább azt szokták mondani, hogy a szeretet sokszorozódik, mindenkinek jut belőle, akinek szánja az ember. Ha sok gyereked van, annyival több szeretet lakik a lelkedben és nem pedig egyre fogy, hogy a többedik gyermeknek már ne is jusson belőle, hanem egyre csak nő és nő. Azok a szülők akik nem képesek egyforma mértékben (nem ugyanúgy, az természetes is, mindenkihez más "szeretetnyelv" kell) szeretni a gyerekeiket, nem azért képtelenek erre, mert osztódott a szeretet (még az elgondolás is abszurd), hanem eleve alkalmatlanok valamilyen formában a többgyerekes szülői létre, vagy csak úgy a szülőségre. Igen, létező jelenség, hogy egyik gyereket jobban szeretik a szülők, mint a többit,-kedvenc gyerek szindróma- de annak semmi köze ahhoz, hogy hányan vannak testvérek és normális családokban bizony egyformán részesül a szeretetből és törődésből az összes gyermek.

Kérdező, neked a helyzet még nagyon új, idővel biztosan a helyükre fognak kerülni a dolgok.

2018. júl. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen,én is ugyanígy voltam eleinte,de pár hónap után már eszemben sem volt bánkódni,hogy épp nem a másik gyerekkel foglalkozom,a bűntudat érzése is elmúlt.Hidd el,ennél jobbat nem tehettél volna a nagyobbik gyermekedért,hogy adtál neki egy testvért! :-) Idő kell,míg a picivel összeszoktok,s ugyanúgy fogsz ragaszkodni mindkettőjükhöz.Amikor pedig a kicsi is elkezd mozgolódni,játszani,jól el lehet szórakozni egyszerre a két gyerekkel!Csak nyugalom!
2018. júl. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a kedves szavakat. Megnyugodtam! :)
2018. júl. 20. 16:46
 7/9 anonim ***** válasza:

Nyugi, minden rendben veled, ez biztos.

Egyedül vagy velük? vagy van segítség mama vagy valaki?

2018. júl. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ugyan ez a felallas nalunk csak 6 hetes a kisfiam. Mar sokkal jobb ez az erzes mint az elejen!!!!

En is hasonloan ereztem.

Hidd el, idovel jobb lesz mindenkinek.;)))

2018. júl. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

21 hónap korkülönbség van a kisfiam és a kislányom között.

Én nagyon megértelek, kérdező! A kislányom születése utáni 3 napban szinte megállás nélkül a kisfiam után zokogtam. Szinte megijedtem magamtól. A kislányom szopizott a mellemen, én pedig a 21 hónapos kisfiamról ábrándoztam, mint a szerelmes ember a szerelméről. Őrülten hiányzott az a meghittség, amikor még csak a fiam volt. A férjem ugye sokat dolgozott, egész álló napokat kettesben voltam a kisfiammal, csodás időszak volt, és nagyon visszasírtam az első időszakban.

Aztán eltelt néhány hét, összeszoktunk, és hirtelen már el sem tudtam képzelni, hogy pár hónapja még sírtam a szokatlan új helyzet miatt. Annyira természetessé vált, hogy már két gyermekem van, és mindkettőt imádom, az életemnél is jobbsn, mindkettejükért azonnal tűzbe mennék.

Most 5 és 3,5 évesek. Sokszor azon kapom magam, hogy szinte nem akarom elhinni, milyen fantasztikus emberke a kislányom. Szinte szerelmesen gyönyörködöm Benne. A fiam és a lányom fantasztikus testvérek. Gyakran ikreknek nézik Őket, mert a harmónián kívül, ami közöttük érezhető, nagyon hasonlítanak is egymásra.

A szeretetem a sokszorosára nőtt.

Élénken él még bennem az első 21 hónap a kisfiammal, de már sokkal nagyobb boldogság az utóbbi 3,5 évre visszaemlékezni, amikor már a két gyermekemet imádhattam.

Megértelek, kérdező, ne siettesd majd magad, adj időt az érzéseidnek! Meg fog érkezni az az elsöprő szeretet a második gyermeked iránt is, lehet, hogy nem azonnal, nem az első pár hétben, de türelem.

2018. júl. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!