Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek ezek alapján...

Szerintetek ezek alapján apuka keveset foglalkozik 3 hetes kisbabánkkal? Nálatok mennyiben vesz részt Apa a gyermekről való gondozásban?

Figyelt kérdés

Amikor megszületett kb 2 napig rendszeresen bejött napközben megnézni mert vállalkozó és 5percre tőlünk dolgoznak. A fürdetés elejétől fogva közös de ennyi. Az elején mindig dajkálta. De a héten azt éreztem rajta h a fürdetés is mint egy kötelező feladat amit ha letud megy vissza dolgozni (még papírmunkázni vagy ami még aznap maradt) Éjszaka végig alszik mert a pici jó baba alig kell hozzá felkelni és amikor sír akkor is csak éhes vagy kaki gond van. Egyik este tényleg nagyon sírt éjszaka és apuka álmából felkelve engem letolt (szépen foglalmazva) hogy miért nem tudok most hozzá beszélni hogy befogja már.. nekem ez nagyon rosszul esett amit másnap mondtam is a férjemnek aki az esetre nem emlékezett de elnézést kért. Úgy érzem nem tölt vele elég időt. Reggel kb 5-10 perc délután ha hazaugrik 5perc se este meg a fürdetés idejére foglalkozik vele. Altatni, pelenkázni etetni (szopizik) én szoktam. Főzök mosok takarítok a pici mellett meg intézem a hivatalos dolgokat.

Remélem később változni fog a hozzáállása mert most rengeteg munkájuk van ami télen kevesebb akkor többet tartózkodhat itthon.

Szerintetek? Vagy én reagálom túl?

Nem vagyok parázós ideges anyuka csak hiányzik a férjem mint társ akivel együtt neveljük a picit. Tervezett baba volt és a párom a rokonságban lévő nagyobb gyerekeket imádja.

Tanács, tipp? Nálatok hogy működnek ezek a dolgok?

Előre is köszi a válaszokat!



2018. júl. 26. 12:12
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
41%
Hát ha egész nap dolgozik, akkor mikor foglalkozzon vele?
2018. júl. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
54%
Egy 3 hetes babával még nincs sok teendő, az én férjem is csak fürdetett és pelenkázott ebben az időben (max mászkált vele kicsit, ha én már nem bírtam és sírt a leányzó). Viszont jól értem, hogy veled semennyit nem törődik a férjed? Se egy kis beszélgetés, se egy kis simogatás, se egy kávé az ágyba vagy segítség a vacsiban vagy a házimunkában? Nem néztek egy filmet, nem hallgattok zenét? Nem ölel meg, nem mondja el, hogy jó anyának tart vagy hogy szeret? Nekem ez a fura a történetben.
2018. júl. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
13%

"most rengeteg munkájuk van"


Így nem csoda, ha nincs sok ideje és energiája a babára. Foglalkozik vele reggel, foglalkozik vele, mikor napközben hazaugrik, foglalkozik vele este. Többet nem nagyon tehet, mert egy ilyen picivel egyszerűen nincs mit csinálni. De ha bánt a dolog, beszélj vele!

2018. júl. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
47%

Ilyen az élet. Valakinek dolgozni is kell, még ha nem is tetszik ez a válasz. Te otthon vagy, azért vagy otthon hogy ellátsd a gyereket, ő meg dolgozik. Mivel sokat dolgozik, így mikor foglalkozzon vele? Az sem állapot, hogy napközben haza rohangáljon nézegetni a gyereket, ha vállalkozó ha nem.

Mellesleg még csak pár hetes a gyerek. Sok férfi ilyenkor még nem tud mit kezdeni egy csecsemővel. Mire nem lesz ennyi munkája, mert jön a tél, addigra nagyobb lesz a gyerek is, és akkor talán jobb lesz a helyzetetek.

2018. júl. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
49%

Hát nálunk kb fél éves koráig nem nagyon tudott vele mit kezdeni. Mintha nem is lett volna (pedig tervezett gyerek volt). Utána is csak lassacskán alakultak a dolgok.

Mára már 5 éves a fiunk, fantasztikus apuka, teljesen "egyenlő" szülők vagyunk.


A férfiak nehezebben állnak át "apa üzemmódba", nekik hormonok sem segítenek.

Nálunk pl az segített sokat, amikor elkezdett kommunikálni.


" hiányzik a férjem mint társ akivel együtt neveljük a picit"

Hát, azért egy 3 hetes babát még nem igazán kell nevelni, csak ellátni.

Türelem! Hidd el, alakulni fog a dolog!

2018. júl. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
25%

Meg pici. Egy ferfi nem tud vele mit kezdeni.

Foleg ha dolgozik egesz nap.

Nalunk ugy volt, hogy az exem 7 kor elment, este 7 re hazaert. Itt kicsit dajkalta, aztan en furdettem, es szopival aludt el.

Olyan napi 10 percret volt vele.

2018. júl. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
20%

Nálunk a picit eleinte a szopizás nyugtatta meg, a férjem kezében csak sírt, az első 3 hónapban így max csak fürdette. Mindig ennyi munkája van a férjednek, mert ez hogy napi 5-10perc jut a családra elég kevés.

De szerintem jó apa lesz, mert a rokon gyerekekkel foglalkozik De egy ilyen pici babával elég nehéz még foglalkozni, majd később biztosan fog. Az ilyen picik ilyenkor még csak esznek meg alszanak úgyis.

2018. júl. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Igen sajnos mindig ennyi a munka nyáron.de most lenne lehetősége többet lenni velünk mert a tesója akivel együtt viszik a vállalkozast mondta h amikor kell mehet előbb a pici miatt. Mert mikor nekik volt ugyanez, férjem is ugyanezt mondta neki. Így picit azt érzem ha akarna bejöhetne hogy néha kommunikáljunk v ilyenek. Nem segíteni kell csak pl este van h nincs időm enni de olyankor se kérem h segítsen. Egyedül csinálok mindent. Nekem mint a férjem lenne rá szükségem. A picivel tudom hogy mivel kicsi még sokat nem tud kezdeni. Csak nem tudom később is ez lesz-e....mert vki irta h át kell erre a család dologra állni. Na ezt nem érzem még h ez meglenne nála. Ebben én tudnék neki segíteni?

Nem akarok ezen lovagolni de jól esne azt érezni h egy kis család vagyunk 3an. Mikor megszületett a kórhazban ő is ott volt segített a szülésnél na akkor még éreztem h egy csapat vagyunk. Most kevésbé.. de adok időt ehhez persze. Meg finoman jeleztem is neki h hianyzik

2018. júl. 26. 13:38
 9/24 anonim ***** válasza:
80%
Ha nem szólaz neki, simán lehet, hogy észre sem veszi, hogy pl nem tudsz enni. Én se tudtam az elején, amint letettem a babát, sírt, ezért az alakult ki, hogy amikor hazajött a férjem, akkor azonnal átvette és akkor ettem, psiiltem, zuhanyoztam, stb. Kérd meg, hogy vegye át kicsit esténként, mert enni sincs időd, biztos nem fogja azt mondani, hogy halj éhen. 😊 Csak pozitívan!
2018. júl. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
30%

Senki nem írt jót neked.Gondolom szeretnéd azt hallani, hogy igen igazad van.Keveset van veletek.Nagyon rossz lehet neked, nem törődik se veled se a gyerekkel...Ja, bocs nem.:D


A férjem vállalkozó.Kora hajnalban indul és kb 8-kor ér haza.Családi vállalkozás.Nem, nem jön el idő előtt, nem hagyja ott másra a tennivalót, ha belekezdett.Akinek vállalkozó a férje az tudomásul veszi, hogy nem 8 órás munkaviszonyú embert választott, aki ha letelt az idő szépen haza slattyog és hó elején utalják a számlájára a lóvét.Aki meg vállalkozó ha nem tesz ,ha nem fektet időt a munkájába akár a családja rovására is, az nem keres és nincs pénz.Se babaruhára, se gyerekjátékra, se kajára egy idő után.Amúgy valószínűleg nem csak most van így nálatok, hanem mindig is így volt.

Nálunk fürdet a férjem.Mivel este hasfájós a kicsi néha sétálgat vele.Amúgy napközben amikor nyugiba van a kicsi bőven bele fér ,hogy bepakoljak a mosogatógépbe, mosógépbe és nem szoktam belehalni.Az meg hogy babakocsival elugrassz a postára megfelel annak, hogy sétáltatok a babával.

Mit vársz a párodtól? Üljön ott non-stop melletted és fogja a kezed miközben más dolgozik azért hogy ti a megfelelő életet élhessetek és csak addig ugorjon el mellőled a férjed míg felveszi a lóvét az automatából?

Ez volna számodra a megfelelő?:D


Gondolom...Na vállalkozótól ilyet ne várj..

2018. júl. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!