Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lelépni, és apukára hagyni a...

Lelépni, és apukára hagyni a gyerekeket csak úgy? Megtegyem? Vagy mit csináljak, hogy a férjem érezze, nem bírom tovább?

Figyelt kérdés

Van egy 3 éves fiunk és két 14 hónapos kislányunk. Viszont újra terhes lettem, én elmondtam a férjemnek, hogy biztosan nem akarok negyedik gyereket, így is elég nehéz. Ő pedig azt hangoztatja, hogy nem egyezik bele az abortuszba, meg hogy van segítségem, nem lehet olyan vészes a gyerekekkel itthon. De erről fogalma sincs...


Elmegy reggel, hazajön délután, elvan velük fél-1 órát, megy teniszezni/úszni/futni, hazajön, vacsorázik, jobb esetben még pont becsatlakozik a fürdetéshez, de sokszor már altatás végére ér ide csak. Így tényleg nem nehéz velük. De pl. voltunk nyaralni most, 2 hét után, mikor hazajöttünk, mondta, hogy ő fáradtabb, mint mikor elindultunk, és elmegy pár napra pihenni a barátaival, mert ez az út minden volt, csak pihenés nem. Pedig nem is egyedül voltunk, jöttek velünk a szüleim is, pont ezért, hogy segítsenek.


Hiába magyarázom neki, hogy napi 1-2 órát velük lenni teljesen más, mint 24/7 foglalkozni velük, ellátni őket, rohanni mindenfele. Ezért arra gondoltam, hogy jövőhéten itthon hagyom őket neki, péntektől vasárnapig. Hogy érezze, milyen, mikor éjfélkor kerül ágyba, de már 6-kor sír az egyik lány, vagy mikor a délutánja semmiről nem szól, csak az altatásról. Én szinte sehová nem járok már, házhoz jön a manikűrösöm, a szempillásom, edzeni is itthon szoktam. Most kezdtek kicsit "leszakadni" rólam a csajok is, a fiunk szeptembertől ovis lesz és alig vártam, hogy kicsit levegőhöz jussak, szervezhessek magamnak a házon kívül is programokat...


2018. júl. 27. 16:48
1 2 3 4 5 6 7
 1/65 anonim ***** válasza:
98%
Persze, hogy lépj le 3 napra, senkinek nem lesz abból baja.
2018. júl. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/65 anonim ***** válasza:
95%
Ha a szép szóból ennyire nem ért, én megtenném.
2018. júl. 27. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/65 anonim válasza:
9%

Gratu, igazi jó anya ötletek👏👏

Arra nem gondoltál hogy a férjed ezoldali tapasztalatlanságából kifolyólag baja lesz a gyerekeknek?!

2018. júl. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/65 anonim ***** válasza:
80%

#3

Akkor viríts valami szuper ötletet, hajrá...

2018. júl. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/65 anonim ***** válasza:
85%
Tedd meg hatásos! Barátnőm is megcsinálta és bevált egy teljes hétre lelépett a férjének írt egy üzenetet hogy át kell gondolnia a dolgokat és hogy lelkileg "fáradt depressziós ki akar jönni a helyzetből mielőtt rosszabbra fordulna és hogy hamarosan vissza fog jönni de kell neki egy kis "én idő,egy kis szabadság hogy ez sikerüljön,letette a dim kártyát is a papír mellé él elment,vett feltöltőkártyát,leírta előtte a számokat amik szükségesek és nyaralt,mire visszament a ház persze felfordulva de ez várható.. Apuka azóta jobban kiveszi a részét a dolgokból. Sok sikert remélem rajtatok is javít a helyzet.
2018. júl. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/65 anonim ***** válasza:
54%
Miért vagy terhes ha nem akartatok több gyereket? Egyeltalán miért szültél neki ennyi gyereket, ha ilyen kretén és érzéketlen? Szerintem nem működne a terved, rögtön hívná az anyját v a te anyádat v bárkit hogy segítsen.
2018. júl. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/65 anonim ***** válasza:
18%
Hát ezzel az a gond, hogy ha gallyra megy a házasságod, márpedig egyértelmű, hogy így lesz, ez hatalmas rossz pont lesz a gyermekelhelyezesnel
2018. júl. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/65 A kérdező kommentje:

Micsoda? Hogy közel 3 év után pár napot gyereksírás, és babakaja nélkül töltöttem? Nem örökre mennék el, meg nyilván elérhető lennék.


A "miért lettél terhes, ha nem akartatok gyereket" pedig remélem, csak költői... Nem terveztük, gondoltam ez világos lesz.

2018. júl. 27. 17:25
 9/65 anonim ***** válasza:
54%
Miért nem védekeztetek, ha nem akarsz több gyereket? Jaa... gondolom védekezés mellett jött össze, mint itt gyakorin mindenkinek.
2018. júl. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/65 anonim ***** válasza:
17%
Hát pedig annak fog számítani. Milyen anya az, aki ott hagyja a gyerekeit. Na és a gyerekeid hogy fogják ezt majd feldolgozni. Anya lelépett. Mindegy mennyi időre. Ha apuka olyan típus, simán ezt fogja mondogatni nekik később pedig rendesen fel fogja hanytorgatni. Amúgy ha valaki nem akar több gyereket, ott az elköttetés, neked már megcsináltak volna a három után.
2018. júl. 27. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!