Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem tudom, hogy probléma -e?...

Nem tudom, hogy probléma -e? A kislányom 5hónapos elmúlt. Forog nagyon szépen hasról a hátára, illetve vissza fele is, a hátáról a pocakjára. Viszont mindig csak a bal oldalon. Sosem szokott jobbra fordulni.

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy ez mennyire probléma. Segítséggel sikerül neki,de akkor is általában a kezét közben a szájába veszi és ugy próbál fordulni.

2018. aug. 1. 03:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Idővel rájön, ne aggódj! 😊
2018. aug. 1. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%
Nálunk is ez volt, nem fordult balra, mert a jobb karja feszesebb volt, nem tudta olyan ügyesen használni, és azzal kellett volna indítani a balra fordulást. Hordtam Dévényeshez, de nem segített rajta, végül 9-10 hónapos korára ez elmúlt magától, közben a többi mozgásforma szépen jött sorban.
2018. aug. 1. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A fiam is az egyik oldalát preferálta az elején. Alvásnál is és forgásnál is.

Aztán ahogy erősödött, minden irányba pörgött :)

2018. aug. 1. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam is pont ezt csinálta. Csak az egyik oldalra fordult.

Aztán egyszer kétszer ha muszály volt, akkor fordult a másik oldalra is. Szóval megnyugodtam hogy nem azért nem fordul ellenkező irányba mert nem tud, hanem szimplán nem szeret. Most 8 hós minden irányba forog, mászik felül..

2018. aug. 1. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
75%

Nálunk is ez volt a helyzet,el is vittem korai mozgásfejlesztésre,ahol nem láttak nagy gondot és otthoni gyakorlást javasoltak. Lepedő négy sarkát fogtuk ketten,abban görgettük az oldalára,hogy onnan maga forduljon át,begyakorolva a mozdulatot. De nem tudtuk sokat gyakorolni,mert hamar rájött és elkezdett jobbra is fordulni.

Úgy is gyakoroltuk,hogy csak a térdét fordítottuk át,de akkor a kezét a szájába vette és kitekeredett.

2018. aug. 1. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Időközben képzeljétek, átfordult a jobb oldalára.szóval úgy néz ki, csak lusta volt szerencsére 😊
2018. aug. 4. 06:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!