Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Babák

A kérdés

Nem tudom, hogy probléma -e? A kislányom 5hónapos elmúlt. Forog nagyon szépen hasról a hátára, illetve vissza fele is, a hátáról a pocakjára. Viszont mindig csak a bal oldalon. Sosem szokott jobbra fordulni.

Nem tudom, hogy ez mennyire probléma. Segítséggel sikerül neki,de akkor is általában a kezét közben a szájába veszi és ugy próbál fordulni.

Keress kérdéseket hasonló témában: forgás

2018. aug. 1. 03:39  Privát üzenet  

A válaszok
Idővel rájön, ne aggódj! 😊

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/6Időpont 2018. aug. 1. 07:53 Privát üzenet
Nálunk is ez volt, nem fordult balra, mert a jobb karja feszesebb volt, nem tudta olyan ügyesen használni, és azzal kellett volna indítani a balra fordulást. Hordtam Dévényeshez, de nem segített rajta, végül 9-10 hónapos korára ez elmúlt magától, közben a többi mozgásforma szépen jött sorban.

A válasz 74%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/6Időpont 2018. aug. 1. 08:00 Privát üzenet

A fiam is az egyik oldalát preferálta az elején. Alvásnál is és forgásnál is.

Aztán ahogy erősödött, minden irányba pörgött :)

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/6Időpont 2018. aug. 1. 08:21 Privát üzenet

Az én fiam is pont ezt csinálta. Csak az egyik oldalra fordult.

Aztán egyszer kétszer ha muszály volt, akkor fordult a másik oldalra is. Szóval megnyugodtam hogy nem azért nem fordul ellenkező irányba mert nem tud, hanem szimplán nem szeret. Most 8 hós minden irányba forog, mászik felül..

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/6Időpont 2018. aug. 1. 08:36 Privát üzenet

Nálunk is ez volt a helyzet,el is vittem korai mozgásfejlesztésre,ahol nem láttak nagy gondot és otthoni gyakorlást javasoltak. Lepedő négy sarkát fogtuk ketten,abban görgettük az oldalára,hogy onnan maga forduljon át,begyakorolva a mozdulatot. De nem tudtuk sokat gyakorolni,mert hamar rájött és elkezdett jobbra is fordulni.

Úgy is gyakoroltuk,hogy csak a térdét fordítottuk át,de akkor a kezét a szájába vette és kitekeredett.

A válasz 74%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 86%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/6Időpont 2018. aug. 1. 10:02 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Időközben képzeljétek, átfordult a jobb oldalára.szóval úgy néz ki, csak lusta volt szerencsére 😊

# 6/6Időpont 2018. aug. 4. 06:20 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Szülés után széklettartási probléma volt valakinek? Elmúlt? Hova érdemes fordulni vele? Nagyon nagyon híg, vízszerű székletről van szó.
Baj ha semmi tünetem nincs? Holnap töltöm a 9. hetet. Kéne valaminek lennie már, nem? Eddig kétszer hánytam reggel, de az is elmúlt. Csak a hasam fájdogál. Nem probléma? Remélem...
Vasárnap meg kellett volna jönnie. Tegnap reggel meg is jött, de iszonyatosan minimális, és még d. u. elmúlt. Ez lehet akár terhesség, vagy más probléma?
5 hónapos a babám, az elmúlt hónapban 300g-ot hízott. Így tuti nem lesz meg a születési súlyduplázás 6 hónapos korára, mert 3670g-mal született, és most 6085g. Ez mennyire probléma?
Akinek a babája úgy született, hogy nem nyílt ki a könnycsatornája és át kellett mosni, utána elmúlt a probléma?
Szeretnék segítséget kérni olyan anyukáktól, akiknél nyaki izomletapadás miatt gyógytornára vitték a gyerkőcöt. Nálatok teljesen elmúlt a probléma?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Babák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!