Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Donatella vagy Donaletta a...

Donatella vagy Donaletta a szebb név?

Figyelt kérdés
Nagyon tetszik a Donatella név és most nemrég hallottam a Donaletta nevet is. Ez is nagyon megtetszett, de korábban sose hallottam. Lehet anyakönyvezni mo-n?

2018. aug. 1. 23:54
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
98%
Ma láttam pont itt gyakorin a Donaletta nevet,ezelőtt sohasem hallottam/láttam. A Donatella szerintem szép, a Donaletta nem tetszik, mintha elírták volna a Donatellát.
2018. aug. 2. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
94%
Nem lehet anyakönyvezni a Donalettát, szerintem ahol olvastad, ott elírták a Donatellát.
2018. aug. 2. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
63%
Nekem a Donaldella ezeknél sokkal jobban tetszik.
2018. aug. 2. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
84%

Donatelláról Kiszel Tünci lánya ugrik be,így a hideg futkos miatta a hátamon.

Donaletta pedig olyan mint egy gyógyszer név. Fogamzásgátló, vagy valami hasfogó.

2018. aug. 2. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
89%
Abban a kérdésben tuti elírták a Donatellát. Nekem nagyon nem tetszik, magyar névként. Olaszországban élve, olasz vezetéknévvel szép, itthon nem.
2018. aug. 2. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Donaletta... Borzalom.
2018. aug. 2. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
93%
Külföldön létezik Donaletta név, de sztem itthon mindenki azt hinné, hogy elírták a nevet és hülyének néznék a kiscsajt, ahogy magyarázza a bizonyítványát.
2018. aug. 2. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
87%
:D tényleg olyan mint egy fogamzásgátló neve :D A Donaletta. És tényleg olyan mintha elírták/ rosszul mondták volna a Donatellát.
2018. aug. 2. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

A Donalgin nevű gyógyszer miatt érezzük gyógyszeres hangzásúnak :)

Amúgy túl nyakatekert a Donaletta, senki nem tudná megjegyezni és lenne Donatella, Dolanetta, Donadella, minden....

2018. aug. 2. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

A Donatella nekem túl nyakatekert meg egyébként sem szeretem az egyértelműen, ráadásul kicsinyítőképzős férfinév-párokat (mint. pl. Daniella, Gabriella... és még van jópár), talán túl feminista vagyok :)) Szerintem legyen inkább csak Donáta, az még ritkább is, vagy hasonlóan királylányosan "ellás", de nem annyira "férfihiányos" az Annabella, Izabella, Fiorella, Stella. Ettől függetlenül, ha találkoznék egy Donatellával, nem ítélném meg a neve alapján, és elfogadom, hogy mindenkinek más tetszik.

A Donaletta meg szerintem is elírás, itt nem szerepel az anyakövezhető nevek listájában:

[link]

De lehet, hogy sikerrel kérvényezheted.

2018. aug. 2. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!