Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másfél éves babát nagyszülőkre...

Eszter20180320 kérdése:

Másfél éves babát nagyszülőkre hagyni?

Figyelt kérdés
Van egy tündéri gyerkőcünk. Esküvő után kiderült hogy érkezik és mivel voltak komplikációk így kihagytuk a nászutat. Most elkezdtünk róla beszélgetni hogy bizony jövő nyáron ezt szeretnénk pótolni. Nagyszülők aktívan benne vannak a mindennapjaiban, nagyon szeretik és ügyesen gondoskodnak róla. Nem félnék rájuk bízni! Szerintetek megoldható ?
2018. aug. 2. 13:28
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
29%
Én nem tudtam volna ilyen pici korában másra hagyni több napra.
2018. aug. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 batta80 ***** válasza:
59%

Egy kicsit zavaros nekem, "Esküvő után kiderült hogy érkezik..."

És jövő nyáron? Nem igazán értem, ne haragudj.


Mennyi idős most a bébi? Egy évig még bőven van időtök megszervezni, de egy másfél éves már nem baba. Simán rábízható nagyszülőkre. Persze nem hetekre.

2018. aug. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
74%

Ezt nem mi,hanem a nagyszülők fogják neked megválaszolni.

". Nagyszülők aktívan benne vannak a mindennapjaiban, nagyon szeretik és ügyesen gondoskodnak róla. Nem félnék rájuk bízni!"

Nyugodtan kérdezz rá,nagyon nem valószínű,hogy nem vállalnák el,SZERINTEM.

2018. aug. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
51%
Ezt majd jövőre akkor meglátod, nem tudhatod előre milyen lesz egy év múlva a babád.
2018. aug. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Fél éves most a picur, és mivel számít sajnos nagyi a pénz így előre foglalnank jövő nyárra mert nagyon olcsó most .... ezért dillemázok már ilyen korán :) nagyszülők kb egymásra licitálnak ki vigyáz rá... :) igazából arra lennék kiváncsi hogy teszek e a kis lelkébe kárt ha elmegyek?!


Ui.: mikor kiderült h terhes vagyok kiderült az is h nem egyszerű terhesség lesz, így orvosi javaslatra nem mentünk el naszutra. Fontosabb volt az ő épsége és hogy végre érkezik közénk :)

2018. aug. 2. 13:51
 6/22 anonim ***** válasza:
93%

Nekem 1,5 éves volt a fiam, amikor a nappaliban ablakcsere volt, meg új ajtót csináltunk. SZóval volt porolás rombolás rendesen.

Anyósom vitte el akkor a fiunkat.

Nekünk nagyon jó a viszonyunk, amikor hazamentem a kórházból, 1 hetet ott volt nálunk, hogy segítsen. Nagyon jól esett. Én is mentem hozzá a picivel, hogy a férjem otthon tudjon pihenni (vendéglátós).

Szóval anyósommal nagyon jó a kapcsolatom, nagyon megbízható, így nem volt kérdés, hogy elengedjük-e. Bár csak 3 napot töltött vele, de nem volt semmi gond.


Most már 5 éves a fiam, épp a 2 hetes nyaralását tölti a mamánál. Nagyon jó a kapcsolatuk a mai napig.

2018. aug. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
49%
Nekem semmi kedvem nem lenne nélküle menni, azt szeretném hogy ő is láthassa az új helyeket, mondjuk nekem az is fura lenne ha később mutogatnám neki a képeket, hogy milyen jót nyaraltunk apáddal téged meg lepasszoltunk kislányom/fiam.
2018. aug. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
75%
Hogyne lenne megoldható, hiszen most is gondoskodnak róla, és ha sokat van velük, akkor 1 év alatt megszokja, hogy nem mindig csak veled van. Nektek is kell egy kis kettesben töltött idő, szerintem nyugodtan rájuk bízhatod majd, én nem problémáznék ezen.
2018. aug. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem rá lehet bízni egy hétre a nagyszülőkre, de akkor időben kezdjetek majd "gyakorolni". Azaz egyre hosszabb időkre velük hagyni a picit. Először pár órát aztán ha ez többször megy akkor utána ott alszik náluk, reggel mentek érte, aztán legközelebb délután mentek csak érte stb. Legalábbis mi így csináljuk, mert 1.5 éves korában 3-4 napig a mamáékkal lesz, amíg én kórházban.

Persze majd úgyis kapsz olyan kommenteket, hogy "minekszülezilyen" meg hasonlók. De ne foglalkozz vele, nem egy idegenre hagyod, hanem a nagyszüleire, akik imádják őt.

Ja, amúgy én mindig szétaggódom magam, hogy a szeparációs szorongásos ragacs gyerkőcöm tuti sírni fog amíg nem vagyok ott. Hát nem szokott sírni, remekül érzi magát. :) Neked amúgy nagyon fog hiányozni, az tuti.

2018. aug. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
89%

Mi egy éves korában vettük meg a repülőjegyünket, közel két évesen lesz a nagyszülőkkel.


Itt az a kérdés (amire félig válaszoltál is), hogy milyen kapcsolatban állnak, van-e a gyereketeknek bizalma feléjük, hogy mennyi időre mentek, hogy ha valami van, tudnak-e segíteni - pl ha éppen akkor benyel valami erős betegséget.


Én ismerem az anyumat, tudom, hogy nemcsak egészségben, de ha úgy alakulna, betegségben is felelősséggel lenne vele, elvinné orvoshoz, gondozná, vigyázná. Tudom, hogy ha valami nagyon nagyon közbejönne, akkor a húgom is tudna menni segíteni. És a városban még többen lakunk családtagok.


Nekem ezek lennének a kérdéseim ha ilyet szerveznék. És igen, mi is megszerveztük, nálunk működik. Nálatok is? Ja és mi egy hétre megyünk.

2018. aug. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!