Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit illik adni keresztelőr...

Mennyit illik adni keresztelőre ha tudjuk csak az ebéd fejenként 9500 lesz?

Figyelt kérdés
Barátaink hívtak meg minket jóban vagyunk és akkor mondták mennyi lesz az ebéd és a terembérlés. 4 en mennénk. Arra gondoltunk hogy 50 ezret adnánk pénzben és 30 ezret valami utalványban. Ez így j?
2018. aug. 3. 18:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hű, nem nászajándékot kell adni, ez csak egy keresztelő. Fejenként egy 20-asra jön ki, az sok szerintem. De ha nektek belefér, akkor ez elég bőkezű ajándék.
2018. aug. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Jezusom,szerintem rengeteg 😲 mas a lagzijara nem kap ennyit.
2018. aug. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én utoljára esküvőn voltam (egyedül), ott 30 ezret adtam. Szerintem egy keresztelőre nem kell ennyit adni. A 4 fő mit takar? Szülők és a gyerekek? Szerintem maga az 50 ezer is elég. Akkor szoktak többet adni, ha családtagok. Illetve ha a 4 fő 4 felnőtt ember.
2018. aug. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
55%
Annyit, amiből egy ruhát vehetnek a gyereknek! Még lakodalomra sem adnék ennyit, ha csak nem lennék milliomos.
2018. aug. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem nem minden esemény olyan, mint az esküvő, hogy feltétlenül "ki kell fizetned" az ellátásod költségeit. A nászajándéknak ugye az a hagyománya, hogy az ifjú pár el tudjon indulni az életben.

Ha nektek belefér, adjatok pénzt, én általában valami olyan ajándékot viszek, ami illik az alkalomhoz. Kis csipke takaró, képes gyermekbiblia. Nálunk csak a keresztszülők szoktak nagyobb ajándékot adni.

2018. aug. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Fiam ovis ballagására amit itthon tartottunk grillezés volt hoztak teljes sulis szettet legosat hozzá nagy doboz legot így viszonozni szeretném. Férjemnek mindegy mert ő kedveli őket.

Bibliát nem vennék mert mi nem vagyunk vallásosak keresztelőt sem tartottunk.

2018. aug. 3. 20:15
 7/8 anonim ***** válasza:
79%

Lagzira nem adnék ennyit.

Az meg az ő dolguk/ bajuk, mennyiért rendeztek keresztelot. Ha van penzuk fejemkent ennyit kajára kiadni, akkor sztem amugy sincs ennyi pénre szükség.

Én eddig a legtobb penz, amit keresztelore adtam az 15 ezer volt, de sajar keresuzgyerekemnek

2018. aug. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
66%
Jo borsos etterembe mentek
2018. aug. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!