Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Pelenkázza itt valaki a...

Pelenkázza itt valaki a babáját textilpelenkával, amit PVC pelenkakötővel rögzít? Mennyire jó ez a módszer?

Figyelt kérdés

Tehát egy nedvszívó betétet képzek a textilpelus összehajtásával, ezt ráhajtom a babára. Erre egy vízhatlan pelenkázófóliát kötök oldalt masnival rögzítve, ilyennel:


[link]



Mi a véleményetek erről a fajta pelenkázásról?



2018. aug. 4. 23:35
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
94%
Mi a fenének amikor már feltalálták a normális, eldobható pelenkát?
2018. aug. 4. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:

" Mi a fenének amikor már feltalálták a normális, eldobható pelenkát?"


Mert olcsóbb és egyszerűbb.

2018. aug. 4. 23:48
 3/30 anonim ***** válasza:
78%
Igen nem most hanem 20 éve. Én is azért használtam mert olcsóbb volt. Sűrűbben kellett cserélni, volt baleset is se flnött. A gyerek.
2018. aug. 4. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
96%
Egyszerubb? Mitol?
2018. aug. 5. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
94%
Van mar modernebb valtozata
2018. aug. 5. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
80%
Én modern mosható pelenkát használok. A külső már nem PVC, hanem bőrbarát anyag, PUL vagy TPU, ezek engedik szellőzni a baba bőrét. Tényleg olcsóbb, környezetbarát is, és egyáltalán nem sok plusz munka. A moshatopelenkakucko.hu oldalon pl elég sok infót találni, és Facebook csoportok is vannak, ahol lehet tájékozódni.
2018. aug. 5. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
94%

Régi szép idők... 15 éves a nagyfiam, vele próbáltam, anyós és anyám is mutatta, hogy kell használni.

Minden pisilésnél cserélni kell, este is, különben átázik, és ilyen melegben a nedves textil + gumi, aki nem szellőzik = gomba.


Napi 10-14 pelenka csere, plusz 2-3 ruhacsere, mosás naponta egyszer 90 fokon. Egy hét alatt durván megugrott a víz- és áramfogyasztás (direkt néztem) és 2-3 nap után nem maradt tiszta ruhája a gyereknek, mert az őszi ködös időben nem száradt meg fél nap alatt.


Nem álltunk jól anyagilag, de nem érdekelt, maradt az eldobhatós. Hosszú távon bőven megéri.


Akinek a környezetvédelem miatt fontos, annak ott vannak a mai mosható pelenkák. Nem olcsó a kezdő csomag, de mire szobatiszta lesz, addigra megtérül.

Nem rég mondta a gyerekorvos, hogy a mai popsikrémek már nem olyanok, mint 20 éve, mert a modern pelusok mellett nincs rà szükség, alig éri pisi a baba bőrét. A boltiak annyit tudnak, hogy jó az illatuk.


Mindenesetre dupla annyi ruhával készülj, legalább 4-5 lepedő, és a kiságyba két matrac kell. Gumi lepedőt ugye nem tudsz használni akkor se, ha hason alszik.

Textil pelusból viccen kívül kell 100 db, mert naponta 10 alkalommal használsz el kettőt, és 90 fokon mosod, amit ezek nem bírnak. 2-3 havonta kell kidobni, mert tönkremegy. A régi, hagyományos vastagot 1000-1200 körül tudod beszerezni. Lehet kapni sima fehéret, de hiába írjàk, hogy textil pelenka, teljesen más az anyaga. Büfirongynak tökéletes, másra nem.


Most 1 éves a legkisebb.

Pampers pelust használunk, 8ezer egy nagy csomag, kb. elég egy hónapra. Patikai popsikrèm 1000 ft, két hónapra elég. A kakis popót simán le tudod törölni nedves mosdókesztyűvel.

Akinek anyagilag ez nem fér bele, az ne vállaljon gyereket.

2018. aug. 5. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
77%

Egyszerű és olcsóbb műanyagban dunsztolni a gyereket, azaz kínozni, bőrbetegségnek kitenni??


Igazán jó anya vagy már most.

Régen ez volt a legjobb alternatíva, de ma közel sem.


Ha nagyon mosipelus, akkor válaszd a modern változatát!

Egyébként meg a fentinél a szintén műanyagnak becézett eldobható sokkal jobb a gyerek bőrének.

2018. aug. 5. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
83%
Olcsóbb és egyszerűbb? Mit? Mosni? Engem aztán nem érdekel ha valaki mosipeluzik (ami nem pont ez amit te itt mutatsz) de ne jöjjön már nekem egyikotok se az ökológiai labnyommal meg hasonló marhasaggal. A víz amit elmocskoltok ehhez sokkal durvább, mint egy okopelenka. De mossal ha neked ahhoz van kedved, én a gyerekemmel játszok inkabb.
2018. aug. 5. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
88%
Olcsóbb? A mosásakor elhasznált víz, energia, mosószerek? Azokkal többe is kerül. Számolj újra.
2018. aug. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!