Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Harmadik baba lehetőségére...

Harmadik baba lehetőségére nálatok is felhördül a család?

Figyelt kérdés

Külföldön élünk, előrebocsátanám, itt nincs CSOK, nem arra ,,gyúrunk".

Nem vagyunk gazdagok, de megvan mindenünk, amire szükségünk van, 2 gyerekünk van és minap szóba került, hogy idővel majd jöhetne a harmadik.

Erre kb. mindenki a családban (otthon) így reagált, hogy minek nekünk harmadik, miért nem lehet megelégedni kettővel, hogy majd milyen nehéz lesz a hárommal, stb.

Soha nem panaszkodom egyébként, hogy nehéz lenne, nem értem, miért nem lehet neki örülni?


2018. aug. 5. 09:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk biztos felhördülne,már a második előtt is azt mondta anyum,hogy ugye nem akarunk másodikat. Mi is 3-at tervezünk,de pont ezért nem fogjuk sosem említeni nekik.
2018. aug. 5. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Jnálunk az elsőre is felhordultek, , mondjuk én soha nem foglalkoztam senki más véleményével főleg ilyen fontos kérdésben.
2018. aug. 5. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Bennünket támogatnak. :) Ahogy írtad: nem vagyunk gazdagok, de megélünk és nem a CSOK miatt, hanem

mert én egyke vagyok és világ életemben nagy családra vágytam+ a férjem is imádja a gyerekeket és nagyon jól elvan velük. Amikor fiatalabb voltam mindenkinek azt bizonygattam, hogy 5 gyerekig meg sem állunk, de most kiegyeztem a hárommal is, mert ehhez a számhoz lenne pénzünk, hogy tisztességesen felneveljük őket.

2018. aug. 5. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
81%

haha nálam már az elsőnél felhördülnének.

Múltkor megemlítettem nekik, hogy már 26 vagyok, kéne egy gyerek. Egyrészt kinevettek, mert most egyedül vagyok, másrészt azt mondták, hogy egy kutya nem élne meg mellettem 1 hétig, nem hogy egy gyerek. :D

Jót nevettem, de gyönyörű egy család.....

2018. aug. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

De nem értem, miért kell ilyet beszólni. :(

Nálunk nagymamám volt az, aki már a másodika is húzta a száját, jobban mondva, amikor bejelentettük a terhességet, olyat szólt, hogy ,,Ti tudjátok!", hát még jó hogy mi tudjuk, nekünk kell ,,kínlódni" velük, ahogy ők fogalmaznak. :)))

2018. aug. 5. 10:05
 6/15 A kérdező kommentje:
*másodikra
2018. aug. 5. 10:05
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz velük. Szerintem neveletlenség a részükről ilyet mondani, de ez van. Anyának a szomszéd néni mondta, mikor a kistesóm született, hogy szüli itt rakásra a gyerekeket. Neki persze egy sem volt. Van, aki így gondolkozik.
2018. aug. 5. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Lehet ő így élte meg. Ezért nem szoktam "lehet" meg "mi lenne ha" dolgokat mondani. Lesz majd, aztan ennyi. Nem neki kell kínlódni. (én meg nem kínlódtam eddig sem...)


Máshogy látják az idősek. Régen a férfiak nem támogatták ennyire az asszonyokat a gyermekkel. Saját példám, hogy nekem a férjem tartalmasan el tudja tölteni a fiainkkal az időt amíg nekem más dolgom van. (mindegy mi, főzés takarítás vagy éppen kozmetikus). Régebben szerintem a nok tobbmindenrol lemondtak ha gyermeket vállaltak és ezért ennyire negatívak a kerdesben. De lehet nem, egy biztos én tuti nem magyarazkodom. Nekem apósom annyit szokott mondani reméli lesz egy lány unokája is, szóval ha 7 fiam lesz akkor ő a nyolcadiknal is mellénk áll majd.

2018. aug. 5. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
95%
Nàlunk mindenki kérdezgeti, hogy na mikor lesz harmadik?? Pedig nyomatékosítjuk, hogy NEM lesz 3.!!
2018. aug. 5. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
86%
Nem, mert semmi közük a nemi életünkhöz, és a vaginámhoz.
2018. aug. 5. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!