Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mozgasfejlodesen kapcsolatos...

Mozgasfejlodesen kapcsolatos a kérdésem. 6 hónaposan stabilan ült és mászott a babánk.7honap körül felállt. Most 9 hónapos múlt és egy-egy lépést tesz tárgyak mellett?

Figyelt kérdés
Ez így fejlődésileg rendben van? Nem kellene neki már sokkal többet lepegetnie tárgyak mellett?
2018. aug. 5. 17:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Rendben van. Az enyémek is ekkor kezdtek bútorok mellett lépegetni. Az egyik 7, a másik 8 hónaposan álltak fel. Egyebként 11 hónaposan elindultak mindketten.
2018. aug. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
70%

Az a leges legjobb, ha sokat mászik elindulás előtt, és nem marad ki egy-egy mozgás forma.. (Nyilván ezt szabályozni nem tudod)

Ha kimarad egy mozgás forma, később az idegrendszerre lesz káros hatással. (Így lesz hiperaktív, figyelemzavaros, ADHDs, vagy így lesz tanulási nehézségei ) Egyáltalán nem kell még neki 9 hósan mennie. 1 kicsit olvass utána ennek.

2018. aug. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A kislányom pont 8 hónapos, ő is 6 hónaposan kezdett mászni és 2 hete állt fel, 7 és fél hónaposan. Nem hiszem, hogy 2 hónap múlva járni fog, de nem is kell neki, jobb, ha tovább marad a földön. 😊 Az idegrendszerének kell, hogy minden lépcsőt rendesen kiélvezzen.
2018. aug. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

1 válaszoló.


Köszönöm!Azt gondoltam, hogy ennyi idősen,már majd úgy lépked a kanapén mellett, hogy nem gyozom követni 😂. Első baba és az ismerősök körében sincs kicsi aki alapján következtetne az ember.Raadasul olvastam egy cikket a megrekedtek mozgasfejlodesen és azt gondoltam, hogy esetleg ebben vagyunk.

2018. aug. 5. 21:27
 5/13 A kérdező kommentje:

2-es válaszoló.


Megvolt minden mozgásforma és pár hétig gyakorolta is mindet.Csak ugye a forgás,kuszas, mászás, ülés olyan gyorsan követték egymást.Eddig én sem gondoltam, hogy gond volna a fejlődésével csak ez a cikk bezavart,elbizonytalanította.

Amúgy volt olyan ismerős aki beszólt, hogy tuti lesz majd valami ,, böjtje" annak hogy korán felállt,de így is minden tőlünk telhetőt megtettünk (nem segítettük)a gyors felállást.7honapig tudtuk visszatartani.Kicsit parazok emiatt.

2018. aug. 5. 21:35
 6/13 A kérdező kommentje:

3-as válaszoló


Persze 😂. Nem gondoltam, hogy maga fog járni ilyenkorra csak hogy erre az időre mondjuk a kanapéba kapaszkodva már simán ,, közlekedik" több lépést meg tud tenni.A földön jól elvan, villámgyorsan mászik és tényleg csak a cikk miatt jutott eszembe, hogy esetleg megakadt a mozgasfejlodesbe.A következő babánál majd rutinosabb leszek 😂

2018. aug. 5. 21:42
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a valaszaitok!
2018. aug. 5. 21:43
 8/13 anonim ***** válasza:
teljesen normális, sőt, talán még hamarabb is csinálja mint más baba. Nem kell aggódni!
2018. aug. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
8-as válaszoló köszönöm:)
2018. aug. 6. 21:26
 10/13 anonim ***** válasza:

azért ez egy kicsit szemétség, mert tegnap óta idegesít a kérdés. Tök jól fejlődik a babád és te izgulsz. Az enyém még ezt nem csinálja, pedig sok a torna és nagyon ügyesen fejlődik, habár még van egy jó hónapja. Most akkor minden nap ezerrel nyomjuk a tréninget, hogy behozzon!


amúgy sok helyen olvastam, hogy addig amíg 10 hónapos, addig nem probléma, ha még nem kúszik össze-vissza. Az alatt normális, és minden babánál máshogy megy a fejlődés

2018. aug. 7. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!