Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hová tudom elvinni a kislányom...

Hová tudom elvinni a kislányomat csiposzuresre, ha sztk-ban nincs időpont?

Figyelt kérdés

Másodjára hívtam őket, azt mondták nem tudnak adni, nincs időpont, probalkozzak tovább. Ilyen van? Magánúton oldjam meg? Egyáltalán mikor lesz esedékes ez a vizsgálat? Most 2,5 hetes a kislányom. Debrecenrol van szó.


Köszönöm szépen!


2018. aug. 6. 13:16
 1/8 anonim ***** válasza:
Magán úton próbáld meg
2018. aug. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 VeDi84 ***** válasza:
52%

4 hetes korban esedékes.

Egy újabb elégtelen az egészségügynek. Nálunk (Tatabánya) alapból úgy működik, hogy már a szülést követően a baba időpontot kap a vizsgálatra; a zárón rajta van a pontos időpont, amikor vinni kell. Igaz ez a 3 hónapos korban esedékes hallásvizsgálatra is.

Gyerekorvos esetleg nem tud segíteni időpontot szerezni?

Ha nincs más megoldás, vidd el magán úton.

2018. aug. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Kicsit javittanék mert 6 hetesen kell vinni,legalábbis Székesfehérváron.Mindenhol van megoldás magán úton is elvinni de elég durvah sztk alapon finaszirozott vizsgálatra nem tudnak idöpontot adni mikor megvan adva hogy meddig kell megcsinálni.
2018. aug. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
3 hetesen kértem időpontot a kislányomnak, két hónapos lesz pont mikor mehetünk. A doktornő azt mondta nem baj, régen 2 hónaposan volt a csípőszűrés. Nyári szabadságolások vannak azért nincs időpont, nekem ezt mondták.
2018. aug. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
3 hónaposan vizsgálják a csípőjüket, mi most voltunk, friss infó.
2018. aug. 6. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem csak azért nincs, mert nyár van és még nem tudják a szeptembertől változik-e a rendelés. Próbáld meg 20-dika után hívni őket.
2018. aug. 7. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ez furcsa, azt hittem oda muszáj adni időpontot, nincs olyan, hogy nem kerülsz sorra. Debrecenben a nagyerdei klinikán? Biztos vagy benne, hogy nem tudsz elmenni? Felhívtad őket? Lehet csak oda kell menni és kész.


egy kicsit más:

édesanyám csinált egy ideig ilyeneket a klinikán régen, és ő mesélte, hogy nagyon nagyon sok szülő félti a babájukat és semmit nem mozgatják, emiatt soknak rossz a csípője amire oda kerülnek. És ott sírnak a szülők mikor kicsit erőszakosabban kell megmozgatni a nem tornáztatott lábakat, de muszáj, hogy a gyerek egészséges legyen.


Ezért nagyon tanácsolom, hogy otthon már nyugodtan gyakorolhatsz, hidd el, mi is csináltuk a csöppséggel és imádta, napi torna, ott is jött első kacagása, nagyon sokat segített, nagyon erős lett a lába is, hajlékony, egészséges. (a széklet szabályozásnál is sokat segít, főleg ha hasfájós, jó nagyokat tud purcolni tőle és megnyugszik utána)

Érdemes etetés előtt, pucér fenékkel, nagyon jól meghozza az étvágyát egy kiadós babatorna! (a miénknek olyan izmos a lába és a hasa, hogy most már képes egész nap a lábát a levegőben tartani 4 hónaposan, és sokat segített az elalvásban is, nagyon jó alvó lett tőle)


https://www.youtube.com/watch?v=qsu-4Bf_pzo

2018. aug. 7. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Végül a klinikán sikerült időpontot kerni, köszönöm mindenkinek! 🙂
2018. aug. 7. 09:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!