Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak a 2-3 hetes...

Mit csináljak a 2-3 hetes pici babámmal, ha este órák hosszat nyűgös és sír?

Figyelt kérdés
Már próbáltam szinte mindent. Ha nem akar már enni meg a pocifájáson is dolgoztunk, kap cseppeket is, volt sok kaki, pisi, tisztába tettem, a fehér zaj sem segít...eddig a mindig pici etetés segített, ma már nem. Nincs több ötletem. Arra is szeretnék vigyázni, hogy ne alakítsak ki nála olyan rossz szokást, hogy csak így tud majd elaludni, hogy órákig kell foglalkoznom vele, felvenni, babusgatni stb, de szeretném is kielégíteni a szükségleteit és ha fáj valamije segíteni, de úgy látom rendben van minden, nincs baja, csak nyűgös vagy már túlpörgött és túl fáradt és azért sír. Nehéz megtalálni a válaszokat. Van ötletetek? Ti hogy segítettetek a picinek, hogy ne legyen gond az elalvással az esti, éjszakai órákban? Olvastam, hogy a nyűgösködés teljesen normális 3-4 hónapos korig. Ha minden problémát kizártam hagyjam megpróbálni egyedül elaludni? Ez lenne a végső célom, hogy el tudjon aludni a kiságyában. Köszi a segítséget.

2018. aug. 10. 01:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%

Ha a hagyjam egyedül elaludni azt jelenti, hogy hagyd sírni, akkor nem.

Hinta, pihenőszék, mellé fekvés éneklés.Hordozás.

Esetleg a napirend változtatása, hamarabb vagy később fürdetni.

Szerintem ne hagyd sírni.Ha babusgatni kell hát babusgasd.Ilyenkor még szinte minden héten változik valami, valószínüleg ez is el fog múlni.

2018. aug. 10. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem meg ha kizártál minden beavatkozást igénylő problémát, ráadásul azt sejted, hogy azért nyűgös, mert fáradt, akkor pont hogy hagyd békén, ne hurcibáld, meg dajkálgasd, ha továbbra is jönnek az ingerek, persze, hogy nem tud elaludni. Igen, próbáld meg hagyni egyedül elaludni, ha az volt a baj, akkor 5-10 percen belül el fog aludni.


Nekem három pici van, egy bölcsis korú és egy csecsemő ikerpár. Az elsőnél én is rengeteget foglalkoztam altatással, ringatással, ölben, kézben, stb. Az ikreknél ez már kivitelezhetetlen volt. Az első fél évben hinta altatta el őket 10 percen belül, zökkenőmentesen váltottunk kiságyra kb. fél évesen. (Féltem tőle, de nem volt gond szerencsére.) Most is az van velük, ha fáradtak, egyszerűen leteszem őket a kiságyba, nappal sötétítés, megsimizem őket, elköszönök és távozom. 10 percen belül alszanak, akár nappal, akár esti lefekvés van. Nappal előfordul pár perc sírás a fáradtságtól, de ez 10 percen belül abbamarad, hiszen nyugalom veszi körül és el tudnak aludni. Sok múlik a szoktatáson.

2018. aug. 10. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Hagytam kicsit a kiságyában és elaludt 10-20 perc múlva. Szerintem már nagyon fáradt volt, mert fenn volt már 5 óra hosszat. Aludt is 6 órát. De ez az altatás este sajnos napról-napra kezd nehezebb lenni. :-(
2018. aug. 10. 07:44
 4/12 anonim ***** válasza:
63%
2-3 hetes még nagyon pici, nekem azt mondta egyszer egy pszichológus, hogy ennyi idős babát nem lehet "elrontani". Nekik még nagyon nagy szükségük van a közelségre, hiszen alig vannak még ezen a világon, annyi mindent kell hirtelen megszokniuk. Az én fiam nagyon hasfájós volt, ezért nagyon sokat volt kézben, majd az együttalvás mellett döntöttem, mert azt vettem észre sokkal nyugodtabb ha minél többet van a közelemben. Persze ha már attól nyűgös, hogy sok inger éri, akkor hagyni kell. De ezt te tudod, te látod! :) Egyébként ebből nekünk nem volt gond, napközben simán elaludt a kiságyában, most másfél éves, igaz, hogy mellettem alszik el, de ha átteszem a kiságyba semmi baja,végig alussza az éjszakát.
2018. aug. 10. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy ahány szakember annyifélét mond és nincs egy kérdésben egy irányadó dolog, mint pl. neked is mondta egy pszichológus, hogy ennyi idős babát nem lehet elrontani. Más szakemberek állítják, hogy ilyenkor lehet kialakítani a rossz szokásokat és ha most nem csináljuk okosan, későb már nem fog menni. Na így legyél okos anyuka :-D Annyit lehet csinálni, hogy kiválasztjuk azt a válaszok közül, amit a legjobbnak gondolunk...
2018. aug. 10. 09:12
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

csak dobálózok ötletekkel:

- Hasfájása van? Változtass az étrendeden, egy falat rossz kaját is megérezhet

- túl meleg van? inkább legyen hidegebb a szobában és húzz rá egy vastagabb pizsamát

- cumi? tudom nem ajánlják korán, de mi kipróbáltuk és nagyon imádta, megnyugtatta. Párom szilikont használ szoptatásnál, mert kicsi a bimbó, és emiatt nem zavarta össze a szopit. Érdekes módon 2-3 hónaposan kiköpte a cumit és azóta nem hajlandó elfogadni.

- a babák nagyon intuitívak. ha te ideges vagy, akármennyire titkolod, érzik és ők is azok lesznek. a legjobb amit tehettek, hogy a legkipihentebb, legnyugisabb ember kézbe veszi és szépen átveszi lassan a nyugiságot

- nálunk ebben a korban a szemben veled, a térdeden fektetés volt a legjobb ami lenyugtatta. Lábunk teljesen elzsibbadt, de legalább a pici lenyugodott és jót tudott aludni. Érdemes már az elején jól alátámasztani a lábat


(a miénk is önálló, egyedül alszik és nem kell semmi különleges ének/táncika, hogy este elaludjon)

2018. aug. 10. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
#2-es vagyok, pont azért meséltem el a mi élethelyzetünket, mert én kétféleképpen csináltam az elsőnél és az ikreknél és látom, hogy első babás anyukaként mennyire megnehezítettem mindenki (!) életét azzal, hogy mindenáron dajkálni akartam, meg jelen lenni. Másodjára nem volt választásom, de összehasonlíthatatlanul jobb mindenkinek, hogy megszokták, hogy le vannak téve és szunya. Az elsőt meg ölben ringattam, énekeltem neki és emellett volt, hogy másfél órát üvöltött, kapálózott az ölemben, holott lehet, hogy csak nyugalmat akart volna a nyomorult és egyből elaludt volna, ha békén hagyom. Első gyereknél, amikor rá vagy feszülve a babára minden idegszáladdal, figyelmeddel, meg mindent 1000%-ig jól akarsz csinálni, persze, hogy azt hiszed, csak az lehet a jó neki, ha össze vagytok tapadva 0-24-ben, meg minden igényére azonnal reagálsz, különben jaj, sérül a kis lelke, megtörik az ősbizalom, meg az intim viszonyotok. Nos, nálunk ugye a feltételekből adódóan ez másodjára fizikailag kizárt volt. De hidd el, hogy ez semmit nem befolyásol sem a kötődésben, sem a szeretetben, sem a biztonságérzetben. Nekik ez a természetes. Nagyon sok ikres altat így, hogy letesz, simi, elköszönés, szunya. De ettől még mindenki imád mindenkit, mi is a babákat, ők is minket, a nagy rajong a picikért és fordítva, keresik egymást, kupacban hemperegnek, fülig ér a szájuk, ha reggel, vagy egy nappali alvás után újra találkoznak. Mindenki boldog és kiegyensúlyozott attól, hogy nem vagyunk egymás szájában 0-24-ben. Ez a születésüktől így van.
2018. aug. 10. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

#2-es vagyok, még az jutott eszembe, hogy nem vagytok elkésve a hintától sem! Én a helyedben vennék rugós Adamo (jellegű) hintát. Úgy altatnám benne, hogy eleinte ott vagyok mellette, hintáztatom. Ahogy megnyugtatja, ellazítja a ringatózás, könnyen el fog aludni. Az ikrek, amikor ilyen pár hetes újszülöttek voltak, mint most a tied, hatalmasakat aludtak benne, volt hogy már enniük kellett volna, de aludtak. Egyébként nagyon jót tesz az idegrendszernek a ringatózás, hasonlít a magzatvízben töltött lebegésre, ezért is nyugszanak meg tőle a babák. Nem gondolom, hogy jobb a babának anyával összekapaszkodva üvölteni, mint külön, de nyugodtan pihenni.


Természetes minden, amit leírtam, arra vonatkozik, amikor már minden mást kizártunk (éhség, szomjúság, tele pelus, fáj valami), nyilván nem a beavatkozás hanyagolásáról sírni hagyásról beszélek én sem. :)

2018. aug. 10. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Én kérek elnézést, hogy idegesítelek. Egy babának pocija van és nem hasa. Ugyanúgy, ahogy egy gyerek nem fosik, hanem hasmenése van. Ha ennyire idegesítelek, akkor inkább ne írjál semmit és ne olvass el, ugyanis ez az oldal nem azért van, hogy kritizáld a másikat. Nem is értelek egyébként ezt most miért kellett ideírni...
2018. aug. 10. 15:24
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a normális, intelligens válaszokat! Mindenképp segítségemre lesznek. Cumit nem szereti, azonnal kiköpi. Lehet kipróbálom a hintát, ha nehezen fog menni a pihi. :-)
2018. aug. 10. 15:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!