Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Észevettétek? Minél többedik...

Észevettétek? Minél többedik baba, annál inkább akarja leadni éjjelre (meg napközben is, ha teheti) az anyja a kórházban a csecsemősöknek.

Figyelt kérdés
Miért lehet ez?
2018. aug. 13. 21:14
1 2 3 4 5 6 7
 1/67 anonim ***** válasza:
97%

Mert annál inkább tudja, hogy a kórházi napokban kicsit össze kell szednie magát mert otthon minden energiájára szüksége lesz. Szerintem ebben ne turkálj rosszindulatúan, van abban igazság hogy ki kell használni minden órát amit alvással tölthetsz hogy gyorsabban regenerálódj és minél jobb állapotban kezdjétek meg otthon a közös életet.

Hodd el, attól nem szeretik kevésbé a gyereket!

2018. aug. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/67 anonim ***** válasza:
52%

Én még csak az elsőt várom, és nem tudom, mennyi igazság van abban, amit írsz, de ha tényleg így van, a következőket tudom elképzelni:

- Már nincs az az újdonság varázsa, nem érez késztetést, hogy minden percben a kisbabával legyen, talán az elsőnél az újdonság, a "csoda" előszöri átélése miatt ez erősebb.

- Tudja, hogy pihennie kell és tartalékolnia az erejét. :D

2018. aug. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/67 anonim ***** válasza:
96%

Mondjuk mert pihenni szeretne,legalább addig amíg a kórházban van. Otthon úgysem tud már.

Frissen szült kismamáknak manapság nem jár semmi idő ,hogy kicsit felgyógyuljanak.

2018. aug. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/67 anonim ***** válasza:
59%

Ilyet nem vettem észre.

Nekem az tűnt fel, hogy a nem rooming in-be azok mennek, akik alig várják, hogy beszedjék a babákat, és rohannak le cigizni. Mindegy, hànyadik gyerek.

2018. aug. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/67 anonim ***** válasza:
86%

Nem tudok ilyenről.

Nálam sem így volt, én kifejezetten vártam azokat a napokat amiket a 2. babámmal a kórházban tölthettem kettesben úgy, hogy csak mi vagyunk és senki/semmi mással nem kell törődnöm! (Mindkettővel vip szobában voltam)

2018. aug. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/67 A kérdező kommentje:

Mi az, hogy otthon nem tud pihenni? :D

Engem körbeugrált az egész család, a nagyik elvitték a nagyobbat és a férjem is több hét szabadságot vett ki, nyilván a szoptatás az én reszortom volt, de azon kívül mindenben segített, ja és császáros is voltam. Nem magamat akarom fényezni, nem azért írom, de meg sem fordult a fejemben, hogy a várva-várt gyermekem leadjam a csecsemősöknek, vért izzadva mentem hátra érte, mert addig nem adják oda nálunk, amíg nem tudsz stabilan menni (nem esel össze a gyerekkel a karodban vagy vmi).

Még hogy leadjam?! :O Soha!

2018. aug. 13. 21:26
 7/67 anonim ***** válasza:
95%

Első gyereket szülés után nemsokkal elvitettem.26 órát vajúdtam,borzasztó szülés volt,a szemem nem bírtam nyitva tartani,így vigyázni se tudtam rá.

Másodikat egyszer sem vitettem el,egyszer volt mikor már sokáig sírt,bejött a csecsemős nővér,hogy elviszi pihenjek egy kicsit.

Harmadik végig velem volt.


Nem tudom hol tapasztalod te ezt,szerintem teljesen alaptalan.

2018. aug. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/67 anonim ***** válasza:
100%

Sokakat viszont nem ugrál körbe a család. ...


Nekem három gyermekem van. Velem voltak. Viszont nagyon fáradt is voltam...


A férjem mindössze 3 napot tudott itthon lenni általában.

2018. aug. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/67 anonim ***** válasza:
98%

Nekem egy lányom van, de mikor született, császároztak és aznap éjjel már odaadták, mert annyira sírt. Én nem kértem, hogy vigyék el, mert akartam foglalkozni vele, de ez hiba volt, mert rosszul lettem, összeestem és vért meg infúziót kellett kapnom. Úgy keptelen voltam felvenni is a babát. A szerencse az volt, hogy ő nyugodtan aludt és nem kellett segítséget hívnom. Ilyen esetben a kórházban jobb, ha a kismama összeszedi magát és szakképzett személyzet vigyáz a babára. Otthon már nem lesz senki, aki minden percben mellette lesz, amíg te ájultan fekszel.

Röviden, van olyan helyzet, amikor mindkettő érdeke.

2018. aug. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/67 A kérdező kommentje:

Az nyilván szerencse kérdése, hogy kit mennyire ugrál körbe a család, de az apuka mit csinál?

Ha tudom, hogy gyerekem születik, legalább egy hét szabadságot csak kiveszek már...

2018. aug. 13. 21:31
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!