Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kicsi baba mellől mikor...

Kicsi baba mellől mikor mozdultatok ki először?

Figyelt kérdés
Most 5 hetes a kicsi babám, Budapesttől kb. 40 km-re lakunk, falusias környezetben. Korábban Budapesten dolgoztam, most az első hetekben nagyon hiányzik egy kis kimozdulás. Itt nem úgy van, hogy az ember leugrik például a Mammutba bevásárolni és közben lát egy csomó szép dolgot, 45 perc alatt megjárja és már a babája mellett is van, akire addig például nagyszülő vigyáz. Itt csak kicsi boltokba lehet kimozdulni, a környezet nagyon ingerszegény. Friss, tiszta levegő, biztosan nem költözünk innen el, de a bezártság érzése azért nagyon erős bennem most. Légyszi ne azt írjátok, hogy milyen anya vagyok, nem a babámat akarom egyedül hagyni, csak tapasztalatokat kérni, mikor, mennyi idős baba mellett, milyen távokra lehet kimozdulni. VAn 2 nagymama is a közelben, csak nem akartam eddig nagyon rájuk bízni. Abszolút a baba az első mindenben, de egész nap szoptatás, büfi, játék, altatás, mosás, baba nyugtatása körforgásban nagyon be lehet fordulni és elszigetelődni a világtól. Ezért szeretném tudni anyukák mikor, milyen távokra, mennyi időre és hova mozdulnak ki. Babát nem nagyon szeretném vinni, Budapest kb. 40 perc autóút... Megbízható apukára, nagymamára tudnám hagyni addig, ha nem viszem magammal... tényleg nem szeretnék bántást, mindössze tapasztalatokat szeretnék, mert úgy érzem kezdek befordulni, sehova nem mentem az 5 hét alatt és csak tudni szeretném mi az amit esetleg lehetne.

2018. aug. 15. 07:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
74%

6 hónapos baba mellől. Akkor váltottunk ki egy étkezést, tehát el tudtam menni 1-2 óránál hosszabb időre is a közeléből.

8 hónapos gyerekhez még haza kellett mennem osztálytalálkozó közepén is, mert ugye nálam volt a vacsija :D

2018. aug. 15. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
83%

9 hónapos lesz a házassági évfordulónkon, akkor megyünk el először nélküle kb 4 órára. Nincs sok kedvem hozzá, ajándékba kaptuk a vacsit egy drága helyre, ilyen meglepetés ajándékos program lesz.

Egyèbként rengeteg helyen voltunk már vele, állatkertekben nézelődik, múzeumokban csendben van, étteremben türelmesen kivárja a kis barackbefőttjét vagy sült krumpliját... 😄 Szóval mi hármasban kapcsolódunk ki, igazából csak a színház olyan, hogy hiányzik, de oda nem vinném el.

2018. aug. 15. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
53%

tanácsot nem tudok adni, de én is így éreztem volna magam.


lehet, hogy nem való neked a falusi környezet?


(nálunk a férjem ment volna külvárosi kertes házba lakni. akkor mondtam neki, hogy nekem fél év falun és irány a pszichiátria. inkább panel, de 10 perc alatt a belvárosban vagyunk gyalog, ahol dolgoztam is. a 2 éves kisfiam imádja a nyüzsit, a járműveket, munkagépeket. 2 hetes óta csavargunk, csak az eső tart minket itthon. szegeden élünk.)

2018. aug. 15. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
72%
*két hetes kora óta
2018. aug. 15. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
93%
7 hónapos volt, mikor egy mozira bébiszitterre mertük bízni (rokon sajnos nincs a közelben). Nem volt semmi gond, sőt! Előtte max 2-3 órára hagytam magára az apukájával. Iszsz baba volt, fél éves koráig csak anyatejes, a cumisüveget be se vezettük, szóval nem sok választásom volt, de vele már egészen az elejétől mindig mentünk mindenfelé, így nem éreztem bezárja magam.
2018. aug. 15. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
49%

De miért ne vihetnéd magaddal, ha ekkora igényed van rá?

Jobb, mint várni míg minimum 3 óránál többet elvan a melled nélkül.

Annál meg ezerszer jobb, mint csak ezért leszoktatni, tápszerezni (ha le is fejed, akkor a kimaradó etetés idején is fejned kellene, mert vagy eláraszt vagy apadni kezd).

2018. aug. 15. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
53%

3 hónapos volt a lányom,amikor először mentünk el valahová nélküle. Nem lett semmi baja!

Azóta született két gyerekem,ők is kisebb koruktól kezdve vannak nagyszülővel pl.fél napot, volt,hogy ott is aludtak,felváltva. Így sokkal könyebb őket otthagyni,ha valahova el kell mennem nélkülük,mint pl.jelenleg jogsira járok,mama vigyáz rájuk ezidő alatt,és teljesen jól elvannak.

Menjetek ti is nyugodtan,kell nektek is a kikapcs, és a baba is szokja hogy nem csak ti vagytok!

2018. aug. 15. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Ha például Bp-re mennék és kb. 1 dolgot intéznék el, vagy néznék meg, az bruttó 2 óra lenne...tehát nem csajos estékre gondolok, vagy fesztiválprogramokra, koncertekre, hanem arra, hogy egy eltávozás ami nem itt van falun az kb. 2 órás távollét.... Köszönöm az eddigi véleményeket!!
2018. aug. 15. 08:11
 9/17 A kérdező kommentje:
Úgy értettem, hogy nem szeretnék hosszú estéket kimaradni természetesen, hanem csak egy-egy kicsi programot, de nem mertem eddig sehova.
2018. aug. 15. 08:12
 10/17 anonim ***** válasza:
68%

Amíg szoptatod max. az etetések közti időt tudod kihasználni.


Mi Budapest aglomeracioban lakunk, itt vannak helyben olyan lehetőségek is, amik feltoltenek. Nekem nagyon fontosak voltak a programok, a felnőttekkel való kommunikáció, én a babammal mozdultam ki eleinte, illetve hármasban a ferjemmel. Figyeltünk közben arra is, hogy a kisfiunk igényei figyelembe legyenek véve, de fontos volt az is, hogy én se forduljak be.


Szóval ő 3 hetes volt, mikor baba-mama klubba mentem vele. Engem feltoltott, a babám pedig kapott egy mosolygós anyukat. 6 hetes volt, mikor egy barátunk hazibulijaba beneztubk, nem maradtunk sokat, de picit beszélgettem én is.


Szinten kisgyerekes barátnőmmel bevezettük azt, hogy két hetente együtt kavezunk egy bababarat kávézóban, először 5 hetes volt a fiam. Mivel delelott járunk, 90%-ban nincs ott rajtunk kívül senki, távolságban kb. mindketten 45 perc alatt értünk oda.


Amit mindig vegiggondoltam, hogy olyan hely legyen, hogy babakocsiban vagy hordozó kendoben tudjon aludni, legyen normális lehetőségem szoptatni és pelenkazni.


Nélküle eleinte csak ügyeket intezni voltam el, amik rövid időbe teltek, mondjuk max egy óra, olyankor anya vigyázott ra.


2,5 honaposan két etetes között volt tesommal, anyukámmal mikor vasarolni voltunk a ferjemmel.


5 honapos volt, mikor meghívtak egy borversenyre, majd egy vacsorára, ez volt az első szórakozás nelkule. Anyósom vigyázott ra. Az egyik szünetben haza ugrottam meg szoptatni, estére lefejt tejet kapott, a nagyija fektette le.


Én is szerencsés vagyok mert férjem, anyukám, anyósom, keresztanyukam és a testvérek is maximálisan megbízhatóak. Azt gondold végig, hogy nektek mi a kényelmes. Biztos lesz akik megszolnak, de csak magatoknak akarj megfelelni. A babadnak fontos, hogy kiegyensúlyozott legyél.

2018. aug. 15. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!