Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Három hónapos kisfiam "elhagyj...

Három hónapos kisfiam "elhagyja" az egyik kezét mászatás közben. Miért baj ez ennyi idősen?

Figyelt kérdés
Három hónapos státuszon a gyerekorvos mászatta a kisfiamat, aki az egyik kezét kissé hátul hagyta. Otthoni gyakorlásoknál van, hogy szépen rakja, de van, hogy kissé elmarad. Azt mondta, a következő találkozásig tudnia kell, különben gyógytornász. Mi lehet az oka?

2018. aug. 15. 21:30
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
Bocsánat de 3honaposan miért kell maszatni? És otthon gyakorolni vele? Akkor még maximum egyik irányba forog, a mászás még messze van.
2018. aug. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%

1-es! Nem kell neki mászni, csak a mászó mozgást (reflexet) ellenőrzik a vizsgàlaton.

Nem kell megilyedni a gyógytornász hallatán. Nincs tökéletesen fejlődő gyerek. A torna fejleszti az idegrendszert, a legtöbb esetben gyorsan megoldódik a probléma.

2018. aug. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
78%

Azért, hogy ne legyen gyenge az a keze. Plusz a mozgás visszacsatol az agynak, tehát a mozgás segíti az agy idegpályáinak kialakulását.

Amikor húzza, akkor igazítsad utána, hogy azt is használja, és jó pozícióban tartsa. Valamint a passziv mozgás (tehát te tornáztatod a kezét) is segít. Hamar rendeződni fog, csak figyeljetek oda ezekre. Tapasztalat.

2018. aug. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
36%
Én a helyedbe odafigyelnék nagyon,lehet egyszer úgy elhagyja hogy nem soha találjátok meg..
2018. aug. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
46%

1-es vagyok. Azt értem, hogy az orvos a reflexvizsgálatnál nézi (bár azért ez is elég ritka) de hacsak nincs vmi gond a babával, a gyógytornát sem értem, miért kell otthon neki.

Volt valamilyen szülési sérülésre , esetleg izomtónus problémája?

2018. aug. 16. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
53%
Sajnos nem emlékszem pontosan, hogy nálunk hogy volt, de észre vettem, hogy a mi dokink olyan dolgokat is elvár, amik még abszolút koraiak voltak. Pl.: 9,5 hónapos kontrollon, ha nem mászik, akkor 'talicskáztassam'. Teljesen magától, amikor eljött az ideje, el kezdett mászni. Semmi karizom erősítésre nem volt szüksége. Na, szóval nálunk többször is volt ilyen. De még korábban voltunk egyszer Dévényes gyógytornásznál. Hát, nyilván a babámnak nem annyira tetszett, hogy gyurmáznak vele, de egy tök jó hangulatú 'játszószobában' egy nagyon kedves csajszi csinálta. Szóval nem kell olyan negatív dologra gondolni...
2018. aug. 16. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
nekünk négy hónaposan is valamiért néha jobb kezével nem akart mászni, de hamar abba maradt, miután rájött, hogy két kézzel tudja a legjobban megtartani magát.
2018. aug. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Szerencsére azóta rendeződött. :)
2018. szept. 7. 17:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!