Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy első baba születésekor egy-egy családtag jobban részt akar venni/bele akar szólni a baba gondozásában/nevelésében mint kellene? Vagyis inkább mint szeretném?

Figyelt kérdés
Anyósomra gondolok,aki csecsemős nővér volt. Attól tartok hogy emiatt mindent jobban akar tudni, bele akar szólni abba hogy miket veszünk a babábak, mivel hogyan etetjük majd,mikor milyen programokra visszük. Egyébként ő egy elég negatív személyiség.semmire nincs egy jó szava. Szerinte a 3kerekű babakocsi béna. Nekem lehet tetszene még nem döntöttünk milyen legyen. De kit érdekel h szerinte béna.és ha nekem az tetszik érezzem szarul magam? nem szeretném de tuti összeveszés lesz az ilyenekből. Amúgy is rosszul viselem ha valaki meg akarja mondani mit hogy csináljak,mert igy olyan mintha nem nézné ki belőlem hogy el tudom látni a gyerekem. Szerencsére a férjem mellettem van ebben. De én nem azt látom h anyósom segíteni szeretne hanem hogy fontoskodni akar. Ja és van nekem saját anyám és nyilván tőle kérnék segítséget ha kéne.

2018. aug. 16. 09:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Az a véleményem, hogy semmi köze hozzá. Mi már az elején tisztáztuk a dolgot mindkét leendő nagymamával. Aztán szülés után mégis jöttek a beleszólásuk, es megmondtuk, hogy oké, tanácsot adhatnak, meghallgatjuk, de semmi több. Mi se szólunk bele az életükbe. Kicsit volt szájhuzás meg sértődés, de az sértődik meg, akinek nincs igaza. Megbékéltek a helyzettel, vagy inkább beletörődtek.
2018. aug. 16. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
91%

Rossz ötletnek tartom. Nálunk nem merült fel, mert előre közöltük, hogy hármasban szeretnénk összeszokni.

Császár lett, de nem bántam meg, hogy hárman voltunk. Főleg, hogy anyukámnak a mai napig fáj, hogy engem anno nem fürdethetett elsőként a kotnyeles nagymamám miatt. Én erre esélyt se hagytam.

Aki segíteni akar, vigyen főtt kaját. De ne tőled vegyék el a kicsit, és főleg ne döntsenek helyetted.

Hidd el, a kórházi napokban már nagyon jól rá fogsz érezni, mit szeretne a babád. A nagyik főleg azért nem is tudnak segíteni, mert egy újszülöttkében lassan tudatosul, hogy ő már külön test tőled, így 99%-ban téged igényel. Olvasgass a negyedik trimeszterről.

2018. aug. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Mi előre megmondtuk, hogy ha segítség kell hozzájuk fordulunk elsőként. Viszont kéretlen tanácsokra nincs szükségünk.


"Ja és van nekem saját anyám és nyilván tőle kérnék segítséget ha kéne." ----> attól kérj segítséget, akiről úgy gondolod jobban ért hozzá. Anyám Eüs, így ilyen kérdésekben hozzá fordulok, anyósom a jogi dolgokban van otthon így ha ilyen kérdésem van hozzá.

2018. aug. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
70%
Kettes vagyok. Anyósom is eü-s, két gyerekes, unokája is van másik, de a babámmal olyan, mintha még sosem látott volna kisbabát. Pelenkázást mutatni kellett, pedig nemrég másiknál csinálta. Popót bekenni szerinte nem kell.
2018. aug. 16. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Anyukám védőnő...


Rengeteget harcoltunk, harcolunk ma is, 10 hónapos a fiam. Pl. Nem vagy normális, hogy mosható pelenkat akarsz használni, két nap után fogod feladni, amióta hazajött a korhazbol csak az van rajta. Hülyeség a hordozas muszáj babakocsizni is, mert ordítani fog benne, van babakocsink, használjuk szeretjük, de gyakrabban hordozom, a babank mindkettőt élvezi. A példákat sorolhatnám.


Ő ajánlotta, hogy jön majd segíteni ha hazajöttünk a korhazbol. Kategorikusan elutasítottam, hogy mi szeretnénk megpróbálni és ha szükség lesz ra kerek segítséget. Fontos, hogy ne hagyd befolyásolni magad, minél előbb fektesd le a határokat.


Nem egyszerű, de megoldhato, drukkolok!

2018. aug. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
62%
Dehát nem is történt semmi még?! Minek előre elképzelni, hogy mi lesz ha....? Majd ha túlságosan beleszól leállitod. Mondjuk ha anyósom csecsemős nővér lenne, biztosan kikértem volna a véleményét bizonyos dolgokban.
2018. aug. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
95%

Az eredeti kérdésedre vválaszolva: ez kapcsolattól függ. Én nagyon jóban vagyok anyósommal. Férjem szakács, neki nem volt szabadsága.

Így anyósom költözöttt hozzánk 1 hétre, amikor a fiammal hazamentünk.

Ennek a mai napig örülök. Ő ma háztasrtásba segített, nekem csak a fiammal kellett foglalkoznom. Nem szólt bele semmibe, csak segített.

ÍGy rendben is van.


De amit írtál, a te eseted nem ilyen. Így nyugodtan megmondhatod, hogy nem szeretnéd, ha bármibe beleszólna. Finoman megmondhatod, hogy ha segítségre lesz szükségetek, akkor majd kérni fogtok. Addig meg hagyjon titeket békén, mert a ti gyereketek lesz, nem az övé.

2018. aug. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
A mi kapcsolatunk csak azért "jó" mert nem találkozunk túl gyakran.( két hetente) de mivel nagyon kevés dologban egyezik a véleményünk ha gyakran találkoznánk ez biztos jobban kiüztközne. De én nem is szeretném h bárki hozzánk költözzön. De ha valakit mégis nyilván a saját anyukámat szeretném.(ő óvónő) De igazából őt se. Pedig sokaktól hallom hogy egy-két hétig ott volt velük valaki. Én pont azt szeretném ha csak 3an lennénk.De légyszi nyugtasson meg valaki hogy így is lehet!!
2018. aug. 16. 10:30
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb anyuka egyedül van otthon a babájával, az első héten szabadságon van a férj, de utána szépen egyedül ellátja a babáját, a környezetemben mindenkinél így volt, maximum néha átjön segíteni valamelyik nagymama, de átköltözés nem volt senkinél az ismerőseim között.
2018. aug. 16. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Mi direkt megmondtuk mindegyik nagszülőnek, hogy megoldjuk a férjemmel ketten. Ennek ellenére próbálkozott anyósom a kicsi megszületése után ( egy utcában lakunk), de mindig határozottan elutasítottuk. Ha bele akart szólni valamibe, elengedtem a fülem mellett. Jól boldogultunk, de azt hozzá kell tennem, hogy mikor hazajöttünk a kórházból, én jól voltam. Sokat pihenj az alatt a 3 nap alatt, amíg bent vagytok.
2018. aug. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!