Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A kis babáknak mennyi idõ...

A kis babáknak mennyi idõ alatt esik le a köldökérõl a sebe vagy le szokták vágni?

Figyelt kérdés
Amig a köldök seb le nem esik,addig fürdetni sem szabad?
2018. aug. 18. 23:32
 1/7 anonim ***** válasza:
78%

Dehogy is vágják le, 5-10 nap alatt szárad le és leesik magától...fürdetheted csak ne érje víz a köldökét...gondolom nem nagy kádban fürdeted☺kevés vízben és egy fürdető kendő segítségével törölgesd körbe a babádat és ne 'locsolgasd' a kezeddel így jobban el tudod kerülni, hogy belemenjen a víz....nagyon érdekes, hogy 4 év alatt/akkor szültem/ mennyit változott a köldökcsonk ápolása☺

De itt egy cikk róla⬇

[link]

2018. aug. 19. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Változó kinél mennyi idő. Első gyereknél több, mint egy hónap volt. Másodiknal kb egy hét.
2018. aug. 19. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kérlek nyugtass meg hogy nem vagy anya???
2018. aug. 19. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Le fog esni.

Nálunk kb. 8-10 nap alatt elég szép lett. Fürdetés óvatosan, kevés vízben.

2018. aug. 19. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen lehet fürdetni, és nem kell levágni - védőnő és gyerekorvos nem volt nálatok szülés után? Illetve ezt már a kórházban is elmondják.

Mindenképpen fürdesd meg szerencsétlen gyereket és max két hét alatt leesik.

2018. aug. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Egyik válaszoló kérdésére, nem nem én vagyok a baba anyukája.Viszont ami meglepett,hogy ez a házaspár németben él, és a védõnõ több mint 2 hét után levágta a sebet.Ami engem nagyon felháboritott,ilyet még nem is hallottam,mert hogy ott az a szokás és a gyermeket addig nem is lehet fürdetni.
2018. aug. 19. 12:12
 7/7 anonim ***** válasza:
hamar leesik, nem kell piszkálni. Addig inkább ne fürdess, csak törölgess
2018. aug. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!