Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól tudnak maguktól...

Mikortól tudnak maguktól elaudni a babák?

Figyelt kérdés
Sajna elrontottuk,mert altatjuk, most 8 hós lesz és már kissé nyűg a dolog.
2008. nov. 3. 11:00
 1/8 anonim ***** válasza:
A mi babánk is egy ideig csak ringatva vagy szopizva tudott elaludni. De pár hete azt csináltam, hogy mikor láttam, hogy álmos betettem a kiságyába és hagytam, ha sírt kivettem megölelgettem majd visszaraktam.Kicsit nyüszögött majd elaludt.Most ott tartunk, hogy napközben magától is elalszik, valamikor még reggel is,éjszaka viszont csak cicin tud visszaaludni. Most 4 hónapos.
2008. nov. 3. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Ez csak szoktatás kérdése. Az elején mi is sétáltunk vele fel s alá a lakásban esténként, de rájöttünk,hogy ha rászoktatjuk erre akkor mi leszünk nagy bajban, ha a manókám már 10 kg-os lesz. Úgyhogy elkezdtük figyelni a babát és amint észrevettük rajta a fáradtság jelét (bújik az arcával nagyon hozzád, dörzsöli a szemét, ásítozik, pirosodik a szemöldöke...stb.) akkor azonnal betettük a kiságyába és ott szépen elaludt magától. Így a kislányom már 3 hónapos kora óta ügyesen egyedül alszik el.

2008. nov. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az első pillanattól fogva el tudnak aludni egyedül. Az én kislányom 8 hetes, de az első naptól fogva elalszik egyedül. Igaz szerencsés vagyok, mert nagyon nyugodt kislány. Leteszem a kiságyba, ha nyögdécsel adok neki cumit, egy darabig nézeget majd elalszik.
2008. nov. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nálunk a legelejétől úgy van szoktatva, hogy szopi után büfi, kb. 15 percig tartom a karomban, hogy elszenderedjen, aztán leteszem a kiságyába. Többnyire el is alszik, de van hogy mocorog, esetleg sírdogál egy ideig. Ha sír kiveszem picit, majd ha megnyugodott visszateszem. Vannak olyan nyűgösebb napok, hogy ezt a ki- és vissza-tevést 3-4 alkalommal is el kell játszani, de a végén elalszik. Ez a kivevés amúgy max. 5 perc, nem több. Mindenkitől hallom és nálunk is ez vált be "nem alvós" esetekre. Lehet fárasztó, de szerencsére ritkán kell "alkalmazni". Próbáld meg, talán lassan megtanul magától elaludni.
2008. nov. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ez a kérdés időről időre felbukkan. Szerintem nem rontottátok el, de ha "nyűg",akkor próbáljátok meg amit írtak az előttem szólók.
2008. nov. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia! Olvastam, hogy kb. 5-7 hetes kortól tanítható ez. Szerintem nálad nehezebb lesz, mert a kicsid nem fogja érteni mitöl változott meg a világ. Én egyfajta rituál (szokás) bevezetését javaslom. Például fürdetés, vacsora s utána esetleg egy könyv lapozgatása (mindig ugyanabban az idöben), s egy altatódal. A lényeg az hogy, ha sír 1-2 perc után bemegyünk, megnyugtatjuk (pl. a hátát simogatva). Az eredményt kb. 1 hét múlva lehet látni!

Sok sikert!

2008. nov. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
nálunk 2,5 hósan tanult meg egyedül aludni,előtte mi is nagy ringatásban voltunk,aztán egyszercsak megtalálta a hüvelykújját,és azóta megy a dolog.Persze ha nagyon nyűgös,akkor kicsit rá kell segíteni,de félálomban úgyis lerakható.Tényleg ki kell próbálni,fokozatosan,én még zenét is bekapcsolok neki,az segíthet.Tedd be az ágyába,és mindig lépj oda,ha sír simogasd meg,mondogasd neki,hogy nagyon szereted, de muszály egyedül aludnia,és töbször is menj oda,ha nagyon sír vdd ki,vígasztald meg,aztán újra,nem könnyű, de sikerülhet,ha nem adod fel.Amúgy nem tudom milyen a párod, de lehet jobb ha akkor kezded amikor egyedül vagy,mert apa nálunk is az elején egy kis nyöszörgésre már vette volna ki.
2008. nov. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az en babam is kezdettol fogva egyedul alszik el, de ahogy elottem is irtak, idonkent nyugos, akkor ki kell venni, megnyugtatni, es utana elobb-utobb elalszik magatol. Sokszor csak nezelodik hosszasan, de azert a vegen mindig elalszik.
2008. nov. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!