Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Örökbe fogadásnál melyek azok...

Örökbe fogadásnál melyek azok a betegségek, egy ami miatt sok pár nem szeretne örökbe fogadni egy babát?

Figyelt kérdés
Csak kiváncsi vagyok, nem szeretnék senkit sem megbántani.
2018. aug. 20. 22:21
 1/7 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem a táplálékallergiák és a súlyos betegségek (daganat, máj/veseelégtelenség, stb). Utóbbival én is nehezen küzdenék meg, előbbi inkább csak pénz kérdése.
2018. aug. 20. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is a sulyos, kronikus betegsegek meg a szellemi es testi fogyatekossagok. Egy taplalekallergia azert nem olyan nagy cucc, nekem is van tejfeherje allergiam, van egy csomo ismerosom, aki gluten vagy laktoz erzekeny, nalam ez tuti nem lenne kizaro ok, de biztos van olyan, akinel igen. Kisebb, kezelheto vagy kordaban tarthato betegsegeket szerintem bevallal az emberek tobbsege, aki szeretne orokbe fogadni.
2018. aug. 21. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%

Én pont hogy úgy látom, az allergia, asztma, táplálékérzékenység nem szokott akadályt jelenteni.

Inkább a középsúlyos értelmi fogyatékosság, agyvérzésen átesett baba, down szindróma , süketség, vakság, szóval a durvább esetek. Koraszülöttség , szemüvegesség sem szokott zavarni sokakat.

Egyébként meg sajnos az egész lutri mi jön ki később, újszülött korban meg csecsemőnél nagyon sok minden nem látszik még...vérszerinti és örökbefogadott gyereknél egyaránt.

2018. aug. 21. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
85%
3-massal értek egyet + elmebetegségek (skizofrén anya pl) vagy alkoholista,drogos kismama gyereke...
2018. aug. 21. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

igen, ami csak kellemetlen, az nem befolyásolja annyira az örökbe fogadó szülőket. Csak képzeld el, mikor egy házaspár már évekig próbálkozik és semmi... utána már minden problémát elnéznek, csak legyen babájuk.


De biztos, hogy az agyi betegségek nagyon befolyásolják

2018. aug. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az ételallergia szerintem sem olyan dolog, ami miatt bárki visszautasítana egy gyereket.

Elsőre nekem is a fogyatékosság jutott eszembe. Bár tudom, van, aki fogyatékos gyereket is örökbe fogad.

2018. aug. 21. 15:49
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Persze kivetelek mindig vannak, de azeet valahol szerintem ez ertheto. Egy fogyatekos gyerek eletreszolo teher az egesz csaladnak, ha szep, ha nem, ez az igazsag. Nem beszelve arrol, ha a szulok idosek lesznek es nem tudjak ellatni, akkor mi lesz vele? Persze az enyhebb fogyatekossagok, amikkel teljes eletet lehet elni, az megint mas kategoria
2018. aug. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!