Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Második gyereknél mennyire...

Második gyereknél mennyire sterilizáltatok?

Figyelt kérdés

Első gyermekemet várom, és minden ismerősöm azt mondja, hogy a 2.nál már szinte semmit nem fogok ennyire figyelni mint az elsőnél...akkor az elsőnél sem kéne ennyi erővel? Pár hét múlva szülök. Minden ruháját kimostam kivasaltam, még azt is ami mondjuk 1 évesen lesz jó rá... Sterilizálni nemtudom mit kéne előre, barátaim szerint a bimbókiemelőt mindenképp, ha viszem a kórházba, azonkívül mit még? A mellszívo ráer nem? Egyik rokonom amúgy első babás, tápszeres a babája és mondta, hogy heti egyszer kifőzi edényben a cumisüvegeket, sőt, van mikor csak elöblítí meleg vízben...

Én már nem tudom mit gondoljak mi a jó. Túlságosan paramami sem akarok lenni, de nem szeretném azt se ha valami baja lenne a babának ha nem figyelek oda kellőképpen a dolgokra. Ti hogy csináljátok, csináltátok? Mennyire, mennyi ideig figyeltetek ezekre a dolgokra?


2018. aug. 21. 10:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%

Nem lesz baja, tényleg túl van tolva ez. Ha heti egyszer sterilizálod, szerintem az rendben van. Legjobban azt szeretem, amikor a gyerek már mászik, minden szart a szájába vesz, de anyuka a cumisüveget azért ezerrel sterilizálja :D

Amúgy én pl. sose csináltam, anyatejes volt a lányom, nem cumizott. A mellem nem volt steril ;)

2018. aug. 21. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
26%

Ez nem igaz. 1 éves koráig a babának mindent rendszeresen sterilizáltam.


* heti egyszer kifőzi edényben a cumisüvegeket, sőt, van mikor csak elöblítí meleg vízben...


Egy 1-2 éves gyerek esetében igen, de nem ujszülőtt, és pár hónapos gyerek esetében

2018. aug. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
48%
Én szoptatok így nem kell bajlódni a sterilizálással . Hála Isten. A cicim meg nem steril 😊 és nem is cumizik szóval tok jó.
2018. aug. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
67%
Régen az volt a trend, hogy még a mellet is át kellett törölni neomagnolos oldattal szoptatás előtt. :) Hál Isten aztán rájöttek, hogy ez mekkora hülyeség. Ha szoptatni fogsz, nem kell előre semmit sterilizálni. Én a cumikat kb kétnaponta kifőztem, mert nagyon cumis volt a fiam. Tényleg túl van tolva. Normál tisztaságot kell tartani a baba körül, mint amit magad körül is tartassz. Nincs szüksége steril környezetre, sőt! Azzal többet ártassz, mert nem hagyod az immunrendszerét fejlődni. Ami születésétől épül, és az anyatej is immunizál, főleg az előtej. De majd úgyis kitapasztalod, első babámnál én is sokat agyaltam ezen, de hidd el, bele fogsz rázódni! 😊
2018. aug. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
73%
Ennyire azért nem kell tultolni, meg értelme sincs, 1 év múlva már nem lesz steril az a ruha, hiába vasalod, én nem vasaltam semmit amúgy, 1 cumisüvegböl 4-szer szokott enni a lányom, utána kifőzöm, amúgy csak ki szoktam öblíteni.
2018. aug. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
61%

már az elsőnél sem annyira, mint születés elején.

tudod, kezdő anyaként még legyen minden tökéletes. Pár hónap múlva meg már "jól van az úgy, én is megettem a tyúkszart kiskoromban" :)

2018. aug. 21. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
67%

Az elsőnél sem vittem túlzásba: nem vasaltam, csak kimostam mindent 40 fokon, babamosószerrel. Cumit, cumisüveget nem kapott soha, bimbóvédő sajnos kellett. Azt sem főzőcskéztem sosem, a Chicco fertőtlenítő folyadékába beáztatom heti 2x az elején, most már csak heti 1x (9 hónapos lesz, már keveset szopizik). A rágókákat is ebbe a löttybe dobom be, kb havonta 1x. Nem takarítok jobban, mióta mászik, nem mosogatom külön az ő cuccait és nem kapok hisztirohamot, ha leesik a kiskanala ebéd előtt.

A másodiknál ugyanígy tervezem, nem túlparázva, de a szájába kerülő dolgokra odafigyelve. 😊

2018. aug. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
74%
Én akkor szoktam sterilizálni a cumisüvegeket, mikor beteg a gyerek. H ne fertözhesse vissza magát a bacis üvegböl. Egyébként nem sterilizálok soha semmit (3 és 1 évesek a gyerekek)
2018. aug. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
48%

Nem vittem túlzásba, minek?


A buszon sokkal több baktériumot meg isten tudja mit szed össze, mint a cumisüveggel.

Én max. heti egyszer átfőztem az üvegeket, aztán ennyi, Vasalni minek, semmit nem ér, úgyis fél perc múlve már hozzáérek, összefogom mással a ruhát, stb.


- vasalás NEM sterilizál, ugyanis amint megfordítod a ruhát már érintkezik a deszkával, amit nyilván nem vasalgatsz ki :D, meg a szekrényt sem fertőtleníted....

2018. aug. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
76%

Tapszeres gyerekekek voltak az elso naptol kezdve es 6 honapos korukig sterilizalt cumisuveget/cumit hasznaltunk nekik. Mindkettonek, a masodiknak is. Most varom a harmadik babat, szinten igy lesz.

En szoptatasra alkalmatlan vagyok, nyilvan akkor nem lenne mit sterilizalni, ha szopnanak.

De a tapszeres taplalasnal (foleg ujszulottnel) a sterilizalas alap nekem, mint a pelenkazas. Nem felesleges nyug, hanem egyutt jar a babazassal.

2018. aug. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!