Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, kinek milyen lassan...

Szilvia89 kérdése:

Anyukák, kinek milyen lassan fejlődött a koraszülött babája? A mozgásfejlődésre gondolok.

Figyelt kérdés
Kisfiam 34.hétre született, teljesen élettelen volt, még a szívóreflexe sem volt kifejlödve, viszont inkubátorba nemkellett tenni, tüdö és szivecske rendben volt, Apgar érték 9/10. Most 6hósak vagyunk (kor.kora 4és fél hós), és csak fekszik rugdalózni csak a játszószönyegen rugdalózik, kezünkben abszolút nemmozgatja sem a lábait sem a kezeit, olyan kis passzív..Kezével még nemfog meg semmit, inkább csak úgy széttárt ujjacskákkal tapogat. Nagyon megijesztett a neurológus, és a rehab.orvos h teljesen levan maradva még állítólag egy 4hós babához képest is, és nagyon feszít, centrális hipotóniát irtak a papírjára, elkezdtük a Dévény gyógytornát heti 1x..de nagyon sokat aggódok..Kinek mikor fordult meg hátról hasra, mikor kezdett el kezébe venni tárgyakat, mikor kúszott..ilyenek

2018. aug. 21. 11:18
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!Nekem mind a kettő gyerkőc 35 hétre született.Kislányom elég lassan kezdett bármit csinálni.Én is nagyon aggódtam.Igaz nekünk teljesen rendben találtak mindent de akkor is féltem.Mi otthon tornáztattuk.Azt hittem soha nem fog megfordulni.Aztán igaz kicsit később de szépen lassan megfordult.Azóta nincs vele semmi baj.Ügyes 5 éves nagylány.Kis fiam mindent gyorsabban csinált.Szerintem 3 hónapos sem volt amikor már forgott.De ő most is elég aktív.Már 2 éves.

Tudom könnyű mondani én is mindig aggódok, de nyugi.A Dévény torna nagyon jó.Kisfiamnak a csípőjére mondták hogy nagyon kötött, meg terpesz pelenka kell.Elvittem magán úton és mindent rendben talált.Kitartást!!!

2018. aug. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Barátnőm gyermeke 35. hétre született és ő is lassan kezdett mozogni. Mászni pl olyan 10 hónapos korára kezdett el, lépkedni a dolgok mellett 14-15 hónaposan. Nagyon sokáig terpeszben ment és ülni se úgy ült, ahogy a nagy könyvben meg van írva.

Másfél éves korára mindent behozott.

2018. aug. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
35 plusz 6-ra született a lányom, szerintem a 34. hétre születettek is hamar behozzák a lemaradást általában, nálunk nem emelte e fejét, ferde nyaka volt, dévényeshez vittük hetente, onnantól mindent időben csinált, 13 hónaposan járt, nálatok sem lesz semmi gond, csak ilyen nyomasztóan riogatnak mindenkit, nem tudom miért, ezek nem 26.-28. hétre született babák, általában már minden rendben van velük.
2018. aug. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az én ikreim 36 hétre születtek, vegyes neműek. A fiam úgy fejlődött, mint egy időre született baba, de a lányom megkésett mozgásfejlődésű. Őt dévényre hordtuk 4 hónapos korától,mert méhen belül nem volt neki elég a hely, és a nyakában feszes izomtónus alakult ki. Ő ugyan megfordult 4 hónaposan és kúszott 5 hónapos korától, de mászni már csak 11 hónaposan kezdett, a bútorok mellett lépkedni pedig egy évesen. 18 hónaposan még nem jár önállóan, a neurológián egyéni fejlesztést javasolnak. (Szomorú látni hogy az egy perccel idősebb iker bátyja jó alaposan lehagyta szegényt. Merthogy ő már régóta szalad, ugrál, kismotorozik.)
2018. aug. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm csajok, picit talán megnyugodtam h nem csak az én gyerekem kezd el lassabban csinálni mindent, esküszöm nemis érdekel h késik a mozgása, csak csinálja és legyen egészséges..mert komolyan úgy elijesztettek az orvosok h már minden eszembejutott.
2018. aug. 22. 00:51
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát igen, jól rá tudnak ijeszteni az emberre.Főleg az első gyereknél.Második babánál már tapasztaltabb az ember.Mi sem vettük készpénznek amit az első doki mondott.Vittük tovább a kisfiamat.

Ha mégis kicsit le lenne maradva tornával rengeteget tudtok segíteni.De készülj fel, hogy lesznek még ilyen dolgok amikor a szívbajt hozzák rád.Nálunk most éppen a miért nem beszél még a gyerek van porondon... ;)

2018. aug. 22. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!