Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adnátok népszerű nevet a...

Adnátok népszerű nevet a gyereketeknek?

Figyelt kérdés
A Jázmin név tetszik. Ez az egyetlen ami tetszik és nincs a családban.

2018. aug. 21. 22:57
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
79%
Igen
2018. aug. 21. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
88%
Mivel nem szeretem a ritka neveket, így igen. A Jázmin név szép, bár tényleg gyakori, de nem baj az.
2018. aug. 21. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
A szűk családban van Anna, Hanna, Bettina, Barbara, Anita, Liliána, Linett, Luca, Gréta, Viktória, Nóra, Dóra, Eszter, Anett, Ildikó. Így nehéz a választás. Én egy Jázmint ismerek, Anyukám szomszédjának a lánya, de mivel nem családtag így nem is érdekel. Máskülönbem soha nem találunk olyan nevet ami tetszik.
2018. aug. 21. 23:22
 4/18 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem semmi baj nincs a Jazminnal,’mondjuk en nem adnam, mert hangzasra van ami jobban tetszik , de amugy tok oke nev. Felenk meg csak nem is tul felkapott, es meg ha az is lenne, akkor is jobban hangzik mint az Anna pl.
2018. aug. 22. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen. A lányom nevét pont viseli a szűk családod egyik tagja is.
2018. aug. 22. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha normális név, simán. A Jázmin jó név s még sosem találkoztam senkivel, akit így hívtak volna. Bezzeg Csengével sokkal, de azt a nevet is szeretem :)

Természetes, hogy a népszerű nevekből rengeteg van. Amíg egy gyermeket nem hívnak úgy, mint az egyik szülőt vagy 3 unokatestvérét is, addig nekem OK.

2018. aug. 22. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Persze. Inkább divatnevet mint nyakatekert elvont "dekülönlegesezagyerek" nevet.

Bár én inkább a hagyományosabb neveket kedvelem, de semmi baj a Jázminnal, kislánynak aranyos és felnőttként is viselhető.

2018. aug. 22. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nekunk ez az egyik fo szempont nevvalasztasnal.
2018. aug. 22. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a fő szempont a neválasztásnál az volt, hogy mindkettőnknek tetszen, és szépen hangozzon a vezeteknevvel.


Szóval igen adnám. Jazmin szerintem egy nagyon szép név.


Mi végül olyan nevet választottunk, ami nem túl népszerű, nincs a százas listán, mégis mindenki ismeri. De nem ez volt a szempont.

2018. aug. 22. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Az első két gyermekem már 12 és 10 éves. Akkor még úgy voltam vele, minél ritkább nevük legyen, nehogymár 3 legyen az osztályban majd belőle (az én nevem ilyen és baromira zavart anno, minden osztályomban szó szerint 3 volt rajtam kívül, a főiskolán már csak 2)

Ehhez képest a lányom bevallottan nem szereti a nevét :(

A fiam neve meg olyan gyakori lett 12 év alatt, hogy ugyanaz van, mint nálam volt , oviban is suliban is volt rajta kívül 1-2 tuti.

Most várjuk a harmadikat, a névadás csak és kizárólag ismert és mindennapos nevek irányába megy.

Korábban ezt el sem tudtam volna képzelni, az ember ízlése nevek terén is sokat változik a huszas éveitől a harmincasokig.

Szóval igen, adnám.

2018. aug. 22. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!