Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért kívánom már hetek óta a...

Miért kívánom már hetek óta a sódert?

Figyelt kérdés
Nem viccelek, napok óta azon jár a fejem, hogy milyen jó lenne elropogtatni egy kis sódert. Vitaminhiány lehet az oka? (Tényleg nem viccelek)

2018. aug. 22. 17:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
27%
Én homokot eszek tejjel megállás nélkül!
2018. aug. 22. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
96%
Vashiánynak lehet tünete ilyen furcsa dolgok kívánása. Én a homokkal vagyok így, ha homokozik a gyerek. Ki is derült a vashiány...
2018. aug. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%
Én a terhességem végén, az utolsó hetekben kínzó vágyat éreztem, hogy igyak a fürdővízből. Persze nem tettem, de nagyon kívántam, ahogy megszültem, elmúlt.
2018. aug. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Huh, akkor megnyugodtam, hogy nem vagyok egyedül, 33 hetes terhes vagyok, vérvételen azt mondták, hogy egy picike vashiányom van.
2018. aug. 22. 17:26
 5/11 anonim ***** válasza:
95%

A fura sóvárgást okozó evészavart Picának hívják, és az a lényege, hogy olyan dolgokat kívánunk meg, amelyeket nem arra találtak ki, hogy megegyünk. Ilyen lehet például a szén, a tégla, vagy a hamu. Bár inkább kisgyerekek szoktak ilyenek lenni, a jelenség egy maroknyi terhes nőt is érint.

Kutatások szerint a kismamáknál a Pica megjelenése mögött pszichológiai okok lehetnek, valamint az, hogy egyes ilyen dolgok enyhíthetnek a hányingeren vagy az éhségérzeten.

Érdekesség, hogy egy kutatás szerint a Picában szenvedő nők nagy része a szént kívánja meg. Tudósok szerint ez szintén vashiányra vezethető vissza.

2018. aug. 22. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
2-es vagyok, a legkisebb is 1 éves múlt, nálam nem terhesség miatt van.
2018. aug. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
93%
Én láttam a tv-ben egy nőt,aki szintén várandós volt és a kavicsot kívánta.De ő meg is ette!Nagyon durva volt! Akárhol talált egyet felvette és hamm,bekapta!
2018. aug. 22. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

En az arcradirom kivantam meg olyan jo gyumolcsos illatu 😂 bar eszembe nem jutna megenni.

Lehet vitaminhiany vagy csak egy ujabb terhessegi dili en mar nem igazan tudok napirendre terni ezekkel a furcsasagokkal 😄😄


34hkm

2018. aug. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
77%

HAH!!!

Ez normális.

Feleségem unokatestvére mesélte, hogy iszonyat kívánta és a lépcsőházukban kezdett omladozni a fal és ő elkezdte csipegni. Nem hittük el neki, de utána megmutatta a foltot a falon és egy jó nagy darab hiányzott, mert mindig amikor lépcsőzött, kicsit megdézsmálta. Nem tudta miért, de nagyon nagyon kívánta :)))

2018. aug. 23. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
78%
Én terhesen (pedig akkor egyáltalán nem is lakkoztam a körmöm) többször azon kaptam magam, hogy ott motoszkál az agyam hátuljában, hogy de jó lenne inni egy kis körömlakklemosót... nem akartam ártani a babának, és persze magamnak sem, egyszerűen csak kívántam, és bekúszott az agyamba, hogy kimegyek a fürdőbe és meghúzom a flakont... szerencsére pár hét alatt elmúlt a késztetés :D
2018. aug. 23. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!