Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A férjem nem akar kettesben...

A férjem nem akar kettesben maradni a babával. Mit tegyek? Később is ez lesz? Jogos, hogy rosszul esik?

Figyelt kérdés

Mert, hogyha sírni fog, hogy nyugtatja meg... Nem egész nap kéne vele lenni, csak 1-2 órára.


8 napos a picink, amúgy segít körülötte rengeteget. Etet, fürdet, pelenkáz, még éjjel is felkel hozzá. Meg a terhességem alatt is mondta, hogy 3-4 hetet itthon lesz velünk, és utána is igyekszik úgy szervezni a napjait, hogy a délutánjai nagyobb része szabad legyen.


2018. aug. 23. 10:26
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
34%
Miért akarod a 8 napos kisbabádat lepasszolni órákra? Tök mindegy, hogy az apjára hagynád, vagy a szomszéd nénire, nem értem, hogy hagyhatod másra.
2018. aug. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
40%
Nem jogos. 8 napos babával neked kell lenned, nem másnak? Hová akarsz órákra menni? Még 3-4 hét szabadság? Ne légy már ilyen magatehetetlen!
2018. aug. 23. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
77%
Hát, a pasik többsége fél egy kicsit a csecsemőktől :-) az ő idejük jellemzően akkor jön el, amikor már nem nyeklik-nyaklik a baba, hanem kis vasgyúró kisgyermekké érik, olyan bölcsis végi-óvodás korúvá, és olyankor már remekül lehet velük játszani ;-)
2018. aug. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:

Jaj, nem az a problémája, hogy dolgom van. Mert mondta, hogy úgy bízzam rá inkább, hogy jön anyukám, vagy az ő anyukája, esetleg a nagymamám. Mert ők mégis csak jobban tudják, mit hogyan kell egy síró babával. Pedig amúgy rengeteget alszik a pici, szerintem át is aludná az egészet.


A szomszéd nénit és a saját apját meg ne hasonlítsuk már össze, könyörgöm... :D

2018. aug. 23. 10:32
 5/31 anonim ***** válasza:
39%
Egy hadseregnyi segítség kell?😁
2018. aug. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
Lelkesek a nagyszülők, bármiféle kérés nélkül jönnek. :)
2018. aug. 23. 10:34
 7/31 anonim ***** válasza:
80%

Nálunk is így volt: apa jellemzően inkább nagymamában bízott, ha el kellett mennem bármi miatt, valahogy a pici babákhoz úgy érzik, nő kell, ha anya bármi miatt nem tud ott lenni, akkor nagymama, vagy nagynéni, szóval nőnemű. Pedig amúgy sokszor meg tudnák ám apukák is oldani a dolgokat, csak valahogy bennük van ez a félsz. Meg én úgy tapasztaltam, mintha a gyermeksírástól is tartanának, hogy abba tudnák-e ők egyedül hagyatni a babával.


Változni fognak a dolgok később, ne aggódj, nem lesz mindig így :-) Hármas voltam.

2018. aug. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
57%

8 naposan meg sem merte fogni, csak ha ülve a kezébe adtam... (2,7 kg-mal született, 2580 g-mal mentünk haza. Mindig félt, hogy "összetöri")


Akkor még nálunk volt anyósom, és úgy mentem varratszedésre, hogy ő maradt otthon vele.


Pár hónaposan már bátrabban fogta meg a férjem is.

2018. aug. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
48%
De mi az a fontos elfoglaltság, ahová a 8 napos babád mellől órákra el kell menned? Nem tudja más elintézni helyetted? Vagy nem tudod magaddal vinni oda?
2018. aug. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
49%

8 napos gyereket nem passzolunk senkire. Maximum ha el kell szaladnod bevásárolni a közeli boltba, de akkor is úgy hogy megeteted, böfi, fektetés után közvetlenül és nem több mint max. 1 órára.

Az ember ilyenkor alapjáraton is rohan vissza, akár hanyadik gyereke is van.

2018. aug. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!