Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak, ha nem eszi a...

Mit csináljak, ha nem eszi a húst a gyerek?

Figyelt kérdés

17 hónapos, kb. 2 hónapja elkezdte kiköpködni a húst. Se levesben, se pörköltben, se rántott húsként, sehogy nem kell. Néha már adok neki 1-1 üveges babaételt, mert abban össze van turmixolva, csak hogy húshoz jusson. Na de nem adhatok egy majdnem másfél évesnek újra pépeket.

Volt így valaki? Mit tettetek? Kivártatok? Elmúlik nála?


Vegánok kíméljenek, köszi.


2018. aug. 23. 16:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
94%
Amit tehetsz, hogy ne erőltesd. Az én fiam 5 mult es most kezd ismét apranként egész hus falatokat enni. Eddig csak felvagott, fasírt volt amit evett. Soha nem szabad erőltetni egy etelfajtat, ha nem eszi, hagyni kell.
2018. aug. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
94%
Szia! 16 éves skoromig nem ettem a húst egyáltalán. Édesanyám nem tudott mit tenni, belenyugodott... Aztán egyszer csak elkezdtem enni, de csak rántott húsként. Ez van. Felnőttem, nem haltam bele, 40 múltam, még élek. :)
2018. aug. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
65%

Arra figyelj, hogy jusson eleg B12 vitaminhoz, azt nemcsak a husbol tudja fedezni, van a tojasban, halban, tejtermekekben is, illetve 17 honaposan meg siman kaphat tapszert/tejitalt/Sinemilt.

[link]

2018. aug. 23. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha bébiételben megeszi, akkor adhatsz neki abból húsost, másból meg nyilván nem bébiételt adsz neki. Amúgy nem lesz semmi baja, ha nem eszi meg, beleerőltetni úgysem fogod tudni. Az én fiam is alig evett meg valamit ennyi idősen. Húst se nagyon. Minimálisat. Bezzeg, amikor óvodába került, hát néha zárni kellett volna a hűtőt. :D
2018. aug. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm, persze, erôltetni nem tudom, de mindig kínálom, hátha.

Még a virslit úgy-ahogy megeszi, mondjuk az nálam nem számít húsnak.

Tápszert kap, reggel és este is.

Tojás megy szerencsére, hal változó.

2018. aug. 23. 16:52
 6/15 anonim válasza:
41%
Ha esetleg később vega lenne, az miért lemne baj?
2018. aug. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Nem írtam, hogy az baj lenne. A fejlôdô szervezetnek viszont szüksége van a húsra is.
2018. aug. 23. 17:34
 8/15 anonim ***** válasza:
54%

6-os: a kérdező az utolsó mondatát a kérdésben szerintem arra értette, hogy nem kér kioktatásokat.


Kérdező: az 5 éves kislányom fél éve kezdett el "ismét" húst enni. 20 hónapos körül volt, amikor nem fogadta el, örültem, hogy virsliként, fasírtként, darált húsos ételben megette, valamint a halat is.

2018. aug. 23. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
80%

Nem a húsra van szükség, hanem a benne található tápanyagokra, ami benne van, de azt máshogy is be lehet vinni, csak jobban oda kell figyelni


Nem téríteni akarlak, ha enni akar húst, egyen, de ha nem eszik, akkor sincs probléma

2018. aug. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
54%
#3-as vagyok az en gyerekem kb 20 honapos kora ota nem eszi meg, a majkremes kenyeret, tojast, halat viszont igen, igy en ezeket adom neki, illetve most el kezdte enni a csirkemell csikokat majonezbe martogatva.
2018. aug. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!