Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány másodpercig szabad ott...

Hány másodpercig szabad ott tartani az orrszívót a baba orránál?

Figyelt kérdés
8 hónapos a fiam, most sajnos kicsit megbetegedett, sűrű váladékot szívok ki neki úgy, hogy oda teszem az orrszívót kb 5 másodperc amíg elindul, érzem hogy mélyről jön ki neki és kb 10-15 másodpercig még ott tartom, amíg jön. Aztán a másik orrlyuka és megint csere. És még ezt 2-3x de az időtartam csökken amíg ott tartom mert ugye egyre kevesebb takony van bent. Ez így jó?
2018. aug. 23. 19:46
 1/4 anonim ***** válasza:
94%
Soha nem mértem le, hogy hány másodperc, szerintem ezt egy felnőtt ember meg tudja ítélni.
2018. aug. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Előtte be kell fújni tengervizes orrsprével, az nagyon jól oldja a letapadt váladékot, majd finoman mozgatva jobbra-balra szívni, amíg még jön. Ha szükséges, még befújni, amíg teljesen tiszta nem lesz. Nem tudsz vele ártani. Ha nagyon taknyosak a gyerekek, nálunk ez több percig is eltart. Mozgatni kell, nem csak egyenesen tartani, ez a lényeg.
2018. aug. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Azt írja a használati útmutató, hogy egyszerre max 30 mp, és ez akárhányszor ismételhető. Szerintem jól csinálod, ha működik
2018. aug. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
ha kell 10mp, akkor csináld, inkább a reakcióját figyeld, hogy ne legyen baja a levegővel. Érted, ha úgy látod már nem kap levegőt, akkor pici szünet, 2 szusszanás és megint
2018. aug. 24. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!