Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg tudnak a 10 hónapos...

Tényleg tudnak a 10 hónapos babák már kanállal enni? Tiétek mikor tanulta meg használni a kanalat?

Figyelt kérdés
Mi babánk még csak most kezdett saját maga csipegetni, falatozgatni akkor ezzel le van maradva?Olyan hihetetlennek tűnik, hogy tényleg kanállal ennének a 10 hósak...

2018. aug. 24. 16:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Tud kanállal enni, hogyha én beleteszem a szájába a kanalat és 15 hós már, nem 10. Igazából általában beletalálnak a szájukba és ha valakinek van hozzá türelme, lehet nekik adni kanalat, de én nem adtam soha, hétről-hétre fejlődik a kézügyességük, majd megtanulja ha már ügyesebb lesz a keze.
2018. aug. 24. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Lehet van ilyen csodababa is de nem hinném, hogy ez olyan gyakori. Nekem két gyerekem van. A nagy egy fiú, ő 1,5 éves korig annyit csinált a kanállal, hogy a táljához ütögette. Enni nem is próbálkozott. Majd mutatta, hogy képes rá de 2,5 éves korig nem volt hajlandó magától enni kanállal, villával sem.

A kislányom meg 14 hónapos, már kerül a szájába is étel kanállal, kb 1 hónapja eszeget. :) Szóval ő is elmúlt 1 éves.

2018. aug. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Az én fiam 19 hónapos, egy-két hónapja néha kiveszi a kanalat a kezemből, beteszi a szájába, csak épp a kaja landol valahol máshol. Próbálkozik, néha ráhagyom, had gyakoroljon, de az,hogy tudna egyedül enni, erős túlzás.☺Nem tudom elképzelni egy 10 hónaposról, bár ha elég élelmes.... Lehet mi vagyunk lemaradva😎
2018. aug. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy éves a lányom, a kezemből kiveszi a kanalat és a szájába teszi de sokszor az étel máshová kerül. A tányérból nem tud kanalazni.
2018. aug. 24. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik gyerekem már 1-másfél évesen egész jól kanalazott, a másik elég lusta vs. egyszerűen válogatós (kb. minden kanalasat utál), nála még az ovitól is "kikaptunk" ez ügyben.
2018. aug. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

10 hónapos, csipegetni tud, mert az első perctől kap falatokat is, nyitottabb volt ra, mint a purere. Puret ugyan nem, de kanalad ételt eszik.


A kanalat van, hogy megfogja, próbálja betenni a szájába üresen. Pont ma beszéltük a ferjemmel, hogy holnap próbáljuk ki, mennyire menne és majd takarítunk utána.

2018. aug. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
11 hós babám, néha van előtte megtöltött kanál, a héten 3x is betalált a szájába, meg vagy 300x mellé. Én nem mondanám hogy tud kanállal enni 😁
2018. aug. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

20 hónapos a fiam és még mindig ferdén veszi be a szájába a kanalat. Csak én tudom neki szépen adni a levest.

Ellenben a villával már önállóan eszik.


..Pedig hagyom, hogy rájöjjön hogy kell, mutatom is neki, de még nem érti.

2018. aug. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szerintem is korai. Nálunk a bölcsiben 18 hós kortól elvárás a teljesen egyedül, kanállal evés. Nem segítenek a gondozók egyáltalán, de mindenki szépen ki tudja kanalazni az ebédjét. Gondolom, nem véletlen 18 hótól várják ezt el, elötte serintem nem nagyon érett rá egy baba sem. Persze biztos, akad kivétel.
2018. aug. 24. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is evett kanállal ennyi idősen, de a szájába csak töredéke jutott el az ennivalónak. Viszont nagyon sírt érte, és úgy voltam vele, hogy had próbálkozzon. Most lesz két éves, és már levest is egyedül eszik. Szerintem megérte azt a sok plusz munkát a takarítással, meg hogy minden evés után szinte fürdetnem kellett :D Ja még annyi, hogy az elején két kanállal ettünk. Egyel ő próbálkozott, egyel meg én adagoltam közben a szájába, hogy azért a pocakba is kerüljön valami.
2018. aug. 25. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!