Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Velem van a gond?

Velem van a gond?

Figyelt kérdés
1 hetes a kislányunk. Anyja kezében nagyon jól elvan. Én férfiként sokszor megfogni,ringatni alig tudtam. Elaltatást is anyja végzi. Amit tudok besegítek,keze alá dolgozom+ a háztartási dolgokat elvégzem. Mégis csalódott vagyok, h nekem miért nem megy olyan jól a gyermek kezelése..

2018. aug. 26. 20:38
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
Fog menni, nyugi. Pár hét, és fáradni fog az anyuka 😋
2018. aug. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ragad rájuk minden érzelem. Érthető, hogy nehezen mered megfogni pl, de ez ok lehet sírásra. Nyugi, bele fogsz jönni és adj magadnak időt, még csak pár napja vagy apuka. :)
2018. aug. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%

Egy nőnél talán ez ösztönösebben jön.

Kérd meg segítsen mutassa meg többször hogy csináld. :)

De hidd el párodnak iszonyú nagy segítség hogy ennyit segítesz! De kérd meg, hogy had csináld te és segítsen megtanulni mert szeretnéd.

2018. aug. 26. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előző hozzászólókkal. Minden kezdő szülő bizonytalan, nincs ezzel gond, te is bele fogsz jönni. Ha a párodnak jobban megy a ringatás, kérd meg, hogy mutassa meg, hogyan csináld. Sok örömet kívánok a picihez :)
2018. aug. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, majd belejössz!

Ne félj hozzá nyúlni, bátran fogd meg, mert a bizonytalanságot a baba megérzi.

2018. aug. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
87%
Nem a te hibád. 9 hónapig lakott az anyukában, őt már jól ismeri. Közös hormonrendszerük van (ha szoptat), illetve a cici ilyenkor mindenre megoldás, kicsit olyan, mint a koldokzsinor pótlása. Olvass utána a 4. Trimeszternek 🙂 ne aggódj, ha sokat foglalkozol vele, akkor hamarosan ti is szépen összeszoktok. Csak nem szabad feladni!
2018. aug. 27. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
81%

menni fog, nálam is ment, a trükk az, hogy nagyon nagyon le kell nyugodni.

A baba intuitív, ha pici feszültség is van benned, akkor arra reagál.


Ez sokszor a másik irányba is van, ha bömböld a gyerek és te halál nyugodtan fogod, beszélsz hozzá, és próbálsz relaxálni, akkor ő is át fogja venni. Kell hozzá pár perc, nem megy csettintésre, de én is sokszor átvettem páromtól a babát, mert ő már ideges volt, keveset aludt, kellett neki pihenés és szépen lenyugtattam. Idő és türelem, mint mondtam, sok pasi elszúrja, hogy fél percig próbálja nyugtatni, nem megy és egyből ideges lesz, vissza adja a picit.


Sok türelem!

2018. aug. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Amit tudok besegítek,keze alá dolgozom+ a háztartási dolgokat elvégzem."

Talán nem is tudod, milyen sokat jelenthet ez ilyenkor. Ne legyél csalódott, bele fogsz jönni. Igen, talán nem olyan gyorsan, mint az anyja. De elmondom, én, mint a gyerekem anyja is átestem azon, amin te. Sose felejtem el, mit bénáztam, amikor a három napos babámat öltöztettem a hazaútra. A kórházi szobában dögmeleg volt, a gyerekruha full pamut, azaz nem nyúlt semerre, folyt rólam a víz, amíg feladtam rá mindent.

A baba pici, tartani nem tudja magát, elhiszem, hogy izgulsz, ráadásul meg is érzi a gyerek az ilyesmit. De bele fogsz jönni te is.

2018. aug. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ó, tudod milyen sokat jelentett, hogy a férjem megcsinálta a takarítást, pl., meg összedobott valami vacsit?


Az sem érdekelt, hogy nem lett túl finom, de életmentő volt, főleg az első hónapban, mikor fél éjszaka még szoptattam, mert kétóránkét éhes volt.


Hidd el, ez nagyon jó dolog, amit csinálsz, az meg, hogy MÉG "idegenkedsz" tőle, meg nem úgy fogod, hát aztán. :)

Amíg megtámasztod a fejét, hogy ne bukjon hátra, addig szuper vagy, az meg, hogy pici összevissza áll a kezedben. Nagy ügy :)

2018. aug. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Napról napra egyre jobban megy, már én is el tudom altatni. Persze az anyukát nem tudom teljes mértékben helyettesíteni, de már sokkal jobb a helyzet.
2018. aug. 30. 08:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!