Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig tart ez a nagyon anyas...

Meddig tart ez a nagyon anyas időszak?

Figyelt kérdés
A szobából sem enged ki sírás nélkül. Azt hittem nálunk nem lesz ilyen durva. Most 8 hónapos, eddig tok jól elvolt. Ha csináltam a dolgom akkor is eljátszott a szobába. Tudtam főzni, mosni, takarítani. Most ott tartunk h meg ha terigetek a szobába vele akkor is sír. Semmit nem tudok csinálni. Leszaladok indítani mosast de azt is végig orditja. Ráadásul a nappali 3 alvásra hirtelen 1 lett. Nem megy a 2-3ora alatt mindent intézni úgy h enni is csak akkor tudok. Hiába viszem magammal nem marad meg. Ráadásul a mászás utan gyorsan megtanult felallni de csak nekünk támaszkodva. Így állandóan rajtam mászik. Pedig nem volt felszoktatva. Most kezdődött 1-2hete. Mikor este hazaer az apja azzal elvan, de csak ha engem is lát. Kicsit idegileg elfaradtam. Nem tudom magamra kötni így nem opció. Ötletek? Illetve szerintetek mennyire lesz ennyire durva?
2018. aug. 29. 10:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
70%

Teljesen normális, ez a 8 hós idöszak is pont belle illik .

Nincs még tér idö érzése, de van kötödése az anyához. Vagy is ha anya kimegy a szobából azt jelenti örökre ment(neki, mert nincsen téridö érzése).


Ami fontos, hogy pl játszik az apával de neked ki kell vinned a szemetet. Minden alkalommal bucsuzz el töle. Szia, pápá anya jön vissza. Mindig ugyan azt a mondatot használd. Lassan rá fog jönni, hogy ha ezt a mondatot mondod, akkor csak egy kicsi idöre vagy távol de vissza jössz. A legrosszabb amikor az anya bucsu nélkül titokba lép le, mert agyerek nagyon gyorsan átverve érzi magát, és még nagyobb orditás lesz.

2018. aug. 29. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Valtozo kinel hogy, nalunk 12-13 honapos korara enyhult, onnantol, hogy onalloan jarni kezdett.
2018. aug. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
18%
En a hatamra vettem csatos hordozoban, ugy tudtam mindent csinalni.
2018. aug. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
30%
Ja irod, hogy nem tudod magadra kotni, hat az szivas, nekem semmi mas nem valt be.
2018. aug. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez ilyen, szeparációs szorongás, lesz még másfél éves korban is. Háromévesen van, es megint ugyanilyen, úgyhogy, nem tudom
2018. aug. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Pár hete írtam ki egy hasonló kérdést. Kb az én babám is 8 hónaposan kezdte, hogy állandóan vele legyek, nem játszott nélkülem sőt nem is aludt.(bár alvásügyben amúgy is ,,bajosak" vagyunk, de sebaj) Másfél-két hónap alatt lement róla, most már így 10 hósan újra játszik egyedül és lehet mellette csinálni szinte bármit.

Kitartás.

2018. aug. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szeparációs szorongás a neve és sok okosságot olvashatsz róla a neten. Pont 8 hó körülre teszik a kezdetét, és van, akinél csak pár hét, van, akinél sok hónap és hullámokban lehet több felvonása is. Most tanulja, hogy ha kimégy, akkor is létezel-e és visszajössz-e, így még a vécére is követne, bezzeg ha ő megy el, azt nem veszi észre :)
2018. aug. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Időszakos.

Majd elmúlik, kèsőbb újra visszatér 😅

2018. aug. 29. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
11 hónaposom is ilyen még mindig. Eljátszik, de el ne mozduljak mellőle. Én már ritkábban kapok idegrohamot ettől. Igyekszem akkor tenni-venni, mikor épp jó kedve van és lefoglalja magát, vagy mikir apukája is itthon van. Alvásidőben nem tudok mert a lakás kicsi, ő meg rossz alvó, arra is felébred, ha felkelek mellőle. Ilyenkor én is "pihenek", mint most. A házimunkát meg elengedem...(férjem segít egyébként benne)
2018. aug. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nálunk ez max 2 hónapig tartott.

Utána újra elvolt magában is.


Én azt javaslom, hogy ha nem dolgozol részmunkaidőben vagy nem eget rengetően fontosak az otthoni feladatok, akkor csináld akkor amikor alszik vagy este fektetés után. Én csak így tudtam napközben agyilag és lelkileg rendben maradnom. Oké, így is lesz sírás, de kevesebb mintha egész délelőtt menne a mosás, főzés, stb.

Én pl reggel indítottam mosást amikor ébredtünk, teregettem amikor még a párom itthon volt, majd a munkába indulásakor már félig kész voltam a feladatokkal. Így több időt tudtam a fiammal lenni. Egy idő után megnyugodott (mondom, kb 2 hónap) és újra tudtam mellette mindent csinálni.

2018. aug. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!