Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Éjjeli evésről leszoktatás?

Éjjeli evésről leszoktatás?

Figyelt kérdés
Kislányunk 21 hónapos és éjjel még egyszer eszik tejitalt. Szeretném leszoktatni, mert azt gondolom már tényleg nincs rá szüksége, tudom, korábban kellett volna. Azt mondta a doki nénink, hogy szerinte Nála válasszam a kínéletrsebb megoldást (jön a kistesó is, nem kell sokkolni hirtelen szegényt), minden éjjel egyre kevesebbet adjak Neki. Most ott tartok, hogy 120 milit adtam éjjel (220-ról indultunk). Eddig minden simán megy, de hogyan is lesz ez? Egyszercsak nem fog felkelni? Vagy ez az egyre kevesebb adása nem jó megoldás?! Van valakinek erről tapasztalata?!

2018. szept. 2. 06:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia. Én inkább az időt próbálnám kihúzni két evés közt. Legalább is én így csinálom. Most kb 5-6 órát bír ki. Így hajnali 3 körül eszik, de jó lenne ha 5ig is kibírná. 17 hónapos egyébként. Azt nem tudom, hogy hogy reagálna a kevesebb tápszerre. Egyszer csökkentettem, most 100 milit iszik. Elég gyorsan elfogy így kevesebbre nem merem csökkenteni.

Megpróbálhatod, hogy este később vacsorázzon....

2018. szept. 2. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
8-8-ig alszik amúgy éjjel és teljesen random ébred. Valamikor fél 2-kor, pl ma, de valamikor 5-kor. Sajnos ezt nem nagyon lehet kiszámítani. Elég rossz evő és semmi összefüggés nincs aközött, hogy mikor és mennyit eszik este/napközben és ehhez képest éjjel... ezért egy kicsit nehéz a szitu.
2018. szept. 2. 07:15
 3/5 anonim ***** válasza:
Éjjel adj neki teát vagy gyümölcslevet, azt fokozatosan higítva vízzel míg a végén tiszta víz lesz és akjor már ténylwg csak akkor kel majd ha szomjas.
2018. szept. 2. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Semmit nem fogad el éjjel sajnos, csak a tejitalt/tápszert, tejet se....
2018. szept. 2. 07:43
 5/5 A kérdező kommentje:
Szerintem ez Nála egy abszolút rossz szokás, berögződés.
2018. szept. 2. 07:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!