Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szüljek így neki? Vagy várjak,...

Szüljek így neki? Vagy várjak, amíg ő is akar babát?

Figyelt kérdés

27 éves vagyok, a férjem 39. Én nagyon sokáig egyáltalán nem akartam a gyereket, az utóbbi 4-5 hónapban kezdtem azt érezni, hogy akarok egy babát. Főleg, mióta két barátnőmnek is lett gyereke, és sokat vagyok velük. Egyszerűen felhőtlen boldogságot érzek, ha nálam vannak a babák, vagy én vigyázom rájuk.


Még tavasszal felhoztam ezt a férjemnek, ő akkor azt mondta, hogy nem akart soha gyereket, nem is szereti őket, miért nem jó nekem így, hiszen boldogok vagyunk, mindent megkapok tőle. Utána hagytam ezt a témát, nem akartam erőltetni. Viszont aztán tegnap is megkérdeztem, meg beszéltünk erről és mondta, hogyha tényleg ez minden vágyam, akkor próbálkozzunk a babával... De ő még mindig nem érez vágyat a gyerek iránt, szinte olyan ez, mintha megadná a hisztiző kislánynak, amit akar. Az anyám szerint ez érthető, mert pl. az apám is később kezdett el velem foglalkozni, amíg anya terhes volt velem, nem tudott úgy lelkesedni.


De vannak kétségeim... Nem akarok azért szülni, hogy tönkremenjen utána a házasságunk.


2018. szept. 3. 11:45
 1/6 anonim ***** válasza:
49%
Én várnék még egy kis időt, ami alatt nem nyaggatnám, nem hoznám fel a témát. Mostmár tudja, hogy mennyire akarsz gyereket, én megfigyelném mennyire vette komolyan hogy elkezdtek próbálkozni. Abból le lehet szűrni hogy akar e vagy csak be akarja fogni vele a szádat.
2018. szept. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Gyereket szerintem csak ugy jo tervezetten vallalni, ha mindket fel akarja. Azt te tudod magadrol, hogy egyedul is kepes lennel-e felnevelni adott esetben, es itt nem azt ertem, hogy a hazassagotok feltetlenul tonkremenne, hanem hogy nem kapnal segitseget a gyereknevelesben, barmikor mondhatna, hogy ,,hiszen te akartad, oldd meg". Marpedig a gyerekneveles meg akkor is nehez sokszor, ha mindketten akarjatok, es ha o egyaltalan nem akar, de miattad belemegy, a gyerek pedig tobbemberes lesz, alapbol alig alszol, kialvatlan leszel, de ne is legyen problemas, csak egy atlagos gyerek, aki rendesen alszik, akkor is nehez, es leszivja az embert a nap vegere. En is varnek meg, hatha meggondolja magat. Van azert olyan is, hogy a sajat gyereket az apuka nagyon megszereti, ragaszkodik hozza, de erre joval kisebb esely van, mint arra, hogy majd egyedul maradsz a feladatokkal.
2018. szept. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem még puhatolózz. Egy gyerek nem sokáig baba, inkább az a kérdés, hogy ő most 39 évesen miképp képzeli el magát 10 év múlva vagy még később. Ha várna vele, meddig várna? Egy gyerek nem csupa móka és kacagás :), igen, sok házasságot tönkre tesz - na nem a gyerek -, hanem hogy nem ismerik egymás olyan oldalát, amit a gyerek előhoz belőlük, azt a sok különbséget neveltetésről, értékekről, álmokról, félelmekről, amik addig valahogy nem kerültek szóba. Na meg jön hozzá a kevesebb egymásra fordítható idő, megváltozott fontossági sorrendek. Nem csak egy sarokba rakható kiegészítő vagy egy alkalmazkodó háziállat, amivel most kegyesen próbálkozik, tán titokban remélve, hogy úgysem jön össze túl hamar... aztán élesben majd te foglalkozol vele, hiszen a te ajándékod, ő meg csak akkor, ha kedve van ideje lenne épp hozzá, de a kényelmét nem áldozná fel és reméli, belőled is ugyanannyi része jut? :) Így szerintem nem érdemes belevágni. Ugyanakkor ha a hosszú távú tervei között szerepel az, hogy nagyobb családban képzeli el magát, akkor nincs nagyon időtök várni, ill. nincs nagyon mire, ha most nincs akadálya, mert ő fogja legjobban sajnálni, ha 45-50 évesen gondolja meg magát. Egyébként persze mindez csak teória a részemről, az is lehet, hogy lassan szöget üt magától is valami a tiédhez hasonló vágy vagy gondolat benne, csak így kommunikál - és mint tudjuk, a legtöbb férfi nem szereti a naaagy beszélgetéseket :) Az meg természetes, hogy fél a változástól, fél, hogy valamit elront, ahogy te is félsz, pedig te tudod, mit szeretnél.
2018. szept. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
58%

Házasságkötés ELŐTT nem beszéltétek meg az ez irányú terveket, határokat? Ez nekem furcsa.


És várj, igen. Azért nem vállalunk gyereket egy életre, mert a másik annyira akarja, hanem mert mi akarjuk ...


És nem, nem érthető, ha egy férfit nem érdekel a dolog. Aki gyereket akar, az akar. Aki nem, az lesz a gyerekkel nem törődő apa, az elvált apa, a ne zavard apádat apa, az apa a garázsban van apa, és a többi.

2018. szept. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én így nem szülnék neki.
2018. szept. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mi úgy voltunk, hogy kb. ismerkedéskor már első személyes találkozás alkalmával előkerült a család téma és egyértelmű volt számára is, hogy nősülni akar, illetve családot alapítani, 1-2 gyereket. Szóval arra akarok kilyukadni, hogy ezeket a dolgokat azért nem árt az elején letisztázni.

Egyébként még pár hónapig nem esnék így teherbe biztosan. Vagy mindketten akarjuk, vagy sehogy.

Ha meg benned annyira erős a vágy, hogy anya legyél (én megértelek), lehet hogy a helyedben elgondolkoznék akár a váláson vagy szakításon is, amennyiben a párodnak nem olyan a hozzáállása. Ő ezért nem hibás, de ha nem ugyanazt akarjátok, akkor valamelyikőtök úgyis boldogtalan lesz. Egy gyereket ebbe a szituációba belekényszeríteni meg egyszerűen nem fair.

2018. szept. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!