Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ütögetésről, hogyan szoktassam...

Ütögetésről, hogyan szoktassam le?

Figyelt kérdés
15 hónapos a babám, és mostanában kezdte, hogy a kezével, vagy játékokkal, tárgyakkal erősen megüt, ütöget. Néha nagyon fáj, és felkiáltok, ezen ő kacag. Tudom, hogy ez tetszik neki, de sajnos ösztönből kiáltok fel, néha tudom csak kontrollálni. Hogyan értethetném meg vele, hogy fájdalmat okoz, és ezt nem lenne szabad? Ti, hogyan kezelitek a hasonló szitukat?

2018. szept. 3. 15:14
 1/5 anonim ***** válasza:
13%
Sehogy, el fogja hagyni. Egy 15 hónapossal nem fogod tudni megértetni. Ha látod, hogy üt, kitérsz előle.
2018. szept. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az egyetlen módszer, ami tényleg segít, ha megelözöd az ütést - azaz amikor látod, hogy ütni akar, megfogod a kezét, mielött hozzád érne, és meg tudna ütni, és közben határozottan mondod, hogy NEM.

Ennek az az eredménye, hogy a gyerek fejében az ütés ELÖTT jelenik meg a NEM és az, hogy megállítod a mozgást, ezért ez alakul ki benne reflexként. (Négy gyereknél bevált)

2018. szept. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én annyit csinálok, hogy ha ütögetni kezd, akkor mondom neki, hogy simi-simi, ezt érti és akkor megsimogat, de néha azért szokott ütögetni is, én mindig rászólok.
2018. szept. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem is 15 hós a lányom. Amikor megüt, akkor figyelmeztetem, hogy anyának ez fáj és, ha bánt, akkor nem játszok vele. Ha tovább folytatja, akkor felállok és otthagyom. Ilyenkor bőgve jön utánam, és abbahagyja a verekedést.
2018. szept. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Rá kell szólni. Megértik már.


A 11 hónapos lányomnál elérte a feleségem, hogy amikor a mosogatóból kipakol, akkor ne menjen oda. Azóta ha nyitva van a mosogató, akkor mellette lévő szekrényhez megy lányom és onnan sasolja az eseményeket.


Határozottság és következetesség!

2018. szept. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!