Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy szoktassuk le arról,...

Hogy szoktassuk le arról, hogy mellénk kéredzkedik este?

Figyelt kérdés
A kisfiam 15 hónapos és sose volt egy alvóbajnok. Viszont kb 8-12 hónapos koráig végig aludta az éjszakát a saját ágyában. Aztán a nyáron elmentünk nyaralni és azóta nem telt el úgy nap hogy ne kéredzkedett volna mellénk éjszaka. Mi alapjáraton egy szobában élünk jelenleg így sírni hagyni nem akartuk (meg nem is igazán akartam volna) Szóval mivel egy szobában vagyunk és a férjemnek ki kell pihennie magát így minden este magam mellé veszem. Nem tudom magam kipihenni mert állandóan forgolódik, nyom le az ágyról. Ez csak egy korszak ? Sok kisgyereknek van szundikendője de őt az ilyen dolog még nem érdekli... vagy rá lehet szoktatni, hogy ilyen kendővel aludjon ?

2018. szept. 4. 07:25
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
22%
Késő bánat már, de emiatt se kellett volna gyereket vállalni egy szobába.
2018. szept. 4. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Sok kisgyerek alszik egy szobába de külön ágyban a szüleivel még ha több szobájuk is van. Ha nem tudsz hasznos választ adni akkor ne kommentelj...
2018. szept. 4. 07:39
 3/21 anonim ***** válasza:
24%

Szerintem a valaszommal nincs baj. Attól mert más is úgy csinálja, neked még nem kell.

A nyaraláson sem kellett volna vele aludni, lehetettt volna vinni hordozható kiságyat.

2018. szept. 4. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
96%

Kendőre, állatkára, cumira jellemzően azok a gyerekek szoknak rá, akiknek nincs ott anya "rongyinak" Amíg te ott vagy hiába kínálgatsz bármit szerintem :)

Ha nem opció a külön szoba, akkor is el lehet gondolkodni, hogy te miképp tudnád altatni a saját ágyában (legkényelmesebben odafekszel mellé - ha ehhez az kell, váltsatok nagyobb ágyra vagy tegyél oda matracot) és utána elillanni tőle a férjed mellé. Lehet, hogy így is megjelenik hajnalban, de valószínűleg majd fokozatosan egyre kevesebbszer, pláne ha egyébként átaludja az éjszakát.

2018. szept. 4. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Az egyesnek üzenném , hogy nem a kérdésemre válaszoltál amit feltettem hanem okoskodni kezdtél hogy ezért nem kéne gyereket vállalni 1 szobás (saját) lakásba ahonnan 1-2 éven belül el lehet költözni de nem erre akartam választ kapni... Nyilván olyan anyukák véleményére vagyok kíváncsi akik hasonló helyzetben voltak/ vannak mint én. Ha te nem vagy ilyen helyzetbe vagy nem is voltál vagy kb nincs is gyereked akinek szeparációs szorongása van vagy volt akkor felesleges írnod...

Mellesleg van hordozható kiságya és külön szobában is aludt a nyaralás során.

2018. szept. 4. 07:58
 6/21 anonim ***** válasza:
75%
Mi is egy szobában voltunk a kisfiam 3 éves koráig, nekem sajnos így nem sikerült megoldanom, csak költözés után.
2018. szept. 4. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
69%

Mi is egy szobában vagyunk.Nekem is 15 hós a gyerkőc.

Nekem a franciaágy mellett a földön matrac van, ott altatom a kicsit, aztán megyek az ágyra.Ha éjjel ébred lemegyek mellé, így a párom nem zavarja.

Mivel nekem sokszor kel éjjel így általában az első ébredés után mellette maradok.

A kendő vagy akármi sem megoldás nálunk.

A gyerek cumizik, van egy plüss méhecskéje amivel alszik, mégis igényel engem.

Nekem éjjel sokat iszik, szerintem azért kel, és nem tudom arról hogy szoktathatnám le...nem tudom, hogy tényleg szomjas e, vagy csak ezt szokta meg.Vagy egyszerűen nem jó alvó.

Sírni hagyni nálam kizárt, sőt másik szobába se tenném.Lehet így magammal tolok ki, de inkább legurulok hozzá a földre minthogy a másik szobába szaladgáljak éjjel.

Tudod olyan hamar változnak a babák, lehet egyik napról a másikra végig alussza majd az éjjelt.

Mindenesetre én nem vagyok a drasztikus megoldások híve így nem is tanácsolok olyat.

2018. szept. 4. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
55%
Próbálj meg inkább a nézőpontodon változtatni. Nem sokáig ilyen pici, örülj neki, hogy most még hozzád bújik. Tudom hogy nehéz, meg kialvatlan vagy, de ezek az éjszakák hosszútávon is nagyon értékesek! Kitartást 🙂
2018. szept. 4. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
64%

Azzal lett elrontva hogy akár egy éjszakára is magad mellé vetted. Az én fiam három éves, mi is egy szobában vagyunk születése óta, viszont soha nem aludt ami ágyunkban, nekem ez tabu volt, egész nap rajtam lóg, legalább éjjel legyen nyugtom.

És mivel nem szoktattam erre rá alszik nyugodtan a saját ágyában. Most erről neked marha nehéz lesz leszoktatni, ismerek hét nyolc éves gyereket is aki még nem szokott le róla a mai napig.

2018. szept. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
63%

Kedves első válaszoló. 3 szobás + nappalis amerikai konyhas a lakásunk egy 5 hónapos kislanyunk , és velünk alszik!!!!!!!Nem a lakás méretétől függ!!!! Nyilván ha külön szobábab aludna még jobban keresné az anyukáját!


Ez szerintem csak átmenet , bújj össze vele 😊

2018. szept. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!