Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Doroti névről mi a véleményetek?

Doroti névről mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
2018. szept. 5. 12:38
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
92%

Nagyon magyarosított...

Mint az Szuárez.

Szerintem.

2018. szept. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Nagyon gyakori a vezetéknevünk, ezért keresnék vállalhatót, de ritkábbat. Nem kőbe vésett név a számomra és azért tettem fel a kérdést, mert kívancsi vagyok a véleményekre!
2018. szept. 5. 12:42
 3/20 anonim ***** válasza:
81%
Ez a Dorottya név angol változatának (Dorothea)becézett formája, angolos helyesírással: Dorothy. Akkor már miért nem jó a magyar változat, esetleg Dóra formában ?
2018. szept. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
A legjobb baratnőm Dóra, így azt nem szeretném adni. A Dorottya tetszik, de Nagy Dorottya kicsit sok szerintem.
2018. szept. 5. 12:46
 5/20 anonim ***** válasza:
69%
Én nem adnám, de végül is nem rossz. Valóban nem nagyon fordul elő (mifelénk), egy gyakori vezetéknévhez jól illik. Nem komolytalan mint pl. a Mici, hogy az ember felvonná a szemöldökét, ha meglátná egy ajtón, hogy Szabó Mici, főorvos. :)
2018. szept. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
81%

Doroti erőltetett magyarítás. Nekem a Nelli-Lotti vonalra hajaz, de persze van, akinek ezek tetszenek, és nem annyira extrák, hogy fennakadnék rajta, sőt!

De ha már Doroti, akkor szerintem a Dorottya szép. vagy a Dorina, Teodóra, Fedóra... Már ha ebben a köürben gondolkodsz

2018. szept. 5. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
A kisfiamnak annó a Botond nevet adtuk. Másik városba költöztünk az ovis csoportjába volt 2 Botond, az egyik ugyanazzal a vezetéknévvel és a szomszéd kisfiú is Boti.
2018. szept. 5. 12:54
 8/20 anonim ***** válasza:
56%

Nekem nagyon erőltetett, és befejezetlennek hat.

Pl.: Kovács Doroti, nekem hiányzik a végéről még egy név.


A Botond mellé meg abszolút nem is illik.

2018. szept. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
66%

Nagyon ellenszenves. Kb mint egy örömlány fedőneve. Kb a Nelli-Lotti-Dézi kategória.


Nagy Dorina Nagy Diàna Nagy Dalma esetleg?

2018. szept. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyon nem tetszenek ezek ...:( barátnőm kislánya Emili. Így i vel...annyira furcsa így . Nem értettem akkor se, miért nem lehet Emília , akkor is hívhatnák Emilinek, ráadásul végül így is Eminek hívják ők is és az oviban suliban is.

Dorotit ha végül Dórizzátok, akkor mi értelme lesz Dorotinak nevezni? Engem nem zavarna hogy a barátnőmis Dóra, ha egyszer az tetszik.

Nekem Renáta lett volna a babám ha lány (pedig a legjobb barátnőm is Reni) de végül fiú lesz.

2018. szept. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!