Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babátokra jellemző a következő...

Babátokra jellemző a következő státuszos kérdés?

Figyelt kérdés

Idegenekkel másként viselkedik, mint az ismerősökkel? (Pl. tartózkodó, visszahúzódik, bizalmatlanul néz)


Az én babámra nem jellemző, pedig már lassan 11 hónapos. Soha nem sírt idegenektől.


Valószínű ez semmit nem jelent, (én legalábbis nem tulajdonitottam eddig jelentőséget ennek) de aki ért hozzá írja már le, hogy mi van ha nem ilyen a baba? Jelent ez valamit? Barátnőm megijesztett, hogy lehet valami baja van, mert az ő lánya mindig sír ha valaki közeledik hozzá és nem a rokona vagy ismerőse.

Az én kisfiam mindenkire mosolyog vagy sikit, integet, tapsol. Ha nincs jó kedve akkor persze nem, de akkor meg ül a kocsiban és néz, vagy babrál a jatekaval. Védőnőhöz majd oktober végén megyünk egy éves státuszra. Lehet rákérdezek.


Köszi a válaszodat! (piszkalni nem kell)



2018. szept. 6. 11:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
65%
Szia! Ez bármikor változhat. Nekem most 17 hónapos a kisebbik fiam, egy éves kora körül még kb bármelyik idegennel elment volna simán,ugyan ezt csinálta amit leírsz te is. Most kb két hónapja kizárólag velem és az apjával hajlandó elmaradni, még a nagyszülőkkel sem akiket eddig imádott, ha bárhová megyünk rámtapad mint a matrica, ha csak hozzánk szól égy idegen kétségbe esetten sír... A másik fiamnál nem volt ilyen gyökeres változás, bár valamilyen szinten nála is volt hasonló, hogy nagyon nyitott babából kissé zárkózottabbá váltaz idegenekkel szemben.
2018. szept. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
75%

Nálunk 10 hónapos múlt a baba ezt a tart e az idegenektől kérdést a 9-10hónapos státuszon mi ,,buktuk" ,mert nem fél.Vigyorogva vittem be a védőnőhöz, mosolygott a dokira,asszisztensre.

Most a hétvégén vendégségbe mentünk a szüleimhez és mondjuk kellett neki az ,,idegen" terepen 10 perc míg bemelegedett és oda lehetett adni a nagyinak de most is csak ennyi.Illetve ha valaki nem szimpi neki arra nem mosolyog újabban.

Nálunk sem az orvos, sem a védőnő nem mondta ,hogy gond volna.Annyit mondtak majd idővel elmúlik ez és úgy néz ki tényleg alakult ilyen téren valamennyit.

Nem gondolom, hogy ebből messzemenő következtetést vonna le bárki, ha minden más területen rendben fejlődik.

Szóval persze kérdezz rá ,de ne paráztasson a barátnőd.:)

2018. szept. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Én tenyleg nem is emlékszem a kérdésre a 9hónaposról... Tegnap hintáztunk és ott jött fel a téma, mert egy nagymama miatt megijedt a kislany. Tulajdonkeppen arra célzott bnom, h az autizmus korai jele lehet ez, de az az igazság, hogy annyira felháborítónak gondolom ezt a kijelentést, hogy utánanézni sem vagyok hajlandó.
2018. szept. 6. 12:20
 4/13 anonim ***** válasza:
70%
1-es vagyok, biztosan nem. A nagyobb fiam is hasonló volt ebben a korban most 4 éves múlt, semennyire sem autista. De az autisták pont hogy félnek az idegenektől,nem értem hogyan lehetne ez a jele... Kérdezd meg szerintem a védőnőt mit szűr ez a kérdés a státusz vizsgálaton, azért nem minden kérdés az autizmus szűrésére szolgál.
2018. szept. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Köze nincs az autizmushoz.

Egyébként igen, kislányom tartott az idegenektől ennyi idősen, de a mi védőnőnk meg ebbe kötött bele később, amikor 1,5 évesen is ilyen volt, hogy "túl zárkózott". Szóval semmi se jó. :)

2018. szept. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
47%
Nem, az autisták nem félnek az idegenektől. Pont az számít autisztikus vonásnak, ha marhára mindegy nekik, hogy épp kivel vannak.
2018. szept. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Nem akartam utananezni, de most lehet megteszem. A vedono valszleg valami leterelő dumat fog nyomni ha kérdezek. O pont az a kategoria akinek eleg ha eletben tartod a gyereket, nem kotekedik de nem is segit fajta.

Regi szomszedunk kisfia autista (mar elkoltoztek) de emlekeim szerin az a kisfiu nagyon maganak valo, es kicsinek nem volt túl nyitott semmire es senkire.

2018. szept. 6. 12:48
 8/13 A kérdező kommentje:
A "kivel vannak" az nalunk sem mondegy. Akkor sir ha en vagy az apja nem vagyunk latotavolsagban (pl kimegyek a mosdoba), de nem fél ha jon szembe idegen aki mosolyog ra vagy odahajol es odakoszon neki, hogy szia baba, ilyesmi... Idegennel nem hagytuk meg soha, a nagyszuleinel sokat vagyunk. (heti tobb alkalom)
2018. szept. 6. 12:52
 9/13 anonim ***** válasza:
53%

Az kezemben vagy az apjáéban az én gyerekem is bátor. Mosolyog mindenkire meg babanyelven dumál. Viszont ha a komfort zónáját átlépik, akkor sír. Volt, hogy egy idős néni úgy behajolt a babakocsiba és hirtelen megfogta a lábát, hogy kapásból sírt.

Te egy biztos pont vagy neki, tehát nyugodt mert akkor semmi baj nem történhet. Ha elveszít szemelől és úgy van ott idegen akkor sem idegesebb?

2018. szept. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Ugy nem próbáltam
2018. szept. 6. 14:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!