Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ezek után elvállalnátok a...

Ezek után elvállalnátok a keresztszülőséget?

Figyelt kérdés

Én nő vagyok, a legjobb barátomnak született nemrég kislánya. Már a terhesség alatt mondta, hogy keresztanyának mindenképpen engem szeretne. Viszont a felesége betegesen féltékeny rám... Alapból az volt, már a meg ismerkedésünkkor is problémázott, felpattant az asztaltól sírva és az évek alatt ez nem javult. Főleg azok után, hogy megtudta azt, hogy mi a férjével kamaszként lefeküdtünk (15-16 éves korunkban, több, mint 10 éve). Ilyeneket mond folyamatosan, hogy az ő férje életében mindig én leszek az első számú nő. Ma voltam náluk babalátogatóban délután (nem magamtól mentek, meghívtak), vettem a babának is ajándékokat, nem nagy dolgokat. Erre kiakadt a nő, hogy látja, már az újszülött gyerekét is próbálom megvenni, elkezdett ott is sírni, hogy mennyire rossz érzés, hogy ő nem bírt ilyeneket venni a gyerekének (nem dolgozik) és hogy 20 perce vagyok ott, de már elnyomva érzi magát mellettem.


Pedig sosem beszélek ellene, nem érdekel a kapcsolatuk. Tanácsot szoktam adni a legjobb barátomnak, elmondom a véleményemet, de nem szapulom azzal, hogy váljon el, hagyja ott. Sőt, szerintem az egész baráti körünkben én vagyok az egyetlen, aki nem mond neki ilyeneket. A feleségét sem értem, most született gyereke, erre velem van elfoglalva, meg hogy én milyen kihívóan állítottam oda (munkából mentem, tehát annyira kihívó nem lehettem...) és ismét magamra akartam vonni mindenkinek a figyelmét.


Nekem így semmi kedvem keresztanyukának lenni, hogy minden szülinapkor, karácsonykor ez a cirkusz menjen, mert mondjuk felveszek egy magassarkút és magamra kenek egy rúzst. De a legjobb barátom szerint ne vegyem ezt magamra, és ne sértődjek meg.


2018. szept. 7. 22:00
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
89%
Beteg meg a gondolat is.
2018. szept. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem, sőt, nem is nagyon mennék hozzájuk.
2018. szept. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Csak az apukával tényleg nagyon szoros a kapcsolatunk... Nincs köztünk szexuális kapcsolat, nem is vagyunk szerelmesek. De egymás mellett nőttünk fel, a családjaink a mai napig összejárnak szülinapozni, vagy csak úgy egy hétvégi sütögetésre, vacsorára. Fontos nekem, rengeteg nehéz helyzetben mellettem volt, segített. Igazából ha ő nincs, nem tartanék ott az életben, ahol jelenleg vagyok. Ezért is nehéz ez.
2018. szept. 7. 22:07
 4/23 anonim ***** válasza:
93%
Ha ennyire fontos, akkor be kell látnod, hogy az a jó neki, ha hagyod, hogy a családjával boldogan éljen. Ha a boldogságot veszélyezteted, akkor vissza kell vonulnod, és a leírtakból látszik, hogy veszélyezteted.. És tök mindegy, hogy hülye a felesége..akkor is ő a felesége, a gyereke anyja. Szóval én inkább nem zavarnám őket.
2018. szept. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Nem mászok senkire. Direkt írtam, hogy most is hívva lettem, nem én nyomultam, hogy igenis megyek.
2018. szept. 7. 22:13
 6/23 anonim ***** válasza:
77%
Akkor se menj. Ennyi.
2018. szept. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
71%
Nem és mivel ők már egy család szépen eltunnek a színről.Ha nem lett volna szex köztetek meg el is hinném, hogy ez csak barátság,de így ideje elfelejtenek egymást az újdonsült apukaval.Fuggetlenul attól, hogy ki szerelmes kibe.
2018. szept. 7. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
80%

Nem szazas a no,komoly onertekelesi problemai vannak,amik rajtad csattannak szerintem de igazuk van az elottem szoloknak....nem,hogy keresztanyasagot nem vallalnek de menni sem mennek hozzajuk. Ha olyan fontos a baratod,akkor meg erd be a csaladi szulinapokkal,mert ez a no nem fog addig leallni mig vagy a kapcsolatuk nem megy tonkre a feltekenysege miatt vagy te nem lepsz ki a kepbol.

Mondjuk sosem ertettem az ilyen nyilvanos jelenetet rendezo feltekeny noket,hat nincs ezekben egy deka tartas sem mar? 😑😄

2018. szept. 7. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
48%
Nem kell oda járkálni, ők már egy család , te nem vagya képben , nem téged választott, azzal teszel a legjobbat a srácnak ha nem foglalkozol vele , nem kell tovább nyomulni.
2018. szept. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
70%

Érdekes válaszokat kaptál.

Én is eltűnnék amennyire lehet az életükből, a helyedben, de magam miatt, hogy ne keserítse az életem ez a hisztis, önbizalom hiányos, nevetséges hárpia.

A férjét evvel a viselkedéssel amúgy is wl fogja üldözni. Ha maradnál, még azt is a te nyakadba varrná ez az álszent p.csa.

Eszembe se jutna keresztanyának lenni, vagy ezt a nőt egy percig is elviselni.


Esetleg akkor javulhat, ha férjhez mész, és a páros is mindig megy. De az ilyen elmeroggyanton nem biztos, hogy segít.

2018. szept. 7. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!