Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinek van igaza? Miért baj,...

Kinek van igaza? Miért baj, hogy szeretném megmutatni, hogy igenis tudok jó anyuka lenni?

Figyelt kérdés

Novemberben fog megszületni a kislányunk, már most nagyon várjuk. Nem csak mi a párommal, hanem a szüleink, nagyszüleink és még az én dédszüleim is. Természetes volt, hogy fognak segíteni, nem is kérném tőlük, hogy hagyjanak minket békén, ne jöjjenek, stb. Viszont!


Az anyám hozzánk akar költözni... A házunk még nincs kész, így is éppen hogy elférünk majd a 3 szobás lakásban (nappali+2 háló), nem akarnánk még őt is kerülgetni. Úgy nőttem fel, hogy mindent megcsinált helyettem. 17 évesen még ágyba kaptam a reggelit, hozott-vitt mindenhova, nagyon elkényeztetett. Ezt akkor élveztem, de mikor 18 évesen külön költöztem, és egy kávét nem bírtam megcsinálni, vagy a mosógépet elindítani, az nagyon sz.r volt. Tudom azt, hogyha itt lenne 0-24, akkor a babás témában is ez lenne, hogy ő mindent megcsinálna, mi pihenjünk, aludjunk. Ráadásul az első hónapban a párom is itthon lesz velünk, így még azt sem mondhatja, hogy egyedül lennék. De folyton azt mondogatja, hogy mennyire nehéz lesz és ő csak segíteni akar, meg hogy fiatal vagyok, sosem volt a kezemben kisbaba, mégis hogy akarom majd ellátni.


2018. szept. 8. 09:16
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
39%

Egyreszt kvara nem jo otlet hogy odakoltozzon masreszt nagyon sok nap lesz amiko kered hogy jojjon.

I segiteni akar, hasznos lenni, neha aludjon ott, szerintem ez jo komoromisszum.

2018. szept. 8. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
83%

Úgy, ahogy minden màs anyuka, aki mellett nincs más az apukán kívül.

Megoldjátok.

Segíthet, mehet gyakran az elejèn, de ne költözzön oda, az túlzás.

Köszönd meg szépen, és mondd, hogy szeretnétek egyedül megoldani, de jöhet nyugodtan, amikor szüksègetek lesz rá.

Felesleges odaköltöznie.

2018. szept. 8. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Persze, azt nem is akarnám/kérném, hogy ne jöjjön napközben pár órára. De szerintem megőrülnék, ha itt lenne hetekig velünk.
2018. szept. 8. 09:27
 4/19 anonim ***** válasza:
77%
Pedig azt is kérhetnéd. Egy gyerekkel, még ga hasfájós, extra nyűgös is nincs annyi munka, amit 2 (!) felnőtt ne tudna ellátni. Főleg hogy otthon is lesz a párod non-stop.
2018. szept. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
80%
Ideje lenne leszerelni az anyukádat. Ez már túlzás amit csinál. Legyél határozott.
2018. szept. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
90%
Egyszerűen mondd meg neki, hogy ne költözzön át, megoldjátok egyedül, vagy majd ha úgy látod nem bírjátok, akkor szólsz.
2018. szept. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
94%

Teljesen felesleges 1 db csecsemőt 3 felnőttnek körbeugrálni 24 órában. Ha annyira segíteni akar, időzítse akkorra, amikor már a párod dolgozik.

Én nem hagynám, hogy odaköltözzön. Nem volt a kezedben kisbaba, na és? Még hány anyukának nem volt, mégis boldogulnak. Plusz tapasztalat, hogy iszonyú könnyen el lehet szokni a babáktól. Tehát ha anyukádnak volt is csecsemő a kezében 25 éve, az pont semmi előnyt nem jelent, hidd el. ;)

Ne hagyd magad! :) Nyilván meg fog sértődni, de hahó, gyereked lesz, ideje felnőttként viselkedni, és ez az önállósággal, és a magadért való kiállással kezdődik.

2018. szept. 8. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
78%
Én még azt is sokallom, hogy a párod 1 hónapig otthon lesz, nemhogy anyukad meg oda is költözne. Parodnak ia elég 2 hetet otthon lenni, anyukád neha ott alhat, de ne engedd, hogy oda költözzön. Jobb a békesség, elvégre tuti, hogy mindent ő akarna csinálni, holott ő csak nagymama,neki nem az a dolga.
2018. szept. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Meg kell neki mondani,hogy nincs rá szükség,hogy oda költözzön!

Milyen duma már ez,hogy soha nem volt a kezedben baba, hogy látod el?

Könyörgöm,a te babàd,lesz, édesanya leszel,el fogod tudni látni a gyermeked!Mindent meg fogsz tanulni!

Ha már most idegesít a gondolat,hogy oda költözik,akkor milyen volna ha ott is élne!

Nem szabad hagyni,a ti és a baba nyugalma az első!!!!!

2018. szept. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Kb millió nő megoldja csak a párja segítségével, sőt, akár egyedul is. Közlöd anyáddal, hogy köszönöd a segítséget, de nem élnél vele
2018. szept. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!