Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Választanátok a Nóra keresztne...

Választanátok a Nóra keresztnevet a vezetéknevünk mellé?

Figyelt kérdés

Hárs Nóra lenne, nagyon tetszik ez a keresztnév, viszont nem tudom, hogy mennyire illik a vezetéknevünkhöz, talán túl sok az r-betű benne, túl nyelvtörős és durva emiatt.

(További nevek amik még esélyesek: Enikő, Noémi, Alíz, a négyből melyik megy legjobban a keresztnévhez?)


2018. szept. 12. 22:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsésebb lenne egy magánhangzóval kezdődő keresztnév de egyébként szerintem egyáltalán nem hangzik hülyén, nyugodtan adjátok a Nórát.
2018. szept. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nincs vele semmi baj.😊😊
2018. szept. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
40%

Szerintem megfelelő, semmi gond vele. Az Enikő, Alíz is jók :))))

Végre valaki,aki nem egy lehetetlen, kisebbségi nevet akar adni a csimotának! Lakatos Nintendó, Kolompár Teszlatrooper, Kovács Inuyasha...pffff, gáz!!!!

2018. szept. 12. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Szép nevek. Talán az "Enikő" hangzik legjobban, mert kompenzálja az egy szótagos két mássalhangzóra végződő vezetéknevet. Hangosan mondjátok ki a teljes nevet - úgy lehet a legjobban megérezni, melyik tetszik nektek.
2018. szept. 12. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Annyira nem bonyolult így egyben, és szép név a Nóra. Ha annyira zavar az r, akkor a Noémi hasonlít a legjobban, amiben nincs.

(Meg így hívják az egyik lányomat :))

A másik 2 se rossz, de én nem adnék magánhangzóval kezdődőt, mert olyan, mintha az "s" már a keresztnévhez tartozna, nem hangzik jól.

(Pl akiket ismertem mondjuk Horváth, Németh vezetéknévvel, magánhangzóval kezdődő keresztnévvel, mindig ment a szivatás, Hákos, Hanna, Hatilla, meg hasonlók...)

2018. szept. 12. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Szerintem nem rossz


Viszont Alizzal szebb


( nekem a Nóra sokkal jobban Eleonóraként tetszik és Nórának becézve)

2018. szept. 13. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Szerintem Noémivel a legjobb. Rövid a vezetéknév, jobb ha kicsit hosszabb a keresztnév és dallamosabbá teszi.

Nekem nem tetszik, ha magánhangzóval kezdődik nagyon összefolyik: Hár Senikő, meg Hár Salíz...

2018. szept. 13. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Noémi.
2018. szept. 13. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen jó. A Noémi kicsit lágyabb. Azt gondold végig, hogy hányszor kell majd a teljes nevét használnia. Ti otthon, rokonság Nórának fogjátok hívni (vagy a becézett alakjaiban), nem a teljes nevén. Először az oviban, suliban fog bemutatkozni, esetleg majd feleléskor felszólítják a teljes nevén, de egyéb esetben csak a keresztnevén fogják szólítani.
2018. szept. 13. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Milyen szép vezetéknév. Viszont nekem pont az tetszik benne,hogy ilyen rövid és bármilyen hosszú keresztnév mehet utána.

Talán az Enikő tetszik leginkább.

2018. szept. 13. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!