Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek ez normális?

Szerintetek ez normális?

Figyelt kérdés

Nem rólam van szó, egy jó barátnőmről, akinek közel 8 hónapos a kislánya.

Elég sajátos módon nevelik a gyereket, amivel nincs is gond, de a legutolsó találkozásunkkor át volt rendezve a házuk. Egy kis szekrény szúrt csak szemet, ami ideiglenesen ki volt tolva a folyosóra. Kérdeztem, hogy átrendeztétek a házat? Erre, hogy igen, még hozzá a gyerekszobát, viszonylag nagy a lakásuk, van 3 szoba és hogy a ház másik felébe áttették a gyereket, az övéktől a lehető legmesszebb, mert folyton kel éjszaka és már elegük van, hogy nem tudnak hónapok óta aludni. Hát itt azért lestem egyet. Azt tervezik, hogy hagyják sírni, akár egész éjszaka is a gyereket.... Azt mondta barátnőm, 1x hajlandó felkelni a gyerekhez, megeteti stb, de ha utána is sír, őt nem érdekli, visszafekszik aludni, mert nincs semmi baja, csak hisztiből sír. Kérdeztem, hogy ez biztos jó ötlet-e, de nyilván az ő életük, nem szólok bele. Csak hát fura volt.

De mint kiderült nem csak nekem, mert a védőnő is szóvá tette, hogy nem kéne sírni hagyni egy ekkora babát és hogy rendezzék vissza a házat, a gyerek legyen a mellettük lévő szobában, ahogy eddig is, de barátnőm kiosztotta a fenébe, hogy az ő babáját úgy neveli, ahogy nekik megfelel és esze ágában sincs visszarendezni a szobákat.

A férje maximálisan egyetért vele, hogy jó ez így, ahogy van.

Szerintetek? Nem akarok beleszólni, meg összeveszni velük, hisz nem az én gyerekem, de olyan pici, szerintem nem kéne hagyni éjszakánként sírni. Ti csináltatok ilyet?



2018. szept. 13. 12:44
1 2
 1/15 Zoequeen ***** válasza:
55%
Már bocsánat de akkor miert szeretett volna kisbabat!!?!?!?!? Sajnos ez ezzel jár hogy egy ejszaka töbször is felkell kellni a kicsihez ez van!!!!!! Ha en ilyet mernek csinalni a parom 100% hogy megruhazna!!!! Nem ertem miert kell ilyen szülöknek gyereket vallalni !!!!! Gondolom a baratnödnek nem kell dolgoznia akkor miert nem tudd felkellni hozza ennyire lusta?????? Es szerintem ez biztos nem hiszti hat meg pici !!!!!!!!
2018. szept. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
53%

Sajnálom szegény kicsit. Meg fogja tanulni, hogy hiába sír, nem lesz aki válaszoljon rá, így egy idő után nem fog sírni. A barátnőd lelketlen, én ilyennel nem tudnék jóban lenni, kiosztanám a férjével együtt és rájukvágnám az ajtót. Kár, hogy sok helyre születik baba, ahova nem kellene oda is.

Remélem a védőnő addig cseszegeti amíg megjön ennek a libának az esze. De aki ilyet gondol, annak lehet sose fog. Nincs helyén a szíve.

2018. szept. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
64%

Minek az ilyennek gyerek? :(

Más meg ölni tudna érte, hogy az legyen a legnagyobb gondja, hogy éjjel fel kell kelni a gyerekhez... De még a gyerek se jön össze

2018. szept. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
63%

Dehogy csináltam ilyet😱 el nem tudom képzelni, hogy hogy van szívük ilyet tenni...egyáltalán nem értem...nem mondom, hogy napközben ha sírt azonnal rohantam volna kivitelezhetetlen helyzetekben/pl tésztát szűrtem vagy wc-n ültem😀/ de hogy éjszaka mikor sírt ne foglalkozzak vele és mint aki jól végezte dolgát aludjak, olyan soha nem volt a lelkiismeretem sem engedné/még most sem pedig 4,5 éves/

Minek nekik gyerek, ha így gondolkodnak? De komolyan! Egy gyerek lemondásokkal jár és áldozatokkal, ha épp ez az éjszakai kelést jelenti akkor azt...ők neveli bele a bizonytalanságot és félelmet a gyerekükbe...borzasztó nem lennék a gyerekük helyébe...így csak azt erősítik benne, hogy nem számíthat még a saját szüleire sem...őket raknám ki éjszaka egy sötét erdőbe lámpa nélkül egyedül, had rettegjenek...nincs az ilyenekben jó érzés vagy nem képzelik bele magukat az ő helyzetébe, hogy mit érezhet szegénykém...

2018. szept. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
34%
Ki a .... pontoz le? Esetleg kérdező, te magad vagy a barátnő, és nem tetszenek a válaszok?!?
2018. szept. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Én senkit nem pontoztam le. Persze elmondtam, hogy szerintem nem jó, amit csinálnak, de megmondta barátnőm, hogy köszöni, hogy aggódok, de kéretlen tanácsok nélkül is menni fog a gyereknevelés, én meg nem akartam vitázni vele. Együtt nőttünk fel, tudunk egymásról mindent, de kicsit olyan, mintha "elvárásból" szült volna, mert nem nagyon hozza lázba a kisbabája. Programcsászárja volt, nem szoptatott egyáltalán, mert taszítónak találta és hasonlók. Attól még ellátja a kislányát, csak kicsit távolságtartó, legalábbis szerintem.
2018. szept. 13. 13:18
 7/15 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem is nagyon gáz ez, de sajnos még mindig vannak ilyen önző idióták, akiknek nem a gyerek az első. Tudnám, akkor minek kellett nekik... gyerek nélkül lehetne nyugodtan alukálni.

Amúgy ja, pár nap, max pár hét és nem fog sírni. Csak a bizalma sérül rohadtul, de az ilyen mintaszülőket gondolom ez nem érdekli, lényeg, hogy aludhatnak.

2018. szept. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
57%

No látjátok, EZ a baj, nem az, ha leggingsben van egy kislány pólóval az ovi udvarán. (Sok ilyen kérdés volt mostanában.)

Természetesen nem tettem ilyet, üzenem a barátnődnek, hogy 3,5 éve nem aludtam végig egy éjszakát sem, mert két gyerekem született zsinórban,és még élek. Igaz, hogy nincs mindig elmosogatva, mert hulla vagyok, de a nagy magabiztosan, egy könnycsepp nélkül kezdte most az ovit, mert TUDJA, hogy szeretem, és érte megyek. Még mindig felkelek hozzá, ha rosszat álmodik, vagy csak egyszerűen nem tud visszaaludni, pedig már nem kisbaba.


Én nem barátkoznék velük.

2018. szept. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
44%
És te milyen ember vagy aki ilyen embert barátnőnek tekint ? Engem nem hoznak lázba a gyerekek,de ha ilyet mondana valamelyik ismerősöm,jól kiosztanám hogy térjen észhez,és többet nem beszélnék vele.Ha ilyen lelketlen,kb. minden témához hasonlóan áll.
2018. szept. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
56%
Azért az érdekes, hogy nincs ellenvélemény, mert azt nem merik vállalni egyesek, közben meg mindenki le van pontozva.
2018. szept. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!