Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi legyen a kistesó neve?

Mi legyen a kistesó neve?

Figyelt kérdés

“Nagytesó” Botond, 2éves lesz mikor várhatóan érkezik a picur. Ez 2 hónap múlva lesz, de a fiúnév en még mindig nem jutottunk dűlőre. Nem tudjuk a baba nemét, lány nevünk már van!

Viszont ha esetleg öcsi lesz, az alábbiak jelenleg amik férjemmel kb. tetszenek: Viktor (nekem ez 10/10, csak már van a családban-bár olyan akivel évente 1* ha találkozunk, férjem féltestvérének a felnőtt fia-ezért a férjem nem akarja), Ármin (csak ezt valahogy a Botond mellé túl cifrának találom v hogy mondjam...olyan 10/8), Márk (elég sok unszimpi Márkot ismerünk ezért kb 10/7), Zsombor (tetszik de elég gyakori felénk és ha külföldre sodorná az élet nem tudom hogy mondanák ki a nevét...kb 10/7 ez is)

Vezetéknevünk Sallai. A rokonságot nem vonjuk bele mert olyanokat tudnak mondani h feláll a szőr a hátunkon és erőszakoskodnak...De kivancsi lennek masok velemenyere! Ha van egyeb otletetek azt is varom!



2018. szept. 14. 15:55
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
98%
Nekem a Viktor tetszik a felsoroltakbol..de ha a ferjednek nem akkor mindegy is. Balint, Kristof ?
2018. szept. 14. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
97%
Botond mellé stílusban, hangzásban és eredetre is a Zsombor illik legjobban, szerintem megy a vezetéknévhez is. (A "külföldiek" pedig valahogy csak kimondják a kínai, arab, lengyel.. stb. neveket is vagy az illetők megváltoztatják angolra, ha zavarja őket, ahogy ezt itthon is megtehetik, ha nem tetszik, amit a szülők választottak.) Ettől függetlenül nem kell feltétlenül a testvérhez választani nevet, életük nagyobbik részében külön mutatkoznak majd be, és a lényeg, hogy nektek tetsszen.
2018. szept. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
88%
Tudom nem írtad, de mit szólsz az Áronhoz? Amúgy az Ármin a legszebb az általad soroltakból. Az én fiam is Botond, 3 éves. A tesója Kornél, Levente, Nimród vagy Gellért lesz.
2018. szept. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
75%
Sallai Soma ez ugrott be.
2018. szept. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

Koszi az eddigieket! Tetszik a Viktor a férjemnek nagyon is-csak a rokon miatt nem adná. Szerintetek is gáz lenne családon belül 2 egyező név?

Áron sem rossz :) Még a Kornél és a Nimród tetszik a felsoroltaból, de valahogy saját gyereknek mégse adnám...

Amúgy a tesó nevét azért írtam mert pl ismerek egy Zselyke-Izabella testvérpárt és nekem valahogy ez olyan fura, nem azt mondom h legyen magyar eredetű de ne legyen kirívó túlzottan :)

2018. szept. 14. 16:41
 6/29 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem gond, ha van más is a családban akinek ez a neve. Nálunk is van ilyen a családban és soha nem gondolkoztam azon, hogy gáz lenne.
2018. szept. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
39%
Sallaihoz a Géza , Péter is illik ,jól hangzik.
2018. szept. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
85%
Géza? Jézusom..
2018. szept. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
A Géza nálam sem nyerő, de azért köszi! :D
2018. szept. 14. 17:06
 10/29 anonim ***** válasza:
76%

Viktor- sajnos nekem a főmufti ugrik be róla, de amúgy a vezetèknévhez jól hangzik

Ármin- nem választanám, mert magánhangzóra végződik a vez.név, a keresztnév msh-val hangzatosabb

Márk- nálam favorit, ha kisfiúnk lesz ismét, ez lesz a 2. Neve

Zsombor- nàlam kiesik, nagyon nem tetszik.


Dániel, Balàzs, Dàvid, Bence, Roland - ezek ugrottak mèg be, amik sztem passzolnak.

2018. szept. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!